Çelik Ustura Başlangıç (starter pack) İçin Neler Gerekli ?
@connect üstadım inanın uzun zamandır araştırma yapmış değilim.
Son zamanlarda çelik usturaya odaklanmış bir ustura öğrencisi olarak bence başlangıç seti

1. Forumdan 2. el temiz, tıraşa hazır, bilinen markalardan bir ustura - çok çok uygun ilanlar var şu anda
2. Deri kayış

ikilisinden oluşmalı. Bu ikili birkaç aylık pratik için yeterli olacaktır. Çelik usturanın sizin için olduğuna karar verip ilerlemek isterseniz o zaman lapping film ve yine temiz 2. el 1-2 ustura daha edinip biley denemeleri yaparsınız. Bu sürede zaten bu ve diğer forumlardaki kaynakların tamamını okumuş ve sindirmiş olursunuz, bence işin en önemli kısmı bu. Sonrasında da bütçenizin elverdiği şekilde taş ve ustura toplamaya başlarsınız. "Tek bir taş işimizi görür mü?" ya da "Taşın türü ne olmalıdır?" gibi sorular varsa taş alma zamanı henüz gelmemiştir.
(16/01/2020, Saat: 10:05)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son zamanlarda çelik usturaya odaklanmış bir ustura öğrencisi olarak bence başlangıç seti

1. Forumdan 2. el temiz, tıraşa hazır, bilinen markalardan bir ustura - çok çok uygun ilanlar var şu anda
2. Deri kayış

ikilisinden oluşmalı. Bu ikili birkaç aylık pratik için yeterli olacaktır. Çelik usturanın sizin için olduğuna karar verip ilerlemek isterseniz o zaman lapping film ve yine temiz 2. el 1-2 ustura daha edinip biley denemeleri yaparsınız. Bu sürede zaten bu ve diğer forumlardaki kaynakların tamamını okumuş ve sindirmiş olursunuz, bence işin en önemli kısmı bu. Sonrasında da bütçenizin elverdiği şekilde taş ve ustura toplamaya başlarsınız. "Tek bir taş işimizi görür mü?" ya da "Taşın türü ne olmalıdır?" gibi sorular varsa taş alma zamanı henüz gelmemiştir.

Üstadım selamlar , yorumunuz için teşekkür ediyorum. Diyelim ki ustura ve kayışı aldım. Kayışlarken de usturanın ağzını bozdum. Bu durumda bana taş gerekmez mi ? Yoksa taş 30-35 tıraş sonrası mı gereklidir sadece bize ?
1-Tek bir taş işimizi görür mü ?
Elindeki usturaya göre değişir. Benim gibi elinde hem antika hem sıfır ayarında usturalar varsa 4000/8000 ve 12000 grit sadece ağzı açılmış yeniye yakın usturalar varsa 10-12000 grit taşlar işini görecektir.

2-Taşın türü ne olmalıdır ?
Bende bir Naniwa bir Norton marka var ziyadesi ile iş görüyor.

3-En az kaç paraya patlar bize bu taş işi ?
O iş biraz tuzlu olabilir Smile Ben Türkiyeden bulamadığım için her ikisinide Amerika'dan getirtmiştim. Fiyatları dersen hatırlamam Smile
(16/01/2020, Saat: 10:17)Emirhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım selamlar , yorumunuz için teşekkür ediyorum. Diyelim ki ustura ve kayışı aldım. Kayışlarken de usturanın ağzını bozdum. Bu durumda bana taş gerekmez mi ? Yoksa taş 30-35 tıraş sonrası mı gereklidir sadece bize ?

Kayışla usturanın ağzını bozuyorsan taşla o ağza neler yapabileceğini buraya yazmayım Smile Öyle bir durumda bir bilenden/bileyleyenden yardım istersin. Daha çelikle hiç tıraş olmadan taş bakmakla direksiyon dersi almadan araba bakmak arasında pek fark yok bence, hepsinin sırası var.
(17/01/2020, Saat: 12:18)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kayışla usturanın ağzını bozuyorsan taşla o ağza neler yapabileceğini buraya yazmayım Smile Öyle bir durumda bir bilenden/bileyleyenden yardım istersin. Daha çelikle hiç tıraş olmadan taş bakmakla direksiyon dersi almadan araba bakmak arasında pek fark yok bence, hepsinin sırası var.
Big Grin Çok güzel bir benzetme yapmışsınız. Karar aşamasındayım , bakalım ne olacak ...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ankara da çelik ustura biletme taka 0 642 14/06/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: taka
  Eikaso Ustura yigit 6 3,088 13/03/2023, Saat: 16:53
Son Yorum: Don Quijote
  Jhon nowill ustura Eren43 1 1,161 25/01/2023, Saat: 22:41
Son Yorum: Eren43
  ÇELİK USTURA SETİ YARDIM Thunder 2 1,650 25/12/2022, Saat: 05:15
Son Yorum: Thunder
Thumbs Up Favori Ustura Sıralaması rewolwer_ 25 12,336 19/12/2022, Saat: 17:59
Son Yorum: habaz
  Çelik ustura tavsiyesi dnzahmetdnz 7 3,092 18/09/2022, Saat: 15:14
Son Yorum: Lord Sparhawk
  İlk Kez Ustura Seti Alacak Olanlara Tavsiyeler ohtararan 76 89,259 02/09/2022, Saat: 21:01
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Çelik Ustura Bükeyliği HK. trustalt 4 2,001 16/08/2022, Saat: 14:10
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Nasıl Bilenir (Videolu Anlatım) rewolwer_ 51 23,548 11/08/2022, Saat: 12:45
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Seti Tavsiyesi ArdaSeremet 5 2,246 10/08/2022, Saat: 21:24
Son Yorum: ArdaSeremet

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: