Çelik Ustura Nasıl Bilenir (Videolu Anlatım)
(20/09/2020, Saat: 19:13)rewolwer_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kullandığım taşın kahverengi tarafı makita 1200 ayarında, diğer tarafı da daha ince kumlu tahminen naniwa 1k ayarında.
@rewolwer_ hocam bu tas bauhausta bulunan "kirschen Two Cherries Sulu Bileme Taşı" nalburcuk ve hepsi buradada satilan tasmidir acaba.
Video icinde sagolun ellerimize emeginize saglik, ustura kullanmasamda fikir ve bilgi kaynagi oldu biz ustura kullanmayanlarada. Bu arada amazon de den taş alma projem var yilardir, hep tamam aliyim dedigim anda cin taidealar da dikkatimi cekiyo kafa karisiyo, dagiliyo kaliyo. Big Grin
Elllerinize sağlık süper olmuş.
(20/09/2020, Saat: 19:29)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @rewolwer_ hocam bu tas bauhausta bulunan "kirschen Two Cherries Sulu Bileme Taşı" nalburcuk ve hepsi buradada satilan tasmidir acaba.
Video icinde sagolun ellerimize emeginize saglik, ustura kullanmasamda fikir ve bilgi kaynagi oldu biz ustura kullanmayanlarada. Bu arada amazon de den taş alma projem var yilardir, hep tamam aliyim dedigim anda cin taidealar da dikkatimi cekiyo kafa karisiyo, dagiliyo kaliyo. Big Grin

@ismetaltan İsmet abi söylediğin markaya baktım, bendeki farklı bir taş, çok uzun zaman önce aliexpressten almıştım, ben ustura için kullandıklarımı amazondan temin ettim, bıçak bilemek için belki çin taşları alınabilir ama ustura için nasıl olur bilemem, makita 1200 güzel bir taş, ustura restorasyonu ve bıçağa ağız açmak için kullanılabilir, bıçak için yanına biraz daha yüksek gritli taş alınırsa gayet iyi iş görecektir.

@oguzhan5069 Teşekkürler üstadım.
(20/09/2020, Saat: 22:22)rewolwer_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ismetaltan İsmet abi söylediğin markaya baktım, bendeki farklı bir taş, çok uzun zaman önce aliexpressten almıştım, ben ustura için kullandıklarımı amazondan temin ettim, bıçak bilemek için belki çin taşları alınabilir ama ustura için nasıl olur bilemem, makita 1200 güzel bir taş, ustura restorasyonu ve bıçağa ağız açmak için kullanılabilir, bıçak için yanına biraz daha yüksek gritli taş alınırsa gayet iyi iş görecektir.

@oguzhan5069 Teşekkürler üstadım.

@rewolwer_ hocam makitaya bakicam, bicak icin en son dans arkansas geldi ama daha kullanamadim  4 tasli biseyde ustura icin zor olur sanirim biraz kucuk ve ince, ustura hassasiyetine sanirim zorlar, ama biçak icin yeterli gelir diye düşünüyorum. ilk tasim ehirdavat dan super arkansas taş almistim iki yonlu beyaz taraf aslinda ev kulanimina yeterde iste merak sarica o dami bu da mi acaba meselesi ve hem ogrenelim, bilgiden zarar gelmez hele sizin ustura bileme isi sanat bence tekrar ellerinize  saglik.
(21/09/2020, Saat: 00:01)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @rewolwer_ hocam makitaya bakicam, bicak icin en son dans arkansas geldi ama daha kullanamadim  4 tasli biseyde ustura icin zor olur sanirim biraz kucuk ve ince, ustura hassasiyetine sanirim zorlar, ama biçak icin yeterli gelir diye düşünüyorum. ilk tasim ehirdavat dan super arkansas taş almistim iki yonlu beyaz taraf aslinda ev kulanimina yeterde iste merak sarica o dami bu da mi acaba meselesi ve hem ogrenelim, bilgiden zarar gelmez hele sizin ustura bileme isi sanat bence tekrar ellerinize  saglik.

Abi bıçak için buna benzer https://a.aliexpress.com/_eMHtsG bileme aletleri var, ve gayet iyi iş gördüğü söyleniyor, bizim forumda da yazılmıştı, ağıza açı verme açısından mantıklı bir alet gibi.
(20/09/2020, Saat: 01:49)habaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @rewolwer_ Remzi üstadım elinize sağlık referans niteliğinde çok güzel bir video olmuş. Türkçe kaynağın çok yetersiz olduğu bu alanda eminim ilgili arkadaşlar çok faydalanacaktır. Yüzey temizlemek için kullandığınız taşın grit değeri nedir?

Ben de kendimi biraz toparlayınca Coticule kullanarak benzer bir video çekmek istiyorum. Tekrar elinize emeğinize sağlık olsun.

İstersen bu video için ağzı açılmamış sıfır bir ustura gönderebilirim  Wink
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

(21/09/2020, Saat: 13:56)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İstersen bu video için ağzı açılmamış sıfır bir ustura gönderebilirim  Wink
İşte bu. Bekliyorum.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(21/09/2020, Saat: 13:56)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İstersen bu video için ağzı açılmamış sıfır bir ustura gönderebilirim  Wink
Seve seve yaparım üstadım, videoyu beklemene gerek yok
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
(21/09/2020, Saat: 14:48)habaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Seve seve yaparım üstadım, videoyu beklemene gerek yok

Olsun üstat, videolu olsun hem bir işe yarasın bari  Rolleyes
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

@rewolwer_ Remzi arkadaşım tebrik ediyorum çok güzel bir video olmuş. En sonunda bugün sakin kafa ile baştan sona izleme fırsatı bulabildim. Bileme aşamaları ile ilgili pek çok ayrıntının yanında meraklıları için güzel bir yerli kaynak olmuş. Uğraşıp verdiğin emekler için çok teşekkür ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ankara da çelik ustura biletme taka 0 700 14/06/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: taka
  Eikaso Ustura yigit 6 3,126 13/03/2023, Saat: 16:53
Son Yorum: Don Quijote
  Jhon nowill ustura Eren43 1 1,181 25/01/2023, Saat: 22:41
Son Yorum: Eren43
  ÇELİK USTURA SETİ YARDIM Thunder 2 1,666 25/12/2022, Saat: 05:15
Son Yorum: Thunder
Thumbs Up Favori Ustura Sıralaması rewolwer_ 25 12,513 19/12/2022, Saat: 17:59
Son Yorum: habaz
  Çelik ustura tavsiyesi dnzahmetdnz 7 3,150 18/09/2022, Saat: 15:14
Son Yorum: Lord Sparhawk
  İlk Kez Ustura Seti Alacak Olanlara Tavsiyeler ohtararan 76 89,672 02/09/2022, Saat: 21:01
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Çelik Ustura Bükeyliği HK. trustalt 4 2,022 16/08/2022, Saat: 14:10
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Seti Tavsiyesi ArdaSeremet 5 2,270 10/08/2022, Saat: 21:24
Son Yorum: ArdaSeremet
  Ustura Kayışı Hk. yigit 14 4,454 07/11/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: alikonyalioglu

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: