Çay Tiryakileri
AsiaChaiArt.com. buradan tüm dünya çaylarının birinci kalite hasatlarına ulaşabilirsiniz.

Türk çayları makas veya makineyle budandığı (toplanma diyemem) için beş para etmez. Çay elle 2 yaprak 1 tomurcuk şeklinde toplanır.
EJ89bl, EJ best badger.
Hepi topu 5-6 ay yetecek kadar malzemem var. Toplayıcı, biriktirici, koleksiyoner değilim. Keyifli tıraş peşindeyim.
Ulaşılabilir çaylar içinde çaykur altınbaş çayı tek geçerim. Sadece çay değil demlerken su da çok önemli bir faktör
Yeşil Çay da tavsiyem çaykur zümrüt yeşil çay tamamen organik. Lipton ve Doğuş yeşil çayları beğenmedim. Siyah çayda ise son zamanlarda çaykur kamelya içiyorum.
(06/06/2016, Saat: 17:53)Saltuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: cay biraz da alışkanlık meselesi.ben de seylan cayini hic sevemedim mesela keyif vermiyor.buruk, tadi dolgun ve kokulu cay arıyor damagim.caykur Altınbaş tercihimdir.tirebolu da guzel.bir de zamanin birinde G.O.P. markali bir cay geçmişti elime onda da ayni tadi bulmustum.gunluk cay olarak caykur filiz e dortte bir tomurcuk katarak kullanıyorum.

+1

Sent from my iPhone using Tapatalk
(06/06/2016, Saat: 22:51)Zeman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ulaşılabilir çaylar içinde çaykur altınbaş çayı tek geçerim. Sadece çay değil demlerken su da çok önemli bir faktör

katılıyorum, Rize'de konuştuğum insanlar da piyasa çaylar içinde en kalitelisi Altınbaş diye belirttiler hep. Şu linkteki yorumlara büyük oranda katılıyorum:

http://zinzinzibidi.com/blog/genel/cayku...ki_farklar

Ama sonuçta çay; su, malzeme ve demleme tekniklerinin hepsinin iyi olmasını gerektiriyor.
Tirebolu 42 nolu çay (mavi kutulu) benim de favorim, ancak her yerde bulunmuyor. Satılan yerler arasında da önemli fiyat farkları var, dikkat etmek lazım.
Ülkemiz genelinde yaygın ve ulaşılabilir çaylar arasında da favorim Çaykur'un Altınbaş çayıdır.

Bir de tabi ki su ve çayın demleme tekniği çok önemli. İyi kalite su kullanmak, demleme süresini 15-20 dk. civarında tutmak ve çayı 30-40 dk. içerisinde tüketmek önemli hususlar. Ayrıca, demleme yapılırken genelde bilinenin aksine önce kaynar su demliğe konmalı sonra üzerine çay eklenmeli. Bu husus bazı çay ambalajlarında yazar. Aksi yapılırsa kaynar su çayı haşlar. Yok eğer ben illa ki önce çayı sonra da kaynar suyu koyacağım derseniz, o zaman suyu çayın üzerine tek noktadan ve yavaş yavaş eklemenizde fayda var.

Afiyet olsun.
Herkese selamlar,

Bizim evde olduğu gibi ülkemizde de çok tüketilen bir içecek olduğundan bir konu başlığını hak ediyor diye düşündüm ve birkaç senedir kullandığım, bana artık başka marka çay içirtmeyen Şölen Çay'ı (organik olanı) sizlere tavsiye etmek istediğim. Bana da Trabzonlu bir arkadaşım tavsiye etmiştii, fabrikanın sahibi tanıdığıymış. Harika bir tadı var ve hemen de kararıp acılaşmıyor. Marketlerde bulunmuyor maalesef, telefonla ya da internet yoluyla sipariş verebiliyorsunuz. Sizlerin de önerileriniz varsa yazın lütfen.

14tr3hl.jpg
Hayat kısa,
Sakallar uzuyor.
@Razorlazer komşum güzel bir başlık olmuş
Bizde genelde akşam çayı olarak Hemşin organik içiyoruz ama tadı alışılmış siyah çaydan farklı geliyor acaba denediniz mi nasıl

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Şölen çayı ben de kullandım. Fabrikadan alma imkanı olursa zamanında çok kıymetli bir tadı var diye düşünüyorum.

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Smile a little be
Çayı çok severim. Günde 1-2 demlik içerim. Vazgeçilmezim
a51593dca39ce8b35d107e94fbca9fe7.jpg

———————
Nice and clean.
Nice and clean. Aftershave

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: