Elden Ele Ustura
Çelik ustura konusunun biraz hareketlenmesini kendime bağlayarak biraz gurur duymuyor değilim zira konumu açtığımdan sonra ciddi bir hareketlilik başladı. Gerek sorulan sorular gerek Remzi üstadın paylaştığı videoları kendime pay biçtim. Şaka bir tarafa bu işe gönül vermeye başmadıysam, forumdaki ilgi ve anlayış çok önemli oldu. Hiçbirinizi bireysel olarak tanımasam bile bu tarz ilgi ve alakanın insanı motive ettiğini ve hobiye olan ilginin katlanarak arttığını söylemeden geçmem olmaz. Bu tarz bir etkinlik ise kelimenin tam anlamıyla tuz ve biber ekti. Çok ince düşünülmüş bir etkinlik. Şahsım olarak böyle ince bir etkinlik için teşekkür ederim. İlk çelik usturamı Remzi komşumdan aldığımdan beri hiç tıraş olmamış olmama rağmen beni çok heyecanlandırdı bu etkinlik.
Komşular, bu etkinliği bilen bir komşumun eşliğinde yapılmasını daha uygun buluyorum. Hem daha güvenli, hem de daha hijyen bir kullanım olur. Gerek kayışlama gerekse kullanım olarak video değilde birebir eğitim de olur.
Ustura İzmir'e geldiğinde bileme hizmetini ben sağlayabilirim.
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
Bütün komşularıma ve çelik ustura konusunda bilgisini paylaşan üstadlara selamlarımı sunarım. Yaklaşık iki seneye yakın bir süredir jiletli ustura ile tıraş oluyorum. Uzun zamandır da çelik usturaya geçme düşüncem var. Hatta çeşitli sebeplerle iptal edilen ikinci forum usturası etkinliğinde de ilk siparişi ben vermiştim ancak almak kısmet olmadı.

Çelik usturaların sadece deneme amacıyla alınamayacak maliyetlerde olması, alışmanın ve tıraş hissiyatını sevmenin önceden öngörülememesi, kayış seçimi, kayışlamayı becerip becerememe, biley taşlarının çeşitliliği, taşların maliyeti, ustura bilemenin zorluğu ve bileme esnasında usturaya zarar verebilme gibi sebeplerden dolayı bir türlü cesaret edemedim çelik usturaya geçmeyi.

Sözün özü eğer uygun görülürse deneme amacıyla oluşturulan sete talibim. Kargo, bileme, dezenfekte işlemi vs gibi ücretleri de seve seve üstlenirim. Hatta ustura sahibi arkadaşların kafasında soru işareti kalmaması adına kendilerine veya moderatör arkadaşlara belirli miktarda ücret de gönderebilirim (usturanın zarar görmesi vs gibi talihsiz olaylara karşı kapora gibi de düşünülebilir).

Kim bilir belki çelik ustura işini becerebilirsem ileride bir deneme kiti de ben oluştururum Smile

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@Utkan Bey üstadım dahil olmak üzere bu etkinliğe katılmak isteyen arkadaşlar isim yazdırırsa hereket etmesi daha kolay olacaktır.
Bu olay cok dusunceli bi etkinlik eger gerceklesirse beni en basa yaza bilirsiniz cok merak etigim birsey celik ustura kulanımı ama bir turlu cesaret edemiyorum birde kulanamazsam bosuna okadar masraf yapmıs olucam diye cekiniyorum dediğim gibi benim gibi kararsız dostlar için super bi deneme fırsatı olur
Bir de ben denesem mi çelik usturayı

Youtube.com/Berberbey
youtube.com/Berberbey
(05/03/2020, Saat: 12:39)Berberbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir de ben denesem mi çelik usturayı

Youtube.com/Berberbey

Evet üstadım deneyin. Ben yapacağınız yorumu çok merak ediyorum.
Deden gibi tıraş ol.
Ustura sırası kimde şimdi?

Youtube.com/Berberbey
youtube.com/Berberbey
Çok güzel bir etkinlikmis. Beni en başa yazın.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Geltir üyeleri için ustura projesi Kubilay 172 95,315 12/12/2019, Saat: 14:59
Son Yorum: mustbe
Lightbulb Elden-Ele halka sistemi. cbaytan 7 5,347 06/11/2016, Saat: 23:17
Son Yorum: umutatakul

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: