Tarafını Seç 3one6 mı? Rocca v4 mü? (Neden)
3one6 kullanmadım. Rocca kullanıyorum. Müthiş keyifli bir kesim sesi var sanki şarkı söylüyor alet. Jileti hissediyorsun en sevdiğim kısmı da bu belki de ama asla kazıma hissi yok. Açıyı ayarlamak çok kolay kendini kesmek çok zor. R41 tıraşını müthiş bir rahatlıkla yüzü yormadan kazımadan akıp giden bir tıraşla sağlıyor. Çok yakışıklı. Ben buradayım diyor. Başlığı burun kısmı için de ayrıca ideal. 316’yı merak da etmiyorum. Alırsam bu saatten sonra sadece roccadan mild değil bir tık agresif ayarsız bir alet alırım.
“Abilerim ablalarım, şu elimde görmüş olduğunuz jileti taçsız kral Pele, Bakenbauer, Nadya Komanaççi, Biricit Bardo, İngiltere Kraliçesi Elizabet, kaleci Mıyer, fbli Cemil kullandı.”
Rocca - Edwin Jagger 3one6 ve Game Changer 0.84mm makinelerini kiyaslayacak olursam @Sh@dow kardesim;
—3 aletinde agresiflikleri birbirine yakin.
—Jileti en cok hissettiren Rocca > gc84 ~ 3one6
—jileti bükme Rocca > 3one6 > gc84
—jileti daha rijit tutma Rocca > 3one6=gc84
—jileti base plate’ten daha geride tutma (en geri) 3one6 > gc84 > Rocca
—konfor seviyesi 3one6 > gc84 > Rocca

Ben 3unude severek kullaniyorum. Kaplamasiz jiletlerle daha cok uyum sagladigim icin 3 alettede kai ve asco stainlessi keyifle kullaniyorum. Aralarinda ucurum yok hepsi iyi ama benim onceligim konfor oldugu icin;
1. Sira Tatara Nodachi
2. Sira Edwin jagger 3one6
3. Sira Rocca ile gc84
(28/03/2020, Saat: 21:27)turkoglum13 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rocca - Edwin Jagger 3one6 ve Game Changer 0.84mm makinelerini kiyaslayacak olursam @Sh@dow kardesim;
—3 aletinde agresiflikleri birbirine yakin.
—Jileti en cok hissettiren Rocca > gc84 ~ 3one6
—jileti bükme Rocca > 3one6 > gc84
—jileti daha rijit tutma Rocca > 3one6=gc84
—jileti base plate’ten daha geride tutma (en geri) 3one6 > gc84 > Rocca
—konfor seviyesi 3one6 > gc84 > Rocca

Ben 3unude severek kullaniyorum. Kaplamasiz jiletlerle daha cok uyum sagladigim icin 3 alettede kai ve asco stainlessi keyifle kullaniyorum. Aralarinda ucurum yok hepsi iyi ama benim onceligim konfor oldugu icin;
1. Sira Tatara Nodachi
2. Sira Edwin jagger 3one6
3. Sira Rocca ile gc84

İşte bu çok net oldu benim için çok teşekkür ederim @turkoglum13 Mehmet kardesim, eline sağlık.
Sanırım rocca yanlış seçim oldu benim için.Konforsuz alet aldık galiba?
(28/03/2020, Saat: 21:39)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sanırım rocca yanlış seçim oldu benim için.Konforsuz alet aldık galiba?

Hayir hocam oyle dusunmeyin, cok temiz tirasi vardir. Jileti biraz daha hissettiren bir alettir. Daha dik aciyla tirasinizi oluyorsunuz. Keyifle kullanirsiniz.
(28/03/2020, Saat: 21:47)turkoglum13 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayir hocam oyle dusunmeyin, cok temiz tirasi vardir. Jileti biraz daha hissettiren bir alettir. Daha dik aciyla tirasinizi oluyorsunuz. Keyifle kullanirsiniz.

Çok teşekkürü ederim içim biraz rahatladı komşum.Mesele açıysa onuda hallederiz artık Big Grin
Ben hem Rocca V2, V4 ve GC 0.84 kullanıcısı olarak müdahil olmak istiyorum, çünkü arada mukayese soruları gelmiş. Ayrıca Rocca setim satışta ama yazdıklarım objektiftir, satışta olması görüşümü çarpıtmamıştır.

Bence GC Rocca dan daha konforlu. Ama Rocca da çok daha yakışıklı. Rocca nın V2 veya V4 ü nün tıraş olarak hiç farkı yok. 316 yı daha şık bulmuş @Türkoğlum13 Mehmet kardeşim de. Benim görüşümde tam tersi. Rocca hem etkili yakın tıraş veriyor hem de feedback olarak size bunu bildiriyor. GC de farkına varmıyor sunuz. Bunu tercih eden de olabilir, yada konforlu bulup seven; yada Rocca gibi size hissettirmesini isteyen de olabilir. Hepsi yakın aletler.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(28/03/2020, Saat: 21:59)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok teşekkürü ederim içim biraz rahatladı komşum.Mesele açıysa onuda hallederiz artık Big Grin
Komsum rocca ile ust ustuste 7nci gun tirasim
Tahris sifir
Tiras sinek kaydi
Tiras esnasinda cikardigi ses bambaska

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(28/03/2020, Saat: 21:02)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3one6 i kullanmasi daha kolay. Kesimi daha yumusak, ve etkinlikte yakin.
Jileti hissediriyor, uygun aciyi bulmak cok kolay. Basligi ince.
Yuzu hic yormuyor, yuzde akiciligi cok iyi.

Komşum dur daha yeni rocca aldık Big Grin
Bence siz roccayı sevmemişiniz size iyi gelmemiş Smile o kadar farklı aletler olduğunu düşünmüyorum ben.

Ayrıca yukarda roccanın jileti daha çok büktüğü yazılmış.
Jileti az büken makineler benim cildimi tahriş ediyor, sakallarımı çekiyor. Jileti daha çok büken makinelerde daha rahat ediyorum ben. Yüksek ihtimalle ben roccaya 3one6'den daha iyi diyeceğim.
(28/03/2020, Saat: 22:14)tarkaner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben hem Rocca V2, V4 ve GC 0.84 kullanıcısı olarak müdahil olmak istiyorum, çünkü arada mukayese soruları gelmiş. Ayrıca Rocca setim satışta ama yazdıklarım objektiftir, satışta olması görüşümü çarpıtmamıştır.

Bence GC Rocca dan daha konforlu. Ama Rocca da çok daha yakışıklı. Rocca nın V2 veya V4 ü nün tıraş olarak hiç farkı yok. 316 yı daha şık bulmuş @Türkoğlum13 Mehmet kardeşim de. Benim görüşümde tam tersi. Rocca hem etkili yakın tıraş veriyor hem de feedback olarak size bunu bildiriyor. GC de farkına varmıyor sunuz. Bunu tercih eden de olabilir, yada konforlu bulup seven; yada Rocca gibi size hissettirmesini isteyen de olabilir. Hepsi yakın aletler.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yakisiklilik disindaki butun goruslerine katiliyorum Tarkan abim.

(28/03/2020, Saat: 22:15)ErkanY. Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum rocca ile ust ustuste 7nci gun tirasim
Tahris sifir
Tiras sinek kaydi
Tiras esnasinda cikardigi ses bambaska

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Komsum dediklerinize tamamen katiliyorum. Tirastaki ses olayida bence tamamen jileti oldukca rijit tutmasiyla alakali komsum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  her tıraşım neden aynı değil senbisöyle 32 11,445 08/06/2020, Saat: 16:32
Son Yorum: MetsGo
Question Neden Geleneksel Tıraş? okan y. 38 42,151 01/04/2019, Saat: 15:15
Son Yorum: manuple
  Neden geleneksel traş Berkesan 4 3,112 04/03/2019, Saat: 11:24
Son Yorum: BigHillMe
  Bugün Neden Tıraş Olmadın ? ihtilaf 197 212,126 26/02/2019, Saat: 12:44
Son Yorum: jegal
  Kelebek vs Parçalı Aletler - Sizce hangisi ve neden ? hakan88 6 3,667 26/01/2019, Saat: 23:32
Son Yorum: batmanforever
  Fırçalar Neden kıl döker? jegal 6 3,487 12/01/2019, Saat: 01:46
Son Yorum: FearOfATG

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: