Köpüksüz / Transparan Tıraş Ürünleri
Apivita Gentle ve Cremo Original var. İkisi de kartuşa göre geliyor bana. Ne yaprak jilette ne de usturada iyi performans alamadım.

Cremo'yu arada kullanıyorum iş yerinde 89 kafa ile. 89'da bile tahriş yapabiliyor ama hızlı tıraşa ihtiyacım olduğunda yine de iş görüyor az çok.

Apivita'yı tatilde almıştım.Tatilde çok hoşuma gittiği için günlükte rotasyona almıştım, ama yaprak jiletle oldukça sıkıntı yarattı. Şimdilerde yolculuk setinin içinde duruyor. Birkaç kez yolculukta bic metal ile kullandım. Bic ile iyi gidiyor, tıraş sonrası da herhangi bir AS ihtiyacı yok, bu açıdan başarılı.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Bu Kiehl's fırçasız tıraş kremi türevleri ancak güzel pre-shave olur ya da fırçaya/ köpürtme tasına uygulayarak arko sabunun nemlendiriciligini,koruyuculuğunu arttırmakta kullanılabilir...
... Jilet
Tıraş jellerinin ustura ile kullanımının özellikle yabancı kişiler tarafından önerildiğini görünce ustura tıraşlarımda deneyebileceğim bir tıraş jeli almaya karar verdim. Bu konuda internetteki araştırmamın sonucunda Bonhair Tıraş Jeli' ni buldum. Berber bir arkadaşın tavsiyesiyle de almaya karar verdim. N11 üzerinden kargo ücretsiz olarak 25,50 TL' ye satın aldım. Ürün miktarı 1000 ml' dir.

Bonhair Tıraş Jeli:
Olumlu olarak;
1 - 2 günlük sakalımın ustura tıraşında tahrişin t' sine bile izin vermeyecek kadar koruyucu.
Şeffaf olmasından kaynaklı olarak üstün kesim hedefi.
Herkesin sevebileceği hafif seviyede erkeksi kokusu.
Tıraş sonrası yeterli nemlendirme etkisi.
Kolay durulanabilir olması.

Olumsuz olarak;
DE aletlerle kullanım imkansızlığı. Bunun sebebi jelin sakallarla birlikte jilete yapışması neticesinde DE aletin oluk / kanallarını tıkaması.
Bol kullanım ihtiyacı. İnce tabaka sürmek ne yazık ki yetersiz kalıyor.
Alışılagelmiş sıcak su, fırça, sabun, köpükten oldukça farklı olması. Alışmak için zaman gerekli.

Sonuç: Sık sık olmasa da keyifle olduğum ustura tıraşını daha keyifli hale getirmesi sebebiyle, tıraş jelimin bitmesi durumunda yerine yenisini koyacağıma eminim.
(06/02/2020, Saat: 13:51)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Zahmet verip yazmışsınız komşum elinize sağlık.  Benim için tam dediğiniz gibi köpük yapmak aşırı keyifli hatta bazen tıraş suremin üstüne çıkıyor.

Normal sabunu yüzde uyguladıktan sonra elinizle hafif bir silme hareketi ile yaklaşık olarak kesilecek hassas yerler belli oluyor. Bıyık favori top sakal gibi. Bu tarz ürünleri berberim jöleye benzetip yakın performans sağlıyor diye anlatmıştı. Kimisi saçına şekil vs istediği zaman ise yarıyor. Ama sakalın kesilecek yerleri bariz belli.

Komşum sizinde elinize sağlık. haklısınız, berberlerin köpüğü yüze uyguladıktan sonra usturanın tersi ile fazla köpüğü aldıkları gibi yaparak sabun kullanmayı deneyeceğim.
Forumda, çok iyi bilgiler var gerçekten. Buradan edindiğim bilgilerle bana uygun olabilecek bir kaç sabun almayı düşünüyorum.

(13/02/2020, Saat: 23:25)ibrahimbayram Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Tıraş jellerinin ustura ile kullanımının özellikle yabancı kişiler tarafından önerildiğini görünce ustura tıraşlarımda deneyebileceğim bir tıraş jeli almaya karar verdim. Bu konuda internetteki araştırmamın sonucunda Bonhair Tıraş Jeli' ni buldum. Berber bir arkadaşın tavsiyesiyle de almaya karar verdim. N11 üzerinden kargo ücretsiz olarak 25,50 TL' ye satın aldım. Ürün miktarı 1000 ml' dir.

Bonhair Tıraş Jeli:
Olumlu olarak;
1 - 2 günlük sakalımın ustura tıraşında tahrişin t' sine bile izin vermeyecek kadar koruyucu.
Şeffaf olmasından kaynaklı olarak üstün kesim hedefi.
Herkesin sevebileceği hafif seviyede erkeksi kokusu.
Tıraş sonrası yeterli nemlendirme etkisi.
Kolay durulanabilir olması.

Olumsuz olarak;
DE aletlerle kullanım imkansızlığı. Bunun sebebi jelin sakallarla birlikte jilete yapışması neticesinde DE aletin oluk / kanallarını tıkaması.
Bol kullanım ihtiyacı. İnce tabaka sürmek ne yazık ki yetersiz kalıyor.
Alışılagelmiş sıcak su, fırça, sabun, köpükten oldukça farklı olması. Alışmak için zaman gerekli.

Sonuç: Sık sık olmasa da keyifle olduğum ustura tıraşını daha keyifli hale getirmesi sebebiyle, tıraş jelimin bitmesi durumunda yerine yenisini koyacağıma eminim.

Komşum bilgi için teşekkürler. Ben de alıp deneyeceğim bu ürünü.
Depot No: 406 isimli transparan jel ile ilgili olumlu yorumlar okudum, onu da alıp denemek niyetindeyim.
https://www.hepsiburada.com/redone-fresh...000001J0VV

bende bunu aldım köpük öncesi sürmeyi planlıyorum umarım aleti tıkamaz
(18/04/2020, Saat: 15:44)KRAL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: https://www.hepsiburada.com/redone-fresh...000001J0VV

bende bunu aldım köpük öncesi sürmeyi planlıyorum umarım aleti tıkamaz

Aynısından bende de var. Tıkama vs yapmıyor. Arko sabunu ile iyi bir ikili oluyor
Bence ustura
Selamlar,
Sanki bu ürün tıraş öncesi gibi kullanılsa daha faydalı olur gibi duruyor.
Konu icin tesekkurler guzel bir konu her ne kadar yorumları cok detaylı okumadıysamda.

Bu konu birseyi aklıma getirdi. Seneler once lise caglarındayız. Cok yakın arkadasım Bora var. Okul servisinde Dedemin Toyotası var, kacırıp araba kullanmayı ogrenelim mi dedi. Tamam dedim. Filmlerdeki gibi saatlerimizi ayarladık.
Benim baba ile iliskim boyle isci patron arasındaki iliski gibi. Oyle simdiki baba ve cocuklar gibi arkadas havamız yok. Adam katı ve despot. Hani evden kacarken yakalansak ne yapar ne tepki verir bilemiyorum.
Sabahın 2sine kadar evde herkesin uyumasını bekledim. Kıyafetli cantamı hazırlamıstım. Koridorda pijamalarla surunerek, alnımdan ter gelecek sekilde sokak kapısını sessiz sekilde acmaya calısarak pijamalarla sokak kapısının dısına cııktım. Kapı onunde cantadan kıyafetleri degistirip ortamdan tuydum.
Dısarıda arkadasla bulusup yakındaki dededisinin evine gittik ve o Toyotayı kacırdık. Garaj cıkısı egimli yokus. Arkadas dedi ben kullanamam sen kullan. Hayatımızda araba kullanmamısız, o yokusa bakınca aklıma ilk gelen bu karanlıkta o pedalları nasıl gorecem bu yokustan nasıl cıkacam...

Simdi seneler sonra araba kullananıcıları guluyordur, pedallar karanlıkta olsa ne yazar aydınlıkta olsa ne yazar, bakmıyoruz nasıl olsa diye. Ama o ilk araba kullanısında inanın stresim oydu.

Bu seffaf tıras urunleri ile sakalı goreyim mevzusuda, bana bu karanlıkta pedal mevzusunu hatırlattı. İnanın kas hafızanız olustuktan sonra bunlara hic gerek duymayacaksınız. Kendi yuzunuzun sakal cıkıs yonlerini ve bu yonlere gore tıras olmayı bir zaman oturtup tekrarladıktan sonra, tıras olurken tırası bile dusunmeyeceksiniz. Muzikle zevkle belki baska hayallere dalmıs dusunurken tırasınız olup bitecek. Aynı arabanın yolu bulması gibi. Eve gelirsin ama nasıl geldigini cok bilmezsin. Kas hafızasıdır.

Arabaya ne oldu derseniz, 5-6 kere kacırdık. Bir gun giris kattaki komsu bizi hırsız sanmıs, sonunda bir gece yarısı dedeyi uyandırıyor. Dede babayı uyandırıyor, Polise haber veriliyor vs. Telefonlar durmadan calmaya baslayınca biz korkudan mevzuyu anlayıp arabayı ara sokakta bıraktık kactık. Benim arkadas korkudan telefonları acmıyor vs. is daha kotuye gidiyor sabahın dordunde arabayı bıraktık kaçak gibi tabanvay yuruyoruz 2.5 saat sonra okula gitmemiz gerek. Prensiplere ters geldi aradım arkadaşın babasını ben konustum. Abi arabayı biz kacırdık ozur dileriz vs. dil doktuk. Arabayı sabaha karsı geri goturduk.
O son sefer sabaha karsı kapı onunde yine cantadan pijamayı giyip eve girdim onca olay sonrası. O saatte gun aydınlanmak uzereyken babayla koridorda karsılastık iyi mi. Gunaydın baba su icmeye kalktıydım deyip odaya girdim ama afedersin yusuf yusuf kalp carpıyor. Hey gidi genclik. Smile

Pedala bakmaya gerek yok sakalıda gormeye gerek yok. Arabaya bin yeter, köpügü gor yeter.
Saygılar.
Tişikkirlir Sipirmin.
(19/04/2020, Saat: 01:52)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konu icin tesekkurler guzel bir konu her ne kadar yorumları cok detaylı okumadıysamda.

Bu konu birseyi aklıma getirdi. Seneler once lise caglarındayız. Cok yakın arkadasım Bora var. Okul servisinde Dedemin Toyotası var, kacırıp araba kullanmayı ogrenelim mi dedi.  Tamam dedim. Filmlerdeki gibi saatlerimizi ayarladık.
Benim baba ile iliskim boyle isci patron arasındaki iliski gibi. Oyle simdiki baba ve cocuklar gibi arkadas havamız yok. Adam katı ve despot. Hani evden kacarken yakalansak ne yapar ne tepki verir bilemiyorum.
Sabahın 2sine kadar evde herkesin uyumasını bekledim. Kıyafetli cantamı hazırlamıstım. Koridorda pijamalarla surunerek, alnımdan ter gelecek sekilde sokak kapısını sessiz sekilde acmaya calısarak pijamalarla sokak kapısının dısına cııktım. Kapı onunde cantadan kıyafetleri degistirip ortamdan tuydum.
Dısarıda arkadasla bulusup yakındaki dededisinin evine gittik ve o Toyotayı kacırdık. Garaj cıkısı egimli yokus. Arkadas dedi ben kullanamam sen kullan. Hayatımızda araba kullanmamısız, o yokusa bakınca aklıma ilk gelen bu karanlıkta o pedalları nasıl gorecem bu yokustan nasıl cıkacam...

Simdi seneler sonra araba kullananıcıları guluyordur, pedallar karanlıkta olsa ne yazar aydınlıkta olsa ne yazar, bakmıyoruz nasıl olsa diye. Ama o ilk araba kullanısında inanın stresim oydu.

Bu seffaf  tıras urunleri ile sakalı goreyim mevzusuda, bana bu karanlıkta pedal mevzusunu hatırlattı. İnanın kas hafızanız olustuktan sonra bunlara hic gerek duymayacaksınız. Kendi yuzunuzun sakal cıkıs yonlerini ve bu yonlere gore tıras olmayı bir zaman oturtup tekrarladıktan sonra, tıras olurken tırası bile dusunmeyeceksiniz. Muzikle zevkle belki baska hayallere dalmıs dusunurken tırasınız olup bitecek. Aynı arabanın yolu bulması gibi. Eve gelirsin ama nasıl geldigini cok bilmezsin. Kas hafızasıdır.

Arabaya ne oldu derseniz, 5-6 kere kacırdık. Bir gun giris kattaki komsu bizi hırsız sanmıs, sonunda bir gece yarısı dedeyi uyandırıyor. Dede babayı uyandırıyor, Polise haber veriliyor vs. Telefonlar durmadan calmaya baslayınca  biz korkudan mevzuyu anlayıp arabayı ara sokakta bıraktık kactık. Benim arkadas korkudan telefonları acmıyor vs. is daha kotuye gidiyor sabahın dordunde arabayı bıraktık kaçak gibi tabanvay yuruyoruz 2.5 saat sonra okula gitmemiz gerek. Prensiplere ters geldi aradım arkadaşın babasını ben konustum. Abi arabayı biz kacırdık ozur dileriz vs. dil doktuk. Arabayı sabaha karsı geri goturduk.
O son sefer sabaha karsı kapı onunde yine cantadan pijamayı giyip eve girdim onca olay sonrası. O saatte gun aydınlanmak uzereyken babayla koridorda karsılastık iyi mi. Gunaydın baba su icmeye kalktıydım deyip odaya girdim ama afedersin yusuf yusuf kalp carpıyor. Hey gidi genclik. Smile

Pedala bakmaya gerek yok sakalıda gormeye gerek yok. Arabaya bin yeter, köpügü gor yeter.
Saygılar.

Yalnız maceranız süpermiş Big Grin Big Grin
Merhabalar,

Depot No.406 Brushless Gel şeklinde bir ürün edindim. Bu ürünü yolculuklarda kullanabilirim, tas ve fırça ile uğraşmam mantığı ile edinmiştim.
İlk kez bugün denedim.
Yüzümü her zamanki gibi bol sıcak su ile iyice ıslattım.
Köpürmüyor ve o kadar ince bir tabaka bırakıyor ki, önce yanak tarafımdan bir tıraşa başlayım dedim. Baktım gitmiyor hiç ısrarcı olmadım. Hemen yüzümü bol su ile yıkadım. Kokusu çok ferah bir okaliptüs. Kaydırıcılığı eh işte ancak "tıraş bıçağına karşı oluşturması gereken yastık etkisi" yok.
Benim acemliğimden veya kullanım miktarımın yetersizliğinden olabilir ama avcuma irice bir badem kütlesi kadar döktüm. Sonuç anlattığım gibiydi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko Tıraş Kremleri BigHillMe 530 552,562 09/05/2023, Saat: 08:06
Son Yorum: thatwickerhat
  Proraso Tıraş Kremi Lord Sparhawk 176 199,120 24/04/2023, Saat: 04:03
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Derby tıraş kremleri BigHillMe 156 148,435 23/04/2023, Saat: 02:14
Son Yorum: BAYsubjeckt
  The Merchant of Venice tıraş kremi alfa 0 1,011 25/02/2023, Saat: 20:42
Son Yorum: alfa
  L'Occitane Cade Tıraş Kremi mancho 33 37,077 20/12/2022, Saat: 23:12
Son Yorum: wolf737