Çay Tiryakileri
Benimde siyah çaya karşı bir alerjim var, nasıl demlenirse demlensin çayda bir tatsızlık bir acılık seziyorum. Tat ve aroma konusunda hiç aradığımı bulamıyorum. Early Grey çayı seviyorum. Ama favorim ülkemizde kaçak çay diye bilinen ceylon çayıdır. Layalina'nın çayını içiyorum, damacana su ile de demliyorum. Tadı benim için çok hoş.

LAYALINA-CEYLON-TEA-SEYLAN-CAYI-CAY-100-...8057_0.jpg
www.BarbarosRazors.com

İlk hasat kadar beğenmedim.
Renk ve tat reklamındaki gibi değil
images?q=tbn:ANd9GcTNCcI8JNMkQwa8lXVfpQm...jqS4atft9C
Çaykur filiz veya Çaykur altınbaş[743160478]filiz500g.jpg [682579767][310994552]tiryaki_cayi.jpg
Ustura Mehmet herkese iyi akşamlar diler...
(24/04/2013, Saat: 17:15)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu çayı çok beğendim,lipton ilk defa çay yapmış.
DSC_7912.JPG

Bu çaydan aldım ancak hiç begenmedim bende, çayda garip bi buruk tat var anlamadım.Huh

Çin'de yetiştirilen ve dünyanın en kaliteli çayları arasında diye ifade edilen Dragon Well Green Tea denemek istiyorum ben aslında ama 6 farklı kalitesi varmış güvenilir olarak kimden temin edebilirim bulamadım. Bileniniz var mı bu çayı ?

2013-Crop-Longjing-Tea-Dragon-Well-Tea-.jpg
www.BarbarosRazors.com

Benim kullandıklarım:

Porselen demlik, çelik çaydanlık veya bakır çaydanlık
Çaykur Tiryaki Çayı (500 gr)
Doğadan Gizli Bahçe (500 gr)
Sallama, poşet çay içmem; çayı şekersiz içerim.

Bu iki çayı tavsiye ederim.

261l194.jpg 10nt3yv.jpg

Forumdaki tavsiyeler üzerine Çaykur 42 No'lu Tirebolu çayını da deneyeceğim.

2cgzr0h.jpg
layalina çay ( seylan çayı) favorimdir. paraya kıyarsanız orijinal rabea tea ( arabistan dan gelir) daha iyi dem veren bir çaydır.

sallama çay olarak layalina premium benim tattığım en iyi çaydır. ama artık bulunmuyor.

900 gr pakette 20 tl civarı hatay da hemen her yerde bulursunuz. ama ankarada çok daha yüksek fiyattan satılıyor.
(24/04/2013, Saat: 17:36)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende çay işine fena halde takmıştım bir zaman o ara en az 15 farklı çay denedim ve sonunda çayımı buldum Doğuş karadeniz export çay fevkalade bir çay.

Doğuş Export'un 500 grlık paketi var karton kutuda. Ben de çok beğenmiştim. Ancak artık pek bulunmuyor. denk gelirsen kaçırma çünkü çaylarda paket ne kadar küçük olursa çer çöp toz miktarı da artıyor. 500 gr lık paketten büyük paket çay artık kesinlikle almıyorum. Senin denediğin de karton kutu mu yoksa Süleyman? Smile
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
(05/09/2013, Saat: 12:14)onur98 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24/04/2013, Saat: 17:36)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende çay işine fena halde takmıştım bir zaman o ara en az 15 farklı çay denedim ve sonunda çayımı buldum Doğuş karadeniz export çay fevkalade bir çay.

Doğuş Export'un 500 grlık paketi var karton kutuda. Ben de çok beğenmiştim. Ancak artık pek bulunmuyor. denk gelirsen kaçırma çünkü çaylarda paket ne kadar küçük olursa çer çöp toz miktarı da artıyor. 500 gr lık paketten büyük paket çay artık kesinlikle almıyorum. Senin denediğin de karton kutu mu yoksa Süleyman? Smile

Evet Onur , karton kutu 500 gr bende asla çayda büyük boya yönelmem. Bu arada hala carrefour da bulmak mümkün cayı
e mail adresim tipsol@me.com
karali çayı deneyen var mı arkadaşlar. kardeşim kullanmış, beğenmişti. ben dudak büktüm. ancak şimdi bir paket kullandım iyi gibi geldi.
(06/09/2013, Saat: 12:33)fidelio1969 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: karali çayı deneyen var mı arkadaşlar. kardeşim kullanmış, beğenmişti. ben dudak büktüm. ancak şimdi bir paket kullandım iyi gibi geldi.

eskiden beri tiryakilere çok överler üstadım. hiç almak aklıma gelmedi ama küçük paketten alıp tadına bakacağım, renkten ötürü boyalı ve kimyasal katkıları olduğunu düşündürüyor bana..

Altınbaştan başkası yalan sanırım, katkısız, açık renk ve kokusu çok hafif.. bildiğimiz çayların aksine çay renginde değil ve kaynar suyu çayın üzerine döktükten sonra 3 dk içinde içildiğinde müthiş uyandırıcı etkisi var Smile

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: