Yeni başlayanlar için bisiklet
Benzinciye girdigini dusunsene, ben pet siseyle almıstım zamanında, ama sunun ayarlarını yapıp bir benzinciye girmek lazım aslında gırgırına.

Bu arada selemizi aldık abiler. Dukkan sahibinin ozel karbon Trek yarıs bisikleti vardı. Onun ustune falan konustuk. Ben 60-70bin lira geciriyordum. Bisiklet su anda 160 bin liraymıs dostlar.
Ulkemizde fiyatlar artık karikaturize olmaya basladı. 200 liraya rakı, bisiklete bir sele bir arka stop ısıgına 500 lira, 160 bin liralık bisiklet, 3 goz odalı evin 800 liralık dogal gaz parası vs. Hızlıca çok zenginlesmisiz ulkece uyum saglamakta zorlanıyorum.

49522038227_39e23cba6c_c.jpg
Tişikkirlir Sipirmin.
Güzel günlerde kullanın komşum, Selle iyi bir markadır.
Karbon bisikletlerin fiyatlarının yükselmiş olduğunu tahmin ediyordum ama 160 bin nedir üstad, sıfır c segmenti araba fiyatı ama merakı ve parası olan alıyor demek ki ne diyelim.
Benzin istasyonu tecrubenizi paylaşmayı unutmayınSmile

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bugun siparis verdigim elcikleri almaya bisikletciye gitmistim. Şu 160bin liralık bisikletin bir fotosunu cektim sizin icin. Bunun vites sistemi oyle kablolu falan degil. Kablosuz sekilde elektronik. Elcikten vitesi degistirdin mi komut saniyesinde vites degistiricinin dahili motoruna kablosuz olarak iletilip vitesi degistiriyor.

49531247106_6633773829_c.jpg
Tişikkirlir Sipirmin.
(13/02/2020, Saat: 23:14)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugun siparis verdigim elcikleri almaya bisikletciye gitmistim. Şu 160bin liralık bisikletin bir fotosunu cektim sizin icin. Bunun vites sistemi oyle kablolu falan degil. Kablosuz sekilde elektronik. Elcikten vitesi degistirdin mi komut saniyesinde vites degistiricinin dahili motoruna kablosuz olarak iletilip vitesi degistiriyor.
Fotoğraf için teşekkürler üstadım, sürmelik değil de seyretmelik gibi. Komutları kablosuz nasıl algılıyor, sensörlerle mi ya da bluetooth gibi bir sistem mi?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bluetooth tabanlı olması lazım ve benim bilgilerim taze degil ama ben bu teknolojinin gelecegini bisiklet ilgimin oldugu 4-5 sene oncesinden biliyordum, yani aslında cok yeni degil. Shimano Di2 diye geciyor komsum. Bunun mtb icin olanını da cıkardılar sanırsam. Her iki vites degistirici ustunde motorlar var. Bunlar tek veya coklu vites degisimi yapabiliyor yuk altında dahi. Bisikletin dusme anında arka degistiriciyi cekip koruyor vs. bir suru ozelligi var. Su an icin pahalı sistemler, Arge ekmeklerini yesinler ama çok uzak olmayan zamanlarda cogu bisiklette bunları gormeye baslayacagız diye dusunuyorum.

Bu arada gecmis zaman bisikletlerim ile simdi ki Shimano Xt nin vites degisimi farkı o kadar buyuk ki, bir kullanıcı olarak direk hissediyorum. Ben bisikleti sizler gibi hakkıyla kullanmıyorum, mahalle arası kısa mesafeler, ama anlık gecislerde, bir anda tık diye 2-3 vites birden saniyesinde cok hassas ve kesin olarak arttırması gercekten sasırtıcı.
Tişikkirlir Sipirmin.
Bugun kalabalıktan uzak kardio yapmak ve temiz hava alabilmek icin sahil yolundan sasalıya dogru biraz pedalladık, bir anı fotomuz olsun.

49683641511_070547bb71_b.jpg

49684831296_70eeb047d3_b.jpg
Tişikkirlir Sipirmin.
(21/03/2020, Saat: 21:53)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugun kalabalıktan uzak kardio yapmak ve temiz hava alabilmek icin sahil yolundan sasalıya dogru biraz pedalladık, bir anı fotomuz olsun.
Abi harika bisiklet, çok özledim bisiklete binmeyi. İstanbulda o bile problem. Sahile gitsen bi dert. Yolda binsem arabalar, sokaklarda köpekler. Bi dönem günde 25k*2 yapabiliyordum bisikletle. Bugün ufak bi koşu üzerine hafif bir antrenman yapayım diye çıktım 6. dakikada bayılıyordum eve zor geldim Smile

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Çok güzel bisiklet Serdar üstadım
@oozturk, komşum sizinle aynı sebeblerden bende bisiklete dönemiyorum . Çok sevmeme ve güzel anılarım olmasına rağmen .
Koşuya yıllar önce meraklıydım şimdi daha bilerek koşmaya başladım , 20 kg fazlam olmasına rağmen 30-40 dk hafif tempo koşaniliyorum eski günlerindeki gibi
6 Dk da tıkandıysanız pes etmeyin . Yürüyüş artı koşu şeklinde program yapın . İnanın alışınca bisiklet kadar keyifli bir spor .
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
(21/03/2020, Saat: 22:36)MetsGo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok güzel bisiklet Serdar üstadım
@oozturk, komşum sizinle aynı sebeblerden bende bisiklete dönemiyorum . Çok sevmeme ve güzel anılarım olmasına rağmen .
Koşuya yıllar önce meraklıydım şimdi daha bilerek koşmaya başladım , 20 kg fazlam olmasına rağmen 30-40 dk hafif tempo koşaniliyorum eski günlerindeki gibi
6 Dk da tıkandıysanız pes etmeyin . Yürüyüş artı koşu şeklinde program yapın . İnanın alışınca bisiklet kadar keyifli bir spor .
Komşum tavsiye ettiğiniz bir uygulama var mıdır telefon aracılığı ile yönlendiren. Couch to 5k indirdim onu kurcalıyordum bende şimdi.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Üstadım eskiden teknik taktik bilmeden koşardım
4 sene önce 2 ayda 10 kg vermiştim
Bu sene 170 boyuma rağmen 96 kg a çıkınca tekrar koşmaya başladım , baktım koşamıyorum okumaya araştırmaya yöneldim .
Couch to 5k vb programlar kullandım , çok disiplinize olamadığımdan sıkıldım Smile

Couch to 5k nın ana felsefesini benimseyip ona göre koştum faydası oldu
Isınma 3-5dk
Yürüyüş + koşu
Kademe kademe yürüyüş sürelerini azaltıp koşuyu arttırdım .

Daha sonra yavaş koşu diye bir kitap edindim
Yürümeyi kesip sadece koşmaya başladım ama bazen yürüyenler yanımdan beni geçip gidiyorduSmile
Konuşabilecek gülümseyebilecek hızda doğru adım ve postürde koşmaya başladım jogging de diyebiliriz
Hızlanmaya asla çalışmadım zamanla hızın artıyor kendiliğinden
1 saatte 7 km koşarken ( yürüyüş temposu sayılır ) şuan 1 saatte9 km koşuyorum .
3 aydın biraz kafa yordum , 6 kg verdim , uzmanı değilim tecrübemi aktardım umarım faydalı olur .

Yavaş koşu kitabını tavsiye ederim , başlangıç için çok iyi rehber
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yeni Yıl taskind 30 16,619 01/01/2023, Saat: 00:01
Son Yorum: Mecanica
  tatil için otel tavsiyesi gakgoş 21 23,019 17/11/2022, Saat: 15:17
Son Yorum: alieren
  Şehir içi ulaşım için bisiklet tavsiyesi sfenks 18 10,756 06/07/2022, Saat: 16:26
Son Yorum: mixfruit
Thumbs Down Aferin Forte soğuk algınlığı için ilaç. Oldstyle 3 1,296 19/12/2021, Saat: 21:22
Son Yorum: abdussamedy
Question Bisiklet Hakkında Soru Cevap zorba58 32 27,319 23/02/2021, Saat: 20:26
Son Yorum: Oldstyle
  Yeni başlayanlar için oto çocuk koltuğu ENDER3470 10 3,080 28/08/2020, Saat: 18:04
Son Yorum: rating
  Yazı için rahat, aydınlatmalı klavye önerisi Lord Sparhawk 25 14,223 28/08/2020, Saat: 10:22
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Bilgisayarlar İçin Windows İşletim Sistemi Yerine Ubuntu İşletim Sistemi manuple 23 8,516 01/02/2020, Saat: 18:06
Son Yorum: aobetin
  Yeni Bir Arama Motoru: DuckDuck dikdik_s 12 5,436 31/01/2020, Saat: 01:01
Son Yorum: edward
  Yeni Vergilerde Bugün: ABD'li artizanları yavaştan unutalım ckeskin 30 14,507 02/07/2018, Saat: 16:53
Son Yorum: laktik

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: