Merhabalar
Hoş geldiniz, keyifli tıraşlar ve forumda hoş sohbetler dilerim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(02/02/2020, Saat: 19:42)wuttafa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Foruma hoşgeldiniz hocam.

Seboreik dermatit dertlerimiz ve şehirlerimiz ortak, ayda bir Ankara tayfası olarak buluşmaya çalışıyoruz. Eğer şubat ayı buluşmamıza katılmayı düşünürseniz hem ortak dertlerimizden dert yanabiliriz hem de elimdeki slim twisti denemeniz için size verebilirim.

Keyifli tıraşlarınız ve sohbetleriniz olsun.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Sizin vesilenizle herkese hoşbulduk diyorum hocam. Nazik davetiniz ve teklifiniz için teşekkür ederim, katılmaya çalışırım. Seboreik dermatitden dolayı kendim 15 yıldır şampuan kullanmıyorum, sadece Otacı çam katranlı kükürtlü sabununu kullanıyorum. Bendeki nispeten hafif, son senelerde yüzüme geldi. Yüzdeki döküntüler için ise ketoral kremi atak dönemi 1 hafta düzenli kullanırsam hiç bir şey bırakmıyor, ilk kullanımda kızarıklığı gideriyor. Geçmiş olsun.
Tıraş olurken zevk alanların diyarına hoşgeldiniz.
Tıraş oluyorum, o halde varım.
(02/02/2020, Saat: 21:01)Nazikas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sizin vesilenizle herkese hoşbulduk diyorum hocam. Nazik davetiniz ve teklifiniz için teşekkür ederim, katılmaya çalışırım. Seboreik dermatitden dolayı kendim 15 yıldır şampuan kullanmıyorum, sadece Otacı çam katranlı kükürtlü sabununu kullanıyorum. Bendeki nispeten hafif, son senelerde yüzüme geldi. Yüzdeki döküntüler için ise ketoral kremi atak dönemi 1 hafta düzenli kullanırsam hiç bir şey bırakmıyor, ilk kullanımda kızarıklığı gideriyor. Geçmiş olsun.
Ben de aynı şekilde 6 senedir sadece zeytinyağlı veya defneli sabun kullanıyorum. Saç derisi problemli kısmım, diğer kısımlara henüz atak diyebilecek kadar sıçramadı, umarım da sıçramaz. Yüzüme normal nemlendirici kremler yeterli oluyor. Gerçekten garip bir meret bu hastalık, umursamayıp onunla yaşamaya alışmak en mantıklısı gibi. İlaçlar fayda etmiyor fakat kimyasalları bırakıp sabun kullanımına dönmek herkeste biraz da olsa rahatlatma yaşatıyor gözlemlediğim kadarıyla.

Umuyorum ki geleneksel tıraşta kendinize uygun ve kaliteli ürünleri buldukça yüzünüzdeki problemler de azalacaktır, cildiniz biraz da olsa sıhhate kavuşacaktır.

(02/02/2020, Saat: 21:21)wuttafa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de aynı şekilde 6 senedir sadece zeytinyağlı veya defneli sabun kullanıyorum. Saç derisi problemli kısmım, diğer kısımlara henüz atak diyebilecek kadar sıçramadı, umarım da sıçramaz. Yüzüme normal nemlendirici kremler yeterli oluyor. Gerçekten garip bir meret bu hastalık, umursamayıp onunla yaşamaya alışmak en mantıklısı gibi. İlaçlar fayda etmiyor fakat kimyasalları bırakıp sabun kullanımına dönmek herkeste biraz da olsa rahatlatma yaşatıyor gözlemlediğim kadarıyla.

Umuyorum ki geleneksel tıraşta kendinize uygun ve kaliteli ürünleri buldukça yüzünüzdeki problemler de azalacaktır, cildiniz biraz da olsa sıhhate kavuşacaktır.

Tespit doğru. Ben artık umursamıyorum, sadece kaşıntı olmaya başladığı zaman kremi sürüyorum. Bendeki en büyük sebebi stres kaynaklı direkt. Doktorların dediği gibi bununla yaşamaya alışacaksın dediler, gerçekten de alıştık artık. Kimyasalı mümkün mertebe hususen kullanmamaya çalışarak kaçınıyorum, illa ki yediklerimizden etkilendiğimiz oluyordur.

Teşekkür ederim komşum sizin için de aynı şeyler geçerli, sağolun.
Hoşgeldiniz
Komşum sabun ve jilet begenilerimiz benziyor. Hoşgeldiniz Smile
Makine seçiminizi slim twist ten yana yapınca slim adjustable veya Black beauty onereyim demiştim ki son cümleniz o yönde olmuş. Eğer satilmadiysa cerdinc üstad da kutulu temiz bir Black beauty vardı. İkinci eli takip edin ayarlı makine alın derim ben. Benim cildim ve tıraş şeklim de size benziyor. 2 perdeye düşünürseniz de iyi olur. Bir gün erken tıraş olabilirsiniz hem Smile
(02/02/2020, Saat: 22:39)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum sabun ve jilet begenilerimiz benziyor. Hoşgeldiniz Smile
Makine seçiminizi slim twist ten yana yapınca slim adjustable veya Black beauty onereyim demiştim ki son cümleniz o yönde olmuş. Eğer satilmadiysa cerdinc üstad da kutulu temiz bir Black beauty vardı. İkinci eli takip edin ayarlı makine alın derim ben. Benim cildim ve tıraş şeklim de size benziyor. 2 perdeye düşünürseniz de iyi olur. Bir gün erken tıraş olabilirsiniz hem Smile

Hoşbulduk Smile
cerdinc komşuma yazdım kutusuz olan için lakin satılmış. Öneriler için teşekkür ederim, bütçem ölçüsünde dikkate alacağım mutlaka.
Hoşgeldiniz aramıza...
Hoşgeldiniz komşum .

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 667 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhabalar! Cascada 5 1,727 27/06/2023, Saat: 05:44
Son Yorum: Cascada
  Merhabalar EnverCan Enver Can 3 700 07/05/2023, Saat: 15:11
Son Yorum: sfenks
  Merhabalar goshawk 14 2,300 26/04/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: goshawk