Tatara
@Delidumrul , aman dur soyleme hayırrr..

49547355262_842602835a_o.jpg
Tişikkirlir Sipirmin.
Elinize sağlık çok detaylı ve açıklayıcı olmuş böyle makinalar görünce neden Türkiyeden kalite bir tıraş aleti çıkmıyor diye çok düşünüyorum
Tıraş aleti  
(17/02/2020, Saat: 17:40)Gungordum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinize sağlık çok detaylı ve açıklayıcı olmuş böyle makinalar görünce neden Türkiyeden kalite bir tıraş aleti çıkmıyor diye çok düşünüyorum

Aslında çıkıyor, hem de çok iyi çıkıyor Smile
Bu Tatara konusunu da çok kirletmeden şöyle bırakayım 2 kareyi.

ff4689_84970f4b3d6d45fd8698fd4cbef6f212~mv2.webp

caa0cdfbea4ccaf9d2cc4d781167d119.jpg
"A Samurai always wears two swords."
(17/02/2020, Saat: 17:44)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında çıkıyor, hem de çok iyi çıkıyor Smile

Cahilliğime verin komşum daha önce duymamıştım o kadar kaliteli ki ben yabancı zannettim helal olsun keşke geltire özel bir tıraş aleti yapsalar
Tıraş aleti  
(17/02/2020, Saat: 18:13)Gungordum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cahilliğime verin komşum daha önce duymamıştım o kadar kaliteli ki ben yabancı zannettim helal olsun keşke geltire özel bir tıraş aleti yapsalar
Soner komşumuzda var, satıyor galiba. Saf çelik bir alet.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(17/02/2020, Saat: 17:44)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında çıkıyor, hem de çok iyi çıkıyor Smile

Bu fotoları koyan komşum benim. Allah cezanı verecek ibrahim tatlısestwn değilse. Ne güzel alet bunlar. Siyah olan ben de var. Ama diğerleri. Nedir onlar öyle. Veriyonuz zehri sonra gel de alma Smile

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(17/02/2020, Saat: 14:19)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Delidumrul , aman dur soyleme hayırrr..

49547355262_842602835a_o.jpg

Tataranin cikardigi yeni model, bir oncekinden daha iyi.

Tataranin bir sonraki modeli Odachi mi olur bilemem ama, cikardigi zaman elindeki en iyi model olur.
OC ler yakında satışa çıkar 2271a74da81a062ef67a3a0def0197a8.jpg

GaRtBnX.....

https://www.instagram.com/gartshobby/
(17/02/2020, Saat: 18:13)Gungordum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cahilliğime verin komşum daha önce duymamıştım o kadar kaliteli ki ben yabancı zannettim helal olsun keşke geltire özel bir tıraş aleti yapsalar

Tesekkurler komsum.
Şu başlığı bir canlandıralım hele

@turkoglum13 Mehmet komşuma değerlendirmelerinde katılıyor ve ekliyorum:

Tatara Nodachi benim de bir süredir radarımda olup merak ettiğim bir aletti. Ama denemeden gözü karartıp almak da riskli idi. Bu noktada aleti bana denemem için gönderen @-mali Coşkun abi imdadıma yetişti kendisine buradan şükranlarımı sunuyorum

Uzatmadan geçelim konuya:

Bu sabah 1.5 günlük sakalda aleti denedim.
fba7822e85f9a14bdd88f525e063a6d7.jpg

Alet Nodachi başlık ve Masamune sap kombinasyonu. Benim için Masamune sap gayet uygun ve yeterli geldi.

Tasarım olarak fotoğraflarında biraz itici geliyordu, ama elime alınca hiç öyle hissetmedim

Alet işini çaktırmadan yapan agresif bir alet. Ne demek istiyorum; şöyle ki ilk perdeye başladığımda "bunun neresi agresif mild bu" demiştim. Çünkü alet jileti Rocca, 316 vb aletler kadar hissettirmiyor, hatta Start 1.18 kadar da hissettirmiyor ve cildi de yormuyor gibiydi. Jilet hissi daha çok Gamechanger 0.84'e benziyordu. Günlük tıraşta da severek kullanabildiğim Start 1.18'e göre daha konforlu gibiydi. Ancak ikinci perdeye başladığımda aletin konforu yüksek ama agresif bir alet olduğunu gördüm. Çünkü son derece yakın bir tıraş sağlıyordu ve dikkatli olmadan pata küte yüzünüze girişecek olsanız da affetmiyordu "beni hafife alma sakın" diye kendini gösteriyordu.

Jilet tutuşu konusunda önce şunu söyleyeyim, jileti büküşü Start 1.18 ile Gamechanger 0.84 arasında. Yani jileti Start'tan daha fazla büküyor Gamechanger'dansa daha az büküyor. Soldan sağa jileti az bükenden çok bükene doğru, Gillette New - Start 1.18 - Tatara Nodachi - Gamechanger 0.84:
46dd53c63dbf1ce35eb25492533cf17d.plist

Bu konudaki ikinci husus, jileti son derece tok tutuyor. Bunu sağlamaktaki faktörlerden birisi de şu; alt ve üst plakalar arasındaki boşluklu kısım Start'a göre daha dar. Bu da şunu sağlıyor, plakaların kenarları jileti bükerken jiletin yukarı doğru kavislenen orta kısmına üst plaka tekrar aşağı doğru bastırıyor. Böylece jileti esneyemeyecek şekilde sıkı tutuyor. Çok mantıklı düşünülmüş bir şey bu bence.

f2090d261f2b8b98c09453366bca63d1.jpg

caccb5c4ea52f094960d726146537eb1.jpg

Kullanım olarak Nodachi bence günlük kullanıma da uygun. Ancak benim ilk denemem olduğu için tıraş sonrası yüzümde bir miktar yanma oluştu. Tıpkı Gillette New denememde olduğu gibi. Ama yüzümde çok bir kızarıklık vb olmadı yine de.

Bu yanma hissinin bir iki sebebi var, birincisi yukarıda dediğim gibi alet agresifliğini hissettirmeden işini yapan bir alet, bu da kişide gereksiz bir özgüven oluşturuyor diğeri de rahat olduğunu görünce sanırım rötuşta biraz abartmış olabilirim farklı günlük sakallarda farklı jiletlerle de denemek lazım.

Son nokta olarak, mutlaka denenmesi gereken bir alet olduğunu düşünüyorum

Amatör olarak elimden gelen budur keyifli tıraşlar dilerim tüm komşulara

"I can guarantee the closest shave you'll ever know"
Sweeney Todd

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: