Led Işıklı Saç/Sakal Tıraş Aynası Yapımı
Merhaba komşular...

Nette bir türlü aradığımı bulamamam, bulduklarımın ziyadesiyle pahalı olması yada istediğim özelliklerde olmaması sebepleriyle böyle bir konu açma gereksinimi duydum. Bu konuda tecrübeli, bilgili komşulardan gerekli olan malzemeleri nereden, nasıl temin uyguna temin ederim, bu işi nasıl yaparım konularında fikir almak istedim.

Birinci konu:
Kesinlikle hareketli ve tutmak istediğim yerde sabitlenebilir metal boruya sahip olmalı. Aşağıdaki gibi bir boru, daha kolay anlatmak amacıyla. Lakin biraz uzun olmalı, yaklaşık 2-2,5 metre, bu borudan istediğim uzunlukta nasıl, nereden uygun fiyata temin ederim?
nkVvcv.jpg

İkinci konu:
2x büyüteçli ayna ve etrafına soft ışıklı ledler.

Üçüncü konu:
Ledler için elektrik tesisatına nasıl bir şey gerekir? Bu en bilgisiz olduğum alan.

Bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olacağım.

Ustad iki ve üçe yardımı olabilir bunun. Ring Light diyince Görürsünüz

Bu daha geniş versiyonu.

Bir de hazır satılan var. İçine ayna kestirmek en basit yol olacaktır Smile
(01/02/2020, Saat: 11:14)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Bir de hazır satılan var. İçine ayna kestirmek en basit yol olacaktır Smile

Komşum güzel paylaşımlarına teşekkürler.
Ama birinci konu en önemlisi. Yoksa sıradan bir ayna alıp geçerim.
Peki o zaman 1 e odaklanirsak. .... Ustad Çelik spiral hortumun içine eğilip bükülmesi mümkün olan, uzatmak kısaltmak yerine daireler halinde katlayıp kullanmak işe yarar mı? Bunun için sizin resimdeki aynanın içindeki malzeme veya esneyebilen bir boru işe yaramaz mi. Alüminyum bakir ?
Yapı marketlerde kolaylıkla bulunabilen akrobat aynalara bakabilirsiniz... banyodaki ana aynanın yanına istediğiniz yükseklikte duvara ya da dolaba monte edebilirsiniz böylelikle saç yada sakal tıraşında istediğiniz yere çekip 2 eksen üzerinde ana aynadan yansıtmayla ense tıraşınızı bile yapabilirsiniz.

Ben bu yöntemle sıkıntı yaşamadan saç yada sakal tıraşımı olabiliyorum.

Ayna çevresine de Mustafa Bey komşumun önerdiği ledlerden edinebilirsiniz.d9ed6d3756513f090a1185b492d54cae.jpg

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
... Jilet
(01/02/2020, Saat: 23:01)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Peki o zaman 1 e odaklanirsak. .... Ustad Çelik spiral hortumun içine eğilip bükülmesi mümkün olan, uzatmak kısaltmak yerine daireler halinde katlayıp kullanmak işe yarar mı?  Bunun için sizin resimdeki aynanın içindeki malzeme veya esneyebilen bir boru işe yaramaz mi. Alüminyum bakir ?

Komşum, aradığım şeyin tam karşılığı ilk fotoğrafta paylaştığım şey. Adı ne tam bilmiyorum ama tam manasıyla dairesel harekete ve sabitlenebiliyor. Bu da aradığım şey. Yoksa sadece uzayan kısalan birşey işime yaramıyor.

(01/02/2020, Saat: 23:34)oguzkagan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yapı marketlerde kolaylıkla bulunabilen akrobat aynalara bakabilirsiniz... banyodaki ana aynanın yanına istediğiniz yükseklikte duvara ya da dolaba monte edebilirsiniz böylelikle saç yada sakal tıraşında istediğiniz yere çekip 2 eksen üzerinde ana aynadan yansıtmayla ense tıraşınızı bile yapabilirsiniz.

Ben bu yöntemle sıkıntı yaşamadan saç yada sakal tıraşımı olabiliyorum.

Ayna çevresine de Mustafa Bey komşumun önerdiği ledlerden edinebilirsiniz.

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Komşum bunlar maalesef işime yaramıyor. Zira sadece kısalıp/uzuyor. Bana 4 eksenden de ötede istediğim noktaya ayarlayabileceğim düzeyde birşey gerek.
Sizin aradığınız şöyle bir şey https://urun.n11.com/aplik/kivrimli-spir...P310953039
Fakat öyle 2-2,5 metre uzunluğunda bulmanız imkansız. Bulsanız bile o uzunlukta bir boru ucuna takacağınız ağırlık fazla gelecek ve sabitlemek istediğiniz yerde sabit durmayacaktır. (kıvırarak kısalttığınızı düşünseniz dahi kendi ağırlığını bile taşıyamaz) Linkte 20-50cm arasında uzunluk seçeneği var. Fakat bu spiral borular öyle çok kullanışlı olmuyor hassas değiller pürüzsüz,yumuşak bir çalışması yok, hareket ettirirken mutlaka iki elle ayarlama yapmak gerekiyor.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

(03/02/2020, Saat: 12:38)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sizin aradığınız şöyle bir şey https://urun.n11.com/aplik/kivrimli-spir...P310953039
Fakat öyle 2-2,5 metre uzunluğunda bulmanız imkansız. Bulsanız bile o uzunlukta bir boru ucuna takacağınız ağırlık fazla gelecek ve sabitlemek istediğiniz yerde sabit durmayacaktır. (kıvırarak kısalttığınızı düşünseniz dahi kendi ağırlığını bile taşıyamaz) Linkte 20-50cm arasında uzunluk seçeneği var. Fakat bu spiral borular öyle çok kullanışlı olmuyor hassas değiller pürüzsüz,yumuşak bir çalışması yok, hareket ettirirken mutlaka iki elle ayarlama yapmak gerekiyor.

@Delidumrul komşum, haklısın... Ben olaya o bakımdan yaklaşmamıştım.
Senin önerin olur mu bu noktada komşum?
Yerden mi getirilmek isteniyor onu tam anlayamadım ama bu tarz yer aydınlatmaların altı metal ayak olur, komsumun dedigi gibi 50cm lik bolumu spiral ek olur ayar imkanı icin. Bu spiralleri cok uzun kullanamazsınız. Ali de sanırsam 60cm lik tablet tutucu kollar var dısı kaucuk kaplı. Onlardan alıp modifiye yapıp alt sabit metal bir ayaga monte ederek kullanabilirsiniz. Led konusu icinde 5050 denilen led seritlerden deneyebilirsiniz.

Ama hazır bir ledli ayna kullanmak cok daha kısa ve kolay bir yoldur komsum.
Saygılar.
Tişikkirlir Sipirmin.
(05/02/2020, Saat: 03:47)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yerden mi getirilmek isteniyor onu tam anlayamadım ama bu tarz yer aydınlatmaların altı metal ayak olur, komsumun dedigi gibi 50cm lik bolumu spiral ek olur ayar imkanı icin. Bu spiralleri cok uzun kullanamazsınız. Ali de sanırsam 60cm lik tablet tutucu kollar var dısı kaucuk kaplı. Onlardan alıp modifiye yapıp alt sabit metal bir ayaga monte ederek kullanabilirsiniz. Led konusu icinde 5050 denilen led seritlerden deneyebilirsiniz.

Ama hazır bir ledli ayna kullanmak cok daha kısa ve kolay bir yoldur komsum.
Saygılar.

Led ayna sorun değil bence de.
Ama şu benim istediğim 4 eksende de evirip çevirip konumlandırabileceğim bir aparat...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli? baduruk 434 450,646 18/10/2023, Saat: 23:18
Son Yorum: Zayn
  El Yapımı Tıraş Kremleri Efrasyab 35 14,355 09/10/2023, Saat: 23:39
Son Yorum: DeaKeN
  Dove shea butter katı sabunu tıraş sabununa dönüştürme SertAdam 6 3,057 05/06/2023, Saat: 18:54
Son Yorum: mustafa03
  El Yapımı Traş Çantası Seuy 9 2,038 10/04/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: Mecanica
  Tıraş Aleti Sapı İmalatı habaz 24 7,738 26/03/2023, Saat: 03:44
  Tıraş Aleti ve Ekipman İmalatı hk. Kasis Medya 5 2,295 26/03/2023, Saat: 03:41
  Tıraş sabunu Yapımı. SertAdam 35 10,334 11/12/2021, Saat: 16:15
Son Yorum: serboser
  Kendi Tıraş Sabunumu Yaptım klasik63 17 7,824 15/10/2021, Saat: 01:33
Son Yorum: SertAdam
  Hazır Tıraş Dolabı Önerisi dikdik_s 69 62,635 07/09/2021, Saat: 19:38
Son Yorum: fatiherol54
  DIY - Kolonya, Tıraş Kolonyası ve Tıraş Losyonu Yapımı Straht 51 58,819 25/06/2021, Saat: 18:19
Son Yorum: XauPau

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: