Corona Virüsü
(16/05/2020, Saat: 20:19)Razorlazer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uşak’ta, berber ve kuaför dükkanları açılmadan önce berberlere test yapmışlar. 26 kişinin testi pozitif çıkmış. İstanbul’da böyle bir test yapılmadı sanırım; Uşak’taki pozitif berber oranını İstanbul’a uyarlarsak kuvvetle muhtemel İstanbul’daki pozitif vaka sayısını oldukça arttıracaktır.
Haklısınız komşum
Ama yapmıyorlar işte...
Olayların basında, herkes bu hastalığa yakalanacak, önemli olan son yakalananlardan olmak diyorlardı. Bu normalleşme çalışmaları da kontrollü deneyin bir parçası, önemli olan en son normallesenlerden olmak.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bugün böyle bir video izledim, zamanı olanların izlemesini tavsiye ederim farklı bir bakış açısı oluşturabilir.

https://m.facebook.com/story.php?story_f...4&d=n&vh=i

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
İlaç firmaları, DSÖ, politikacılar vs güvenilmez, evet ama komplo teorisyenleri onlardan daha güvenilir değil. İnsanlar aşı karşıtı oluyorsa, kendilerini üfürttürüp korona kapmayacağını düşünerek üfürülenlerin hepsine korona bulaşıyorsa, koronaya karşı paça çorba içiliyorsa, dezenfektanı vücudumuza enjekte etsek deniliyorsa, çamaşır suyu içerek koronadan korunulacağı sanılıyorsa bu tür komplo teorilerinin yaydığı güvensizliğin payı büyüktür.
Komsum gecen gun maske almıs, baya da afedersiniz kazıklanmıs. Dikkat etmeniz icin paylasmak istedim.

Dostlar bu maskelerde bu nokta baskı seklinde olan desenler ultrasonic yapıstırma isleridir. 3 katlı maskedeki katları birlestirmek icin ultrasonic yapıstırma yapılıyor bakınız ornek.

50044115248_cbb568979b_c.jpg

Simdi fotoya bakınca bu makse guzel duruyor, ama asıl kenarlara yakından bakarsanız;

50044678151_57fd5983f7_c.jpg

Asıl kenar birlestirme yerlerinin dikis oldugunu goruyorsunuz. Bu duzenbazlıktır, sahte maske isine girer. Dikis ignesinin girdigi yerden virusun sülalesi girer. Dikkat edelim goruntude yanıltan ama aslında dikisli olan maskelerden uzak durun hicbir ise yaramaz arkadaslar.
Tişikkirlir Sipirmin.
https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/mah...i-5911788/

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Haberin yanlışlığına değinmek istedim. Uygulamada bazı yerler yanlış veya hatalı işlem yapmış olabilir. Ancak ben bu kadar fazla sayıda yanlış olacağını sanmıyorum. Polis olarak zaten direk yazdığımız bir ceza yok. Biz sadece tutanak tutarız ve bunu illerdeki uygulamalara göre Polis Merkezi Amirliklerine veya Şubelere "İdari yaptırım karar tutanağı" tanzim edilmesi için veririz. Bu matbu bir formdur ve en altta mülki amir onay kısmı vardır. Yani bu form tanzim edilirken mülki amir imzası olmadan işleme konulamaz. Mülki amir imzasından sonra bir nüshası il defterdarlığına kamu alacağı olarak bildirilir. Genel uygulama olarak toparlarsam polis ihlal tespiti yapar, cezayı mülki amir onaylar.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
@3RD1 komşum konuya çok güzel açıklık getirmişsin teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
@3RD1 devrem çok güzel açıklamışsın
Yazdığımız yazının da takipçisi olalım değil mi? Smile Bolu'da yazılan maske cezasını mahkeme iptal etti. İptal gerekçesi; maskenin temin maliyetinin kişilere yüklendiği, sosyal devlet ilkesine atıfla kanunda belirtilmediği sürece kimsenin maddi külfet altında bırakılamayacağı ibaresi üzerine. Ayrıca hıfzıssıhha kanunu uyarınca maske ile ilgili bir düzenleme de bulunmadığı belirtilmiş. Emsal karar olarak kabul edilirse tüm cezalar iptal. Cezanın yazılabilmesi için bunun ile ilgili bir kanun yayımlanmalı veya devletin her vatandaşa günde üç adetten az olmayacak şekilde maske dağıtması gerekmekte.

Ben kararı haklı buluyorum. Vaka yok iken 5 adet maske dağıtılıyordu. Kaldı ki kimse bu maskelerden 2.tur alamadı. Ayrıca maske maksimum kullanım süresi 6 saat olarak baz alınsa ikinci gün öğlene kadar yetmiyor. Günde üç maske tüketsen en iyi ihtimalle 90₺ yapar bir kişi.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Maske hava akımını ne kadar engelliyor?

https://youtu.be/0Tp0zB904Mc

https://www.chip.com.tr/haber/doktordan-...3.amp.html

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: