Proraso Tıraş Sabunu - Eucalyptus & Menthol
(02/05/2015, Saat: 12:21)ynspektas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ne kadar kullandıysam mentollü yeşil olanı, sanki bana koruyuculuğu çok az gibi geldi, nemlendirme ve rahatlatma iyi ama koruyuculuğu yetersiz gibi, aynı fikirde olan var mı?
Ben de aynı fikirdeyim. mentollü sabun sevdiğim için daha önce bir kutu satın aldım. Kullandım, bitti ancak tekrar alır mıyım? Alacağımı pek sanmıyorum
Kırmızının ve beyaz olanında koruyuculuğu aynı mı?
Ben ikisini de kullanıyorum. Beyaz bende daha iyi sonuç veriyor.
(02/05/2015, Saat: 15:44)ynspektas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kırmızının ve beyaz olanında koruyuculuğu aynı mı?

Benim icin ayni. Kirmiziyi tercih ediyorum. Smile
(06/06/2014, Saat: 03:14)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu sabunun sakal yumuşatmadığını düşündüğümü yazmıştım. Bir süre daha kullandıktan sonra şunu söyleyebilirim bu sabun hazırlanırken sakalı yumuşatmak yerine sakalı kaldırarak tıraşa hazırlaması düşünülmüş gibi.
Bir süredir bunu hissediyorum ama bugün emin oldum bu sabun yatık sakalları kullandığım diğer ürünlere göre daha iyi kaldırıyor. Bugün sabahtan tobs j.s krem kullanarak tıraş oldum. tıraş sonrası elimi yüzümde gezdirdiğimde sinekkaydı gibi hissediyordum. Akşam çene altında ve boyunda elime sakal kalıntıları gelmeye başladı. emin olmak için proraso ile tek perde tıraş oldum.
makinenin ucuna baktığımda çeşitli boylarda birçok sakal kalntısı gördüm.
proraso ile tıraş olduğumda bu sahte sinekkaydı hissiyatı olmuyor,sakal kesilmemişse anında hissedip müdahale edebiliyorum. fakat başka ürünler denediğimde (tobs krem,valobra badem,haslinger aloevera vs) benzer şeyler oluyor. Kısacası sabunu sakalları yatık olan arkadaşlar düşünebilirler.
Daha önce de yazdığım gibi diğer sabunlardan alışkın olduğumuz kaliteli tıraş sabunu hissiyatı bu sabunda bence pek yok ama kendine göre avantajları var.

Şu konu başlığına ithafen birkaç yorum yapmak isterim http://www.geltir.com/thread-6031-post-1...#pid114117

Son tıraşımı Proraso yeşil ile oldum dikkatimi çeken şey @ooppss üstadında belirttiği özelliklerin olma ihtimali.
Yatık sakalları dikleştiriyormu bunu bilmiyorum ama çok yumuşattığını söyleyebilirim.Benimde sakallarım yatıktır ve benim için ciddi sorun oluyor.
Fakat her zamankinden farklı bir teknik uygulamıştım bu tıraşımda. Önce Proraso sabun ile fırçayı fazla çevirmeden yüzümü köpürtüp 3-4 dakika bekledikten sonra duruladım sonra asıl tıraş olacağım köpüğü yaptım. Benzer tekniği daha önce başka sabunla bir kez uygulamış ama pek bir artısını görememiştim.
Tıraşa başladığımda hayretle sakallarımın şimdiye kadar hiç bu kadar yumuşak olmadığını farkettim. Artık ön hazırlıktaki köpürtmenin etkisimidir yoksa sabunun içeriğindenmi bilemiyorum müthiş rahat tıraş oldum.
Cildim kuru olduğu için bir çok sabun gibi bunda da tıraş sonrası ciltte gerginlik oluyor ama o müthiş tıraş sonrası gerginlik dışında hiç bir rahatsızlık vermedi. Köpük kalitesi normal olduğunu düşünüyorum ama biraz susuz olursa kurumaya meyilli bir sabun ki çözümü çok basit.
Diğer taraftan yoğun mentollü sabunlar kullanamıyorum ama böyle sorunsuz tıraş olacaksam onun rahatsızlığına katlanırım.Yada biraz üzerine gidip alışmaya çalışabilirim.
Koryuculuk, kayganlık süper olmasada gayet yerinde,koku olarakta bir yapaylık, sentetiklik var ama beğendiğim bir kokuya sahip
Şimdilerde bir pre-shave ürününü alıp birlikte denemek istiyorum tek amaç sakallarımı dahada yumuşatmak.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

(13/05/2015, Saat: 13:12)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şimdilerde bir pre-shave ürününü alıp birlikte denemek istiyorum tek amaç sakallarımı dahada yumuşatmak.

Delidumrul hocam benim tekniğim de şu şekilde, belki size bir fikir verebilir:

Sakalım çok gür ve sert (kısmi çene altı ve boyun bölgesi yatık)

İlkönce Neutrogena likid ile 2-3 dakika dairesel ovalayarak yıkayıp kuruluyorum.

Sonra proraso pre shave ile 2-3 dakika bekletiyorum.

Yeşil proraso sabunu / tüp kremi kullanacaksam, beyaz proraso pre shave i kullanıyorum ki mentol manyağı olmayayım.

Akabinde pre shave i durulamadan yukarıda dediğiniz gibi bir cover köpük atıp 2-*3 dakika bekletip yıkıyorum.

Sonra esas köpüğe geçiyorum.

Gerçektende bu tekniğin ciddi faydasını gördüm. ÖZellikle hafta içi hergün traş olduğumdan dolayı normalde perşembe ve cuma günleri traşları çok eziyetlidir. Ama yukarıda yazdıklarım sayesinde eziyetten keyife dönüştü.

Saygılar.
@ooppss ve @ delidumrul komşularım güzel ve enteresan bir noktaya dikkat çekmişsiniz,eğer dediğiniz gibi ise gerçekten güzel..çünkü benim de özellikle boyun altı yatık. Ben de duş alırken önce yüzüme köpük uygulayıp 1-2 dakika bekletip asıl köpüğe geçiyorum. Şimdi merak ettim propaso sabunu.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
@izbe tavsiyeler için teşekkür ederim mutlaka deneyeceğim, mecburiyetim olmadığı için 3-4 günde bir tıraş olurum bu teknik ve üründen sonra tıraş sıklığımı gün aşırı yapabilirmiyim diye düşünmeye başladım Smile

@ts9funk üstat bir farkındalık oluştuysa sevindim gerçekten. Ne zaman duş sonrası tıraş olsam cildim dahada gerginleşiyor ve rahatsız ediyor. Sanırım sıcak su ve sabun cildin doğal nemini yok ediyor duş öncesi tıraşlarım daha keyifli oluyor. ilk köpüğü biraz daha fazla tutmayı deneyin 3-4 dakika kadar belki daha çok faydası olabilir.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Teşekkürler @delidumrul komşum,tavsiyelerinizi deneyeceğim..
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Yeşil kutu Proraso'yu daha önce kullandığımda biraz deterjanımsı gelmişti.
Ondan sonra da hiçbir ürününü almamıştım.

Yaz geldi diyerek bu sabah kullandım Proraso'yu.
İlk 2 perde de koruyuculuğu az geldi, 3. perde de sevimli, koruyucu ve nemlendirici etkisini gördüm.
Biraz daha uzun süre oynamalıyım bu sabunla.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,269 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 634 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 949 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,388 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,410 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,232 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 924 1,049,828 23/04/2023, Saat: 21:44
Son Yorum: ferencpuskas
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,331 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,972 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,716 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: