Fatboy, slim, popular vs.
Slim ile fatboy aynı kafaya sahip, fark olarak fatboy daha kalın ve kısa saplı. Bu eski makinelerin hala bu kadar tutuluyor olması kusursuz işçilikleri, çok yüksek kaliteleri, uzun ömürleri ve koforlu tıraşlarından dolayıdır. Bugün bile o kalitede aletler yok. Slim kolaylıkla alınabilir. Fatboy' un pahalı olmasının sebebi sadece 3 sene üretilmiş olması dolayısıyla daha az bulunmasıdır. Açgözlü koleksiyoncular herşeyden 3er 5er aldıklarından piyasada az bulunur. Amerikada gerçekten gereksiz yere alış yapan aynı aletten bir sürü alıp tutan gereksiz koleksiyonerler var.

Bir diğer neden de ara ara forumlarda ballandıra ballandıra anlatılmasıdır. Haliyle fiyatı çok yukarı çıkıyor. Slim varken, kasmaya hiç gerek yok, tıraş kaliteleri aynı. Ben herkes bir tane slim edinsin derim. Temiz bir slim'i en fazla 30-40 dolar arasına alırsınız. Kutu mutu diye kasmaya gerk yok. Kesinlikle daha fazla para vermeyin. Fatboyların temizi bu popülerliğinden dolayı 60-70 dolar altına oldukça zor.

Sakalınız yoğun değilse gayet kibar ve konforlu bir alet olarak gillette ball end tech' in temizlerini 20-25 dolara hatta daha ucuza alabilirsiniz, tavsiye ederim. Ülkemizde de bulunur.

Yine red tip, aristocrat, new aranan modellerdendir ancak elinizde bir iki gillette varsa daha fazlası için kasmamanızı öneririm. tıraş kaliteleri ama öyle, ama böyle çok yakındır. Ama dediğim gibi herkeste bir tane slim mutlaka bulunmalıdır diye düşünüyorum.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
bi de slim çıktı şimdi, mecbur alıcaz
hocam sen slimi al, diğerlerine acele etme...
benim var ben bile yeni slimler alma peşindeyim Smile
Saygılar
(21/11/2011, Saat: 21:17)muratti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bi de slim çıktı şimdi, mecbur alıcaz
slim alırken dikkat edilmesi gereken birşey var mı ? ne bilim üretim yılı, ya da hangi ülke üretimi olduğu ( hepsi USa mı yoksa ingiltere üretimi de var mı ) vs. gibi.
benim bildiğim temizliğine bak, yılı filan pek önemli değil.
ben buy it now yapacağım heralde
Saygılar
(21/11/2011, Saat: 21:53)muratti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: slim alırken dikkat edilmesi gereken birşey var mı ? ne bilim üretim yılı, ya da hangi ülke üretimi olduğu ( hepsi USa mı yoksa ingiltere üretimi de var mı ) vs. gibi.
(21/11/2011, Saat: 21:58)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: benim bildiğim temizliğine bak, yılı filan pek önemli değil.
ben buy it now yapacağım heralde
Saygılar
(21/11/2011, Saat: 21:53)muratti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: slim alırken dikkat edilmesi gereken birşey var mı ? ne bilim üretim yılı, ya da hangi ülke üretimi olduğu ( hepsi USa mı yoksa ingiltere üretimi de var mı ) vs. gibi.

bende açık arttırmayla falan uğraşama da sanki bi yerde ingiltere üretimi daha iyi diye duymuştum ama slim için miydi başka gillette makinaları içinmiydi hatırlıyamadım
Arkadaşlar gillette' in ayarlı makineleri sadece amerikada üretilmiş tek modelleridir. Bunun dışında diğer modelleri amerika, meksika, arjantin, sanırım brezilya ve İngilterede üretilmiştir. İngilterede üretilen modeller en kaliteli işçiliğe ship olanlardır. Aristocrat, new gibi modellerin ingilizini almak güzel olur.

Slim alırken neye dikkat edeceğinize gelince.

1. silo kapakları tam paralel olarak kapanacaklar.
2. Koruma barı ile jilet açıklığı arası paralel olacak
3. Ayar vidası her ayarda tık tık atacak.

Zaten ebayde temiz bulduğunuz slimlerde problem olmayacaktır. Oradaki satıcıların çoğu da düzgün insanlar olduğundan neyi var, nesi yok her detayını yazarlar. Problemi varsa yazarlar. Ama bizdeki şark kurnazları gibi kaplaması kalkmış, pas içinde, kapağı çatlak alete 65 lira istemezler.

Çok uğraşmayayım, tek bir güzel Gillette' in olsun diyorsanız biraz parayı basarsınız kutuusnda hiç kullanılmamış slim bile alabilirsiniz. Aynı şekilde rodyum kaplanıp, yenilenmiş bir model alırsanız torununuz bile kullanırken ışıl ışıl parlar.

Soru sormayın, bakın Muratti komşunuz anlamış ne güzel, alacaksınız mecbur. Big GrinBig GrinBig Grin
ebay'den bir fatboy aldım. gayet temiz, aşınma vs yok. kapaklar tam kapanıyor, ayarlarkende tık tık atıyor yani olması gerektiği gibi fakat içine jilet koyup kapatıp 1'den 9'a kadar ayarladığımda bir değişiklik gözlemleyemiyorum.
bu ayar çemberi nasıl bir değişiklik yaratıyor?..
(27/11/2011, Saat: 13:05)baduruk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ebay'den bir fatboy aldım. gayet temiz, aşınma vs yok. kapaklar tam kapanıyor, ayarlarkende tık tık atıyor yani olması gerektiği gibi fakat içine jilet koyup kapatıp 1'den 9'a kadar ayarladığımda bir değişiklik gözlemleyemiyorum.
bu ayar çemberi nasıl bir değişiklik yaratıyor?..

Gözle görmek zor oluyor. Siperliği aşağı çekiyor buna bağlı olarak siperle jilet arasındaki boşluk azalıp,jiletin eğimi biraz azalarak daha doğrudan bir kesim yapıyor.

teşekkürler lord. düzgün çalışıyormuş ama 9 bile agresif gelmedi bana Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Star Gilette Slim Adjustable eggman 395 390,754 24/09/2023, Saat: 20:37
Son Yorum: layken
  Gillette Vintage Slim Twist (İngiliz yapımı, 1977) SumNauta 36 26,561 12/12/2020, Saat: 18:34
Son Yorum: furina
  GSC FATGUY-FATBOY KLONU yeniden11 6 3,493 19/10/2020, Saat: 12:36
Son Yorum: mustbe
  Yerli eski slim twist replikaları ondüla klas ve jön BigHillMe 31 39,098 28/04/2020, Saat: 12:46
Son Yorum: Jonas
  Gilette Slim Adjustable Mekanizması gr00v3r 6 3,952 06/12/2019, Saat: 14:00
Son Yorum: Serjames
  Gillette Fatboy Adjustable BigHillMe 267 287,132 09/08/2019, Saat: 23:34
Son Yorum: burakergun
  Gillette Slim'im geldi endlessrebel 10 12,150 13/06/2019, Saat: 15:24
Son Yorum: mustbe
  Gillette Vintage Fatboy (1960 tarihli) SumNauta 20 15,988 07/12/2017, Saat: 15:09
Son Yorum: dikdik_s
  gilette slim twist temizleme fettah304 14 13,767 29/11/2015, Saat: 00:08
Son Yorum: fettah304
Question Bu Fatboy'u aldım, iyi mi yaptım bilmiyorum? calexico 19 21,964 22/11/2014, Saat: 03:22
Son Yorum: calexico

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: