Jilet atlaması ve tahriş
(05/04/2020, Saat: 21:39)dearlord Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum cildiniz benim gibi kuruysa arko sabun çok gitmiyor bize. Daha da kuruttuğu için jilet yüzde akmıyor, hatta akmadığı gibi geçtiği yeri tahriş de ediyor. Arko sabun yerine tıraş kremi kullanırsan daha iyi gelir gibi, tabi o ciltte kuruma sorununu kendim de hala çözemedim.

Gliserin temsilcisi gibi oldum forumda Smile 5 6 damla gliserin ekleyin köpurtme kabına. Proraso kıvamına geliyor tıraş sonrası hissi.

Bunun dışında sabunu çok kıvamlı yapıyor olabilirsiniz. Biraz daha cıvık deneyin derim. Gliserin eklediğiniz de koyu yapmayın.
(05/04/2020, Saat: 10:51)Enis24 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar 10 yıldır sadece elektrikli ile traş oluyordum 2 ay sonra bir işe başlayacagım sinek kaydı olmam gerekiyor sakallarım sert ve kalın feather popular, perma sharp ve arko sabun kombinasyonu ile 2 ay önce traş oldum kartuşludan kalan alışkanlık ile bastırdığım için boyun altım razor bump dediginiz olaydan oldu ve doktora gidecek kadar kötüleşti doktor yüzümün hassas oldugunu kesinlikle jiletle traş olmamam gerektigini soyledi nitekim 2 ayda düzelen suratım ki hala boyun altımda kızarıklar var  bugün tekrardan traş olmaya karar verdim forumun okumadığım konusu kalmadı bütün teknikleri kafamda oturttum sabah kalkıp sıcak su ve dove sabun ile yüzümü yıkadım ardına köpük yapıp süpürtme tekniği ile durulayıp tekrar köpükleyip bu sefer mavi astra ile başlayayım dedim bastırmadan fakat bu seferde atlama yaptı feather jilet ile değiştim yine aynı sonuç jilet yüzümde akmıyordu resmen takılıyor ve korkumdan traşı yarıda bırakıp siz tecrübeli komşularıma yazmaya karar verdim nerede yanlış yapıyorum komşular bir yol gösterin.
Alet= Feather popular 800--1 b
Fırça=Yaqi Butterscotch Tuxedo Sentetik Tıraş Fırçası
Sabun=arko kase sabun
Komşum nasıl oldunuz? Bir gelişme var mı durumunuzda? Kararınız ne yönde?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(06/04/2020, Saat: 22:14)Kacak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum nasıl oldunuz? Bir gelişme var mı durumunuzda? Kararınız ne yönde?

Komşum mecburiyetten gillette blue 2 ile traş oldum sakallarımı yumuşatmada problem yaşıyorum anladıgım kadarı ile. Prarosa pre shave ve aloe veralı kremini sipariş ettim birde onlarla deneme yapıcagım tabi dünkü kartuşlu traşımda zor geçti resmen sakalımı kazıdım desem yeridir sakallarımı yumuşatamadım bir türlü bugun çene bölgesi hafif beyaz sivilce gibi noktalar çıktı. Boyun altını bu sefer fazla almadım oralar şimdilik sakin.
(06/04/2020, Saat: 22:49)Enis24 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum mecburiyetten gillette blue 2 ile traş oldum sakallarımı yumuşatmada problem yaşıyorum anladıgım kadarı ile. Prarosa pre shave ve aloe veralı kremini sipariş ettim birde onlarla deneme yapıcagım tabi dünkü kartuşlu traşımda zor geçti resmen sakalımı kazıdım desem yeridir sakallarımı yumuşatamadım bir türlü bugun çene bölgesi hafif beyaz sivilce gibi noktalar çıktı. Boyun altını bu sefer fazla almadım oralar şimdilik sakin.
Tekrar geçmiş olsun komşum. Tıraş öncesi hazırlık ve köpük yapmayla ilgili biraz daha okuyun eminim çözüm olacaktır.

Evet komşular an itibari ile tüm sıkıntılarımı çözmüş durumdayım. Rimei traş aleti ve praroso krem ile bu 4. Traşım ve ne batık nede tahriş yaşamadan traş olmak ve bunu 20 liralık bir aletle yapmış olmak benim için mucize yıllardır korktugum traş artık en sevdiğim hobim oldu diyebilirim herkese iyi traşlar hayırlı ramazanlar.
(03/05/2020, Saat: 15:39)Enis24 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet komşular an itibari ile tüm sıkıntılarımı çözmüş durumdayım. Rimei traş aleti ve praroso krem ile bu 4. Traşım ve ne batık nede tahriş yaşamadan traş olmak ve bunu 20 liralık bir aletle yapmış olmak benim için mucize yıllardır korktugum traş artık en sevdiğim hobim oldu diyebilirim herkese iyi traşlar hayırlı ramazanlar.

Sizin adınıza sevindim komşum.
(03/05/2020, Saat: 15:39)Enis24 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet komşular an itibari ile tüm sıkıntılarımı çözmüş durumdayım. Rimei traş aleti ve praroso krem ile bu 4. Traşım ve ne batık nede tahriş yaşamadan traş olmak ve bunu 20 liralık bir aletle yapmış olmak benim için mucize yıllardır korktugum traş artık en sevdiğim hobim oldu diyebilirim herkese iyi traşlar hayırlı ramazanlar.

Komşum @mustbe komşumun gliserini işe yaramadı mı Big Grin Denediniz mi hiç gliserin tekniğini Smile
Kardes makinayı, sapının ucundan emel sayının mikrofonu tuttugu gibi nazik tut. O bastırmayı bir nebze azaltırsın.
Ama senin feather mild biraz geri donusu az makina oldugu icin bastırma ihtiyacı duyuyorsun diye dusunuyorum. Merkur, muhle, ej gibi geri donusu olan, jiletin en azından nerede oldugunu hissedecegin bir makina kullanırsan daha rahat edecek ve geleneksel tırastan daha çok zevk alacaksın bence.
Tişikkirlir Sipirmin.
Komşum boşuna sevinme Smile
Zehri aldın bir kere. O dolap dolacakkkk. Smile aletler, Sabunlar, Jiletler, aftershaveler.
Daha yeni başladı serüven...
Ne diyelim... Hayırlı tıraşlar komşum.

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Askere gitmeden önce sıcak su vs. tıraş hazırlıkları da yapsam günlük tıraş olamıyordum. Tahriş kızarıklık ile karşılaşıyorken, Ardahan'da kış ayında musluktan akan buz gibi sularla yüzümü yıkayarak günlük tıraş olmak zorunda kaldım ve o zaman daha iyi anlamıştım soğuk su çok iyi geliyor.
İnsanlara doğru da olsa hoşlarına gitmeyen bir şey söyleme! yoksa seninle kavga ederler...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  EJ DE89 Jilet önerisi Andreichu 9 1,535 08/06/2023, Saat: 02:28
Son Yorum: ihtiyar
  İlk geleneksel tıraş ve aşırı tahriş iozbay 3 1,775 15/12/2022, Saat: 13:59
Son Yorum: iozbay
  Keskin Jiletlerle Tahriş Sorunu Abin Sur Ertu 7 3,690 08/04/2021, Saat: 08:59
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Jilet Konforu theunnamed 34 37,805 17/11/2016, Saat: 21:27
Son Yorum: rating
  YAPRAK JİLET ÖNERİSİ yskoc52 13 20,788 23/09/2015, Saat: 20:24
Son Yorum: yskoc52