Ern çelik ustura
(18/01/2013, Saat: 03:36)Kubilay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Usturayi iyi kuruladiktan sonra bir saat kuru ve nemli yerden uzakta sapindan açik bir yerde birakacaksiniz. Sapin içindeki su gitsin.
Kagit atabilirsiniz, hem de o kagitta paslandiysa meger ! ( pas lekeleri mevcuttur hala kagitta kontrol edebilirsiniz). Usturayi hergun kullanacaksaniz eger, o zaman kutusuna yerlestirim nemden uzak bir yerde muhafaza edebilirsiniz. Birkaç gun kullanmasaniz o zaman onu makina yagi ila yaglayiniz. Nalburiyeden buldugunuz basit makine yagi ila yeter. O yag 100 / 100 parafinden olusuyor. SINGER dikis makinesi yagi de super. Asla bitkisel kullanmayiniz !

Tekrardan teşekkürler Ertan Bey. Tavsiyelerinize uyacağım.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
Güle güle kullanın.
http://damascusustura.blogspot.com/

Burayı bilen var mıdır acep=
(18/01/2013, Saat: 03:36)Kubilay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Usturayi iyi kuruladiktan sonra bir saat kuru ve nemli yerden uzakta sapindan açik bir yerde birakacaksiniz. Sapin içindeki su gitsin.
Kagit atabilirsiniz, hem de o kagitta paslandiysa meger ! ( pas lekeleri mevcuttur hala kagitta kontrol edebilirsiniz). Usturayi hergun kullanacaksaniz eger, o zaman kutusuna yerlestirim nemden uzak bir yerde muhafaza edebilirsiniz. Birkaç gun kullanmasaniz o zaman onu makina yagi ila yaglayiniz. Nalburiyeden buldugunuz basit makine yagi ila yeter. O yag 100 / 100 parafinden olusuyor. SINGER dikis makinesi yagi de super. Asla bitkisel kullanmayiniz !
Neden asla bitkisel yağ kullanmamalıyız?
(15/09/2013, Saat: 23:27)Hasan Ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Neden asla bitkisel yağ kullanmamalıyız?

bitkisel yağ asit vb zararlı maddeleri muhteviyatında barındırır buda
sürekli üzerinde durduğunda usturanın paslanmasına kararmasına neden olur usturanın yapısını bozar gerek sap gerek çelik buyüzden kullnmıyoruz
(16/01/2013, Saat: 01:46)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ERN ile ilk tıraşımı oldum bu akşam. Kendimi doğramadım, biraz kızarıklık ve bıyık bölgemde ufacık bir kesikle atlattım. Onun dışında sorun yoktu. Ama sakallarımı da çok düzgün alamadım. Açıyı mı tutturamadım nedir, çenemde ve boyun altımda sakal kaldı. Yine de ilk tıraş için başarılı bir iş çıktı herhalde. Sol elimi de kullanmaya çalıştım bu arada, söylemeden geçmeyeyim.

Ustura traşa hazır mıydı? Sıfır usturalar ilk kullanımdan önce genellikle son bir bileme isterlerraşa hazır değil idiyse bu sizi zorlamış olabilir.
Lyyn Abrams'ın vs. önerdiği camelia oil bitkisel değil mi?

Benim şu an bir tane usturam var nalburdan ince yağ aldım onla yağlıyorum. İnce yağ yeter mi yoksa işini daha iyi yapacak yağlar var mıdır?
(18/09/2013, Saat: 20:30)Hasan Ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(16/01/2013, Saat: 01:46)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ERN ile ilk tıraşımı oldum bu akşam. Kendimi doğramadım, biraz kızarıklık ve bıyık bölgemde ufacık bir kesikle atlattım. Onun dışında sorun yoktu. Ama sakallarımı da çok düzgün alamadım. Açıyı mı tutturamadım nedir, çenemde ve boyun altımda sakal kaldı. Yine de ilk tıraş için başarılı bir iş çıktı herhalde. Sol elimi de kullanmaya çalıştım bu arada, söylemeden geçmeyeyim.

Ustura traşa hazır mıydı? Sıfır usturalar ilk kullanımdan önce genellikle son bir bileme isterlerraşa hazır değil idiyse bu sizi zorlamış olabilir.

Ben de öyle düşünmüştüm. Iyi bir bileme taşı alana kadar da ustura macerama ara verdim.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
bugün dayımdan ern marka çelik ustura aldım.az kullanılmış bakalım kullanabilecek miyim.bi bakım yaptırsam iyi olur mu?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ankara da çelik ustura biletme taka 0 709 14/06/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: taka
  Eikaso Ustura yigit 6 3,134 13/03/2023, Saat: 16:53
Son Yorum: Don Quijote
  Jhon nowill ustura Eren43 1 1,184 25/01/2023, Saat: 22:41
Son Yorum: Eren43
  ÇELİK USTURA SETİ YARDIM Thunder 2 1,671 25/12/2022, Saat: 05:15
Son Yorum: Thunder
Thumbs Up Favori Ustura Sıralaması rewolwer_ 25 12,548 19/12/2022, Saat: 17:59
Son Yorum: habaz
  Çelik ustura tavsiyesi dnzahmetdnz 7 3,154 18/09/2022, Saat: 15:14
Son Yorum: Lord Sparhawk
  İlk Kez Ustura Seti Alacak Olanlara Tavsiyeler ohtararan 76 89,736 02/09/2022, Saat: 21:01
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Çelik Ustura Bükeyliği HK. trustalt 4 2,027 16/08/2022, Saat: 14:10
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Nasıl Bilenir (Videolu Anlatım) rewolwer_ 51 23,815 11/08/2022, Saat: 12:45
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Seti Tavsiyesi ArdaSeremet 5 2,276 10/08/2022, Saat: 21:24
Son Yorum: ArdaSeremet

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: