Çay Tiryakileri
(15/04/2019, Saat: 12:51)-mali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cihan bey bende Yunnan Çin çayları ve Japon çayları almayı düşünüyorum ama Beta dan mı alsam Chado dan mı bilemedim benzer mi ya da tatları hangisinin ki daha iyi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bunu tek tek çay çay incelemek gerekiyor. Birisinde Chado daha iyiyken diğerinde Beta daha iyi olabiliyor. Her şekilde Chado Beta'ya göre daha pahalı oluyor.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
F/p ve bulunabilirlik açısından ben tirebolu 42(mavi paket) ve altınbaş kullanıyorum. Haziran ayında 30 paket civarı tirebolu 42 stokluyorum. Altınbaş her zaman bulunuyor. Ama en çok dikkat ettiğim doğal kaynak suyu veya arıtılmış su kullanmak. Standart musluk suyu ile sert oluyor.
Geçen sene  uganda dan aldığım hediyelik tipteki çaydan değişiklik istersem tomurcuk gibi ekleme yapıyorum. Tadı aroması gayet güzel oluyor Smile
434aee94f374bafd59106bbd9d1ddf99.jpg
İthal çaylardan en beğendiğim
Metro marketlerde bulunuyor
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
Çay tiryakisi arkadaşlara tavsiye olarak bir ürün ve o ürünün web sitesini yazıyorum Dünya çayları konusunda epeyce bir şöhretliler avrupa da ..Fiyatlar biras yüksek ama Kaliteli çay için değer ..

https://www.dammann.fr/en/

fm7zac.jpg
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
Komşular, Tarım Kredi Birlik mağazalarında Butka adıyla bir ilk hasat çayı satılıyor. Hiç deneyeniniz oldu mu?
So far so good..
@fatihbyfah komşum bahsettiğim çay buydu, üzerinde ceylan resmi var diye tarif etmiştim ama yanlış çayı hatırlamışım Smile
İçimi yumuşak tadı hoş bir çaydır, ithal(genel tabir kaçak Big Grin ) çay acı oluyor içilmiyor diyenlere tavsiye ederim...
8a4WX7.jpg
@Samet komşum teşekkür ederim. Denenecekler listesine aldım Smile
Bir de çay hobimizi geliştirelim ihmal ettik dedik ama bu çay mevzusu da çok derin

63bd1945347832187147671287122775.jpg

92050c6ef9ec0fa178b9bb8f4bfb94d1.jpg

4cfd8f0269566eb8b8b1b48d97c22937.jpg
Kutuya üç taş koymuşlar gören bu nasıl bir lüx hayat diyor

4d9bc73b07a4ffdcc23e5fb78a1664e0.jpg
Çok sevimli kerata. Küçük bir kupa yı zor dolduruyor ama tek bir çeşit sevdiğiniz çayı yaparsanız aroması çok daha net geliyor. Özellikle de puerh çaylarda tavsiye ediliyor

7289627ec20edab388ea71074ae73295.jpg
Döküm demlik mükemmel bir şey herkese tavsiye ederim. Saygılar çay keyfiniz daim olsun ...

Twinings içen var mı merak ediyorum?

Uzun zamandır çay arayışındayım istediğim gibi çay bulamıyorum. Çay kıpkırmızı olacak, yoğun lezzetli gövdeli ağzı dolduran bir çay tadı olacak ama buruk, acı, mayhoş olmayacak. Temiz lezzette olacak, bir de ilaveten mis gibi bergamut kokacak.

Çaykurun hiç bir çayını beğenmiyorum neden bu kadar övülüyor anlamıyorum tatları bence çok kötü. Çaykurun çay tarlalarının çok eskidiği, veriminin ve çayın armoasının çok azaldığını, yakın zamanda çay tarlalarının yeni fidelerle yenileneceği söyleniyor.

Doğuş çay tüm ürünlerini denemedim ama denediklerim bende heyecan yaratmadı. Şu export'u merak ediyorum.

Beta çay genel olarak daha kaliteli bir çay, ürünleri güzel ama istediğim tadı bulamıyorum. Earl grey'i baya güzel.

Lipton lezzet olarak bana en yakın marka, biraz dhaa gövdeli olsa tadındna içilmez. Genelde yellow label veya filiz kullanıyorum. Bir de şimdi özel signature serileri çıkarmışlar bir sapphire earl grey var ki böyle bir şey olamaz. Denediğim en muhteşem earl grey.

Bunlar dışında almanyadan gelen mevlana çay içtim o da güzel ama mükemmel değil.

Aktarlarda satılan çoğu kaçak barut çayları içtim ama tadı karakterleri bana gitmiyor.

Ahmet tea, mahmud tea, howdah hiç biri bana hitap etmedi.

Şimdi denemelik chado ve twinings kaldı. Sanırım benim aradığım lezzetli twinings verecek. Ankarada bir çay içmiştim bir restoranda adını unuttum kızılay avm'de satılıyor demişlerdi çok lezzetli tam istediğim gibiydi. Hopa çay mıydı başka birşey miydi hatırlamıyorum.

Ben küçükken aluminyum bir çaydanlığımız vardı, şimdi herkes sağlıksız vs diyor ama ondan içtiğim çayların tadını ne camda, ne çelikte, ne porselende bulamıyorum.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(15/07/2019, Saat: 19:32)-mali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir de çay hobimizi geliştirelim ihmal ettik dedik ama bu çay mevzusu da çok derin

Kutuya üç taş koymuşlar gören bu nasıl bir lüx hayat diyor

Çok sevimli kerata. Küçük bir kupa yı zor dolduruyor ama tek bir çeşit sevdiğiniz çayı yaparsanız aroması çok daha net geliyor. Özellikle de puerh çaylarda tavsiye ediliyor

Döküm demlik mükemmel bir şey herkese tavsiye ederim. Saygılar çay keyfiniz daim olsun ...

komşum küçük demliği nereden temin edebiliriz
Akın var güneşe akın!
Güneşi zaptedeceğiz,
Güneşin zaptı yakın!

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: