Hello !
Hı hı!!!
tabi tabi... Öyledir.... Smile
eeeee sonra nolmuş Big Grin
....
(04/07/2012, Saat: 20:51)submoa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hosbulduk Smile

Bundan daha fazlasini almak istemiyorum. Sanirim bunlar bana en az iki yil yeter. Sadece belki degisik balsamalara biraz haracayabilirim ve teknigi tam kavrayabilirsem demir usturalara ama daha cok erken.
Ama sizlere ve Donanimhaber'deki konunun seyrine bakarsak hicte oyle olmayacak Big Grin Hepimiz kocaman cocuklariz, yeni oyuncaklar pesinden kosuyoruz.

Sanki tiras olmaya yeni baslamis bir ergen gibiyim Cool
Big Grin Sanirim buradaki herkes boyle basladi bu ise hehe
kendimi o kadar tutmama rağmen (maddi durum itibariyle mecburen) en son "4 yıllık sabun, 10 yıllık jilet stoğum oldu" dediğimden beri bir o kadar daha alışveriş yaptım. Siparişlerin bir kısmı da gidenler getirecek... Irisch Moos ve Proraso'nun elimde olmayan versiyonları... Ben genelde eş dosttan yurtdışına gidenler aracılığıyla almayı tercih ediyorum. şu zamana kadar yurtdışından MWF ve ortak alımla aldığım Cella hariç kargo ile ithal sabun almadım. Smile

(04/07/2012, Saat: 21:38)submoa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Big Grin Sanirim buradaki herkes boyle basladi bu ise hehe
dostum hoşgeldin, keyifli tıraşlar....

o kadar sağlam girmşsin ki ... allah yarattı demeden .....
oyle bir stok beni bir 5 yıl rahat idare ederdi sanırım Smile

iki yüz ...
hoşgeldiniz, keyifli tıraşlar dilerim

öylesi hevesle girmişsiniz ki tez vakitte bıkacağınızı düşündüm bir süreliğine, "türk gibi başlamak" tabiri tam vücut bulmuş sayenizde. Bir süre yavaşlayarak tekniğinizi iyice geliştirmenizi tavsiye ederim, sonra zaten heves ve ihtiyaç dengeye kavuşur, ya da daha iyisi

babanıza aşıladığınız zehrin etki göstermesini bekleyin, o alsın siz kullanın Smile
memleket kurtulana kadar siyah
Hocam o tanidiklar 1 kiloluk cella getirsin en guzeli Big Grin

(04/07/2012, Saat: 21:43)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kendimi o kadar tutmama rağmen (maddi durum itibariyle mecburen) en son "4 yıllık sabun, 10 yıllık jilet stoğum oldu" dediğimden beri bir o kadar daha alışveriş yaptım. Siparişlerin bir kısmı da gidenler getirecek... Irisch Moos ve Proraso'nun elimde olmayan versiyonları... Ben genelde eş dosttan yurtdışına gidenler aracılığıyla almayı tercih ediyorum. şu zamana kadar yurtdışından MWF ve ortak alımla aldığım Cella hariç kargo ile ithal sabun almadım. Smile

(04/07/2012, Saat: 21:38)submoa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Big Grin Sanirim buradaki herkes boyle basladi bu ise hehe
Hoşgeldin komşu, giriş çok güzel olmuş. Smile

Şöyle bir bakıyorum da çok sağlam bir giriş yapmışsın ama bir kerede bu kadar biraz abartmış mısın ne? Wink

Şimdi tamam benim blogumun buna benzer bir misyonu var ama ben bir kerede kamyon yüküyle malzeme almayı hiç teşvik ettim mi? Ha almayın demiyorum yani, alın ama hobi olarak alın. Big Grin

En başlardan geleneksel ıslak tıraşın çok ekonomik bir yöntem olduğu söylentisinin evrenin en büyük yalanlarından birisi olduğunu çıtlatmıştım. Smile

Sana tavsiyem hemen bir tane gillette slim ya da fatboy kap kendine, amerikada razor emporium var, parayı bas en fiyakalısını al. Ayrıca taylor ve trumpers kremlerini de öneriyorum.

ayrıca jiletli usturaları seviyorsan bir tane sanguine coolcut4 edin.

Hayırlı tıraşlar. Wink
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
bu da varmış 13 gbp fiyatı var ama pek bilgi yok
Sanguine_Razor_CoolCut_2_W_3.jpg
(04/07/2012, Saat: 22:15)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şimdi tamam benim blogumun buna benzer bir misyonu var ama ben bir kerede kamyon yüküyle malzeme almayı hiç teşvik ettim mi? Ha almayın demiyorum yani, alın ama hobi olarak alın. Big Grin

Hayırlı tıraşlar. Wink

Big GrinBig GrinBig Grin

Hoşgeldiniz Big Grin
Hosbulduk Smile

Evet biraz abarttim sanirim, ama sizleri gorunce bir nevi teselli oluyorum yanliz olmadigimi ve benden kat ve kat beterleri oldugunu gorunce. Ne musrif insanlariz Big Grin.

Yapi olarak boyle hevesli girip sonradan biktigim seyler yok degil itiraf etmeliyim. Ama bu "Turk gibi baslamak" bana saf degil genlerimizde olan birsey olduguna sevinmedim degil Tongue. Yanliz bu tirasin ayricaligi mecburi ve devamli olmasi gerektigi icin ve seceneklerin cogunu tukedip basariya ulasamadiktan sonra geleneksel tirasi kesfedip tiras konusunda basariyi yakaladiktan sonra vazgecme olasiligi daima olmakla birlikte orantisi yinede dusuk. Su an iki opsiyon var; cift tarafli alet ve ustura. Simdilik cift tarafli aletle daha iyi bir sonuc aliyorum. Her ikisindede bu rituel surecek (umarim Dodgy).

Babam daha onceden geleneksel oluyordu. Fircasi, kasesi duruyor, hatta kucuklugumde hatirladigim kadariyla icinde arko felan duruyordu Smile. Hatta ilk basta aceleyle denemek icin onlari kullanayim dedim ama baya bir antika gibi gozukuyorlardi, firca baya bi sac kaybina ugramis Big Grin. Dolayisiyla onun icin bir donus olur artik. Kendisi Turkiye'de simdi, bana bir ton jilet getirecek Cool.

Lord biraz yavas arkadas. Ben bu konunun basligini ilk basta "beni batirdiniz" koyup ilk mesajimda sana kufur etmek olacakti Big Grin. Saka bir yana baya bir gaz verdin Smile.

Taylor Old Bond St Sandalwood traditionalshaving.com daki sipariste eklemistim ama "yok artik!" deyip cikardim sepetten. Fumeyle birlikte bu iksini sonra denerim artik.

BU fatboy ve slimler tiras olarak, modern aletlere gore gercekten dahadami iyi bir sonuc sagliyorlar yoksa havasi icinmi? Ornegin Muhle R41 cok agresif diyorlar, ondan daha iyi bir sonucmu verir bu fatboy ve slim? Verirse Razor Emporium'dan hangisini tavsiye edersiniz?

sanguine coolcut4 sirasini beklesin simdilik.

Bu arada, yasim 28. Biraz parca parca oluyor ama, unutuyorum hehe.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: