Proraso Sandalwood
(25/10/2013, Saat: 12:04)deVille Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Koku: Ferah ve temiz bir kokusu var TOBS Sandalwood gibi ağır değil, daha hafif bir kokuya sahip. Kokunun ciltte kalıcılığı da tatmin edici seviyede. Proraso yeşil gibi ferahlatıcılk ön planda. Tüpte koklayınca biraz Gibbs Sensitive biraz da Arko Extra Performance gibi kokuyor ancak köpürtünce Sandal kokusu daha baskın

Köpük: Klasik proraso kıvamında yoğun ve tatmin edici bir köpük. Tıraşın sonuna kadar kurumuyor, nemini muhafaza ediyor. Yavaş yavaş tıraş olanlar için de kalın köpükle tıraş olma zevkini sunuyor.

Nemlendirme : başarılı bir nemlendirme sunuyor. Tıraş ol ve çık. Krem ya da balzama ihtiyaç duymuyor. Kolonya ve aftershave kullanıldığında dahi cildi kurutmuyor

Koruyuculuk & Rahatlık: markasından mütevellit fazla söze gerek yok. Her gün tıraş olmaya uygun, kolay köpüren ve her türlü tıraş aletine uygun bir krem

Kayganlık: tiger jiletle bile tahrişsiz ve konforlu bir tıraş sunacakmış izlenimi uyandırıyor.

Sonuç olarak ister yüzde ister fırçada ister tıraş kabında çalışmaya olanak veren, minik bir miktarla bile yoğun köpük sağlayan ekonomik bir üründür. Ykarıdaki özellikleri de cabası.

Sent from my iPad using Tapatalk

Ben de yorum yazmayı düşünüyordum. Siz tam da kafamdakileri yazmışsınız zaten. Özellikle tobs tespitinize katılıyorum. Tobs sandalwood bana da bayıcı hacı yağ kokusu gibi geldi. Ama proraso nun daha bı ferah sandalwood kokusu var.
bunun preshave i çok ağır kokuyor. Bunun kokusu da o kadar yoğun mu? kullananlar yorum yapabilir mi?
https://beyfendi.org
Yok komşum sabunun kokusu preshave göre daha hafif ve güzel.
Preshaveden böyle bariz bir kimyasal kokusu geliyor.
Sabunla alakası yok
Tıraş öncesi ürününü kullanmadım sandal olarak ama yeşil çaylı olanı kullandım onda da tıraş öncesi ürün çok daha yoğun sabununa göre. Proraso pek pişman etmez diye düşünüyorum.
Ben sık sık kremini kullanıyorum. Hafif ve hoş bir kokusu var. Yüksek bir beklenti yoksa, memnun kalınacak ortalama bir ürün. Aloe vera özlü olan kremi daha çok beğensem de soğuk havalarda ona elim gitmiyor. Paraben, sls olmaması da bu içeriklere dikkat edenler için seçim nedeni olabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ben dün satın alabildim ve ilk tıraşımı dün akşam oldum. İlk defa sandal ağaçlı bir ürün kullanmama rağmen kokusu çok hoşuma gitti. Sanırım odunsu kokuları daha çok beğeniyorum.
Hızlı köpük yapılabilir olması, kayganlığının yeterli olması ve koruyuculuğundan dolayı çok memnun kaldım. Tereddütte kalan komşularıma tavsiye ederim.
Bu markanın bütün ürünlerini çok beğeniyorum.
Sandalwood kasede sabun versiyonu yaklaşık bir yıldır dolapta pek rağbet görmedi. Çünkü özellikle kayganlık konusunda pek hoşuma gitmemişti. Geçenlerde krem versiyon temin ettim. Bence aralarında fark var. Hatta ikinci tıraşta sabun versiyon ile birebir karşılaştırma da yaptım. Kremi daha başarılı buldum.
(04/04/2023, Saat: 10:32)Mecanica Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sandalwood kasede sabun versiyonu yaklaşık bir yıldır dolapta pek rağbet görmedi. Çünkü özellikle kayganlık konusunda pek hoşuma gitmemişti. Geçenlerde krem versiyon temin ettim. Bence aralarında fark var. Hatta ikinci tıraşta sabun versiyon ile birebir karşılaştırma da yaptım. Kremi daha başarılı buldum.
Sabun ile köpük yapmak daha keyifli. Krem oldukça pratik. Köpük kalitesini ve yoğunluğunu ayarlamak daha kolay olduğu için kremlerin performansı daha iyi geliyor olabilir. Ben şahsen proraso krem ve sabunlar arasında performans olarak bir fark hissetmiyorum. Ayrıca yeni üretim sabunlar "Super formula" yazanlar daha iyi tıraş sağlıyor gibi hissettim. Plasebo etkisi de olabilir.
Proraso'nun sandal ağacı sabununun en sevdiğim özelliği sakallari iyi kaldırması. Ne zaman bu sabunu-kremi kullansam oldukça yakın bir tıraş elde ediyorum. Kısaca f/p olarak en iyilerden biri.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Proraso Tıraş Kremi Lord Sparhawk 176 199,082 24/04/2023, Saat: 04:03
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Proraso Cypress and Vetiver Atafin 6 2,898 25/05/2022, Saat: 22:26
Son Yorum: Johny White
  Proraso Wood and Spice puchacz 22 13,115 04/03/2022, Saat: 22:57
Son Yorum: ekindgn
  Proraso Aloe ve E Vitaminli (Mavi) İzmirli 12 13,984 01/01/2022, Saat: 15:27
Son Yorum: tobaccoman
  Proraso Single Blade Serisi zorsakal 31 12,030 02/10/2021, Saat: 09:43
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Sandalwood Tıraş kremleri İnceleme ve Karşılaştırma MetsGo 19 6,812 30/10/2020, Saat: 13:22
Son Yorum: onurcakmak
  Simpson Ultra Glide tıraş kremleri ( Sandalwood) MetsGo 16 5,717 19/08/2020, Saat: 20:44
Son Yorum: MetsGo
  Castle Forbes Cedar & Sandalwood Essential Oil Tıraş Kremi bossyje 30 42,437 16/05/2014, Saat: 21:14
Son Yorum: Eucris
  TrueFitt & Hill Sandalwood Shaving Cream 0 1,925 Daha az 1 dakika önce
Son Yorum:

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: