OSS-MAN FLEURON VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP
(27/05/2020, Saat: 23:20)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı aksamlar, simdi okudum mesajları.

Creator ustad forumda tıras sabunları hususunda tecrubeli ve takıntılı arkadaslardan biri oldugumu dusunuyorum. Bu tecrubelere sahip biri olarak, Turkiye sınırları icinde yapılmıs en iyi sabun diye size bir ilitifat yaptım.

Siz o kimyasal lafına cok takıldınız nedense ama oyle bir ithamda bulunmadım. Ben elimdeki 1 ufak kapta ustunde Vip misket limonlu yazan sample kullandım. İcerigini bilemem. Size yazdıklarım bu urunun ileride daha genis kitlelere ulasması icin, Geltir gibi aynı konu uzerine meraklı bunca arkadastan geri donusleri iyi etud edelim degerlendirelim manasındaydı.
Ayrıca sabununuzda bir kimyasallık hissetmedim, bana verdigi zevkli tırasın yanında neden bilmiyorum hissiyat olarak baskalarında bir yanma veya kızarma yaparmı acaba diye bir dusunce yarattı. Bu illa kimyasal bir madde degil dogal bir madde yuzunden de boyle bir dusunceye kapılmıs olabilirim. O yuzden olumlu ve varsa olumsuz kullanıcı donuslerine onem verelim. Cok basarılı bir baz olmus cok kucuk mikro oynamalarla daha bile iyi hale gelebilir, dedigim gibi belki gelmistir yeni serilerde. Uyelerimiz yeter ki denesin.

Onun harici kabaca şoyle diyeyim dostlar, uzmanı degilim kimyacı degilim ama kimyasal madde olmadımı sabun olmuyor arkadaslar. Bir sabunu olusturan bircok icerik var, steraik asitten tut icinde kullandıgımız kokuyu veren esansa kadar; bunlar belki bakıs acısı ile siz oyle gormesenizde sonucta kimyasal maddelerdir. Zaruridir zararsızdır vs. apayrı mevzular. Bu kimyasal lafına veya baska urunlerdeki iceriklere o kadar tepki gostermeyin diye belirtmek istedim.

Tekrar basarılarınızın devamını dilerim ustad.

ben yağ karısımı yapmak istiyorum bu karısım pek hayra alamet kokmuyor bunu nötrliyebileceğimiz bir kimyasal var mı?
Lafınızın nereye gittiğini izah etmeye çalışayım. Kimyasal işlemler sonucu asit ve alkali reaksiyona girerek sabunu oluşturur. Sabun aslında sodyum ve potasyum tuzudur. Bunu bir çok kişi bilir. Ancak köpük için kimyasal kullanılmış demek problemdir. Çünkü köpük için kullanılan maddeler SLS veya SLES gibi maddelerdir yani deterjanlardır. Bu maddelerde kansorejen zararlı kimyasallardır. Bilmediğiniz halde böyle bir tahminde bulunmaya hakkınız yok bundan rahatsızlık duymak alınganlık oluyorsa evet alınganım. Kimse ürettiğim sabuna haksız ithamlarda bulunma hakkına sahip değildir hatta sabunumu beğenip iltifat edenler bile. Yanlışı haksız yakıştırmayı savunmaya çalışmaya gerek yok. Kimse kusura bakmasın ben bu sabuna çok emek ve zaman harcadım. Yorum ve düşüncelerinizi paylaşmak başka bir şey zararlı içerik kullanılmış diye tahminde bulunmak başka bir şey. Herkesin yorumlarına saygı duyarım ama kullanılmayan içerikle ilgili yorum yapılmaz.

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Peki anlasamadık saglık olsun hocam. Kolay gelsin başarılar dilerim.
Saygılar.
Tişikkirlir Sipirmin.
(28/05/2020, Saat: 00:22)Creator Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Lafınızın nereye gittiğini izah etmeye çalışayım. Kimyasal işlemler sonucu asit ve alkali reaksiyona girerek sabunu oluşturur. Sabun aslında sodyum ve potasyum tuzudur. Bunu bir çok kişi bilir. Ancak köpük için kimyasal kullanılmış demek problemdir. Çünkü köpük için kullanılan maddeler SLS veya SLES gibi maddelerdir yani deterjanlardır. Bu maddelerde kansorejen zararlı kimyasallardır. Bilmediğiniz halde böyle bir tahminde bulunmaya hakkınız yok bundan rahatsızlık duymak alınganlık oluyorsa evet alınganım. Kimse ürettiğim sabuna haksız ithamlarda bulunma hakkına sahip değildir hatta sabunumu beğenip iltifat edenler bile. Yanlışı haksız yakıştırmayı savunmaya çalışmaya gerek yok. Kimse kusura bakmasın ben bu sabuna çok emek ve zaman harcadım. Yorum ve düşüncelerinizi paylaşmak başka bir şey zararlı içerik kullanılmış diye tahminde bulunmak başka bir şey. Herkesin yorumlarına saygı duyarım ama kullanılmayan içerikle ilgili yorum yapılmaz.

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

osman bey ben hiç almadim sabununuzdan, lakin bu kimyasal sozcugune neden bu kadsr takildiniz ki? bu noktada tum forum sabununuzun reklamini zaten yapti alici grup biziz ve elestirme hakkimizda olmali sanirim, yada soyle dusunun size bir soru olarak algilayip daha yumusak bir uslupla cevaplamaniz daha uygun olmaz miydi, forumda sadece satici olan tedarikcilere bile ne ithamlarda bulunuluyo, şahsim adina sunu soyleyebilirim kimyasal olmamasi icin iki yagi karistirip kopuksuz kullanalim yuzumuze surup, sls vb durumlari aciklayip ZARARLI KANSEROJEN VB HiÇBiR KATKI VE iÇERiK SABUNLARIMDA bulunmuyor demeniz daha uyhgun olmaz miydi abi. Zaten bu aralar hepimizde bi gerginlik var ben tavrinizi cidden hos bulmadim heleki uretim satis yapan siz sabirla bizi aydinlatsaniz, elestirilerimizi yanitlasaniz daha hos bir tutum olmaz mi? ve kimse ne sizin ne emeklerinizin, cabanizin olumsuzlugunde degil yaklasim olarak, tersine size destek olmak maksat hep ve biz bilmigorsak bikmadan usanmadan anlatin aydinlatin bizi, bugun forumlasiniz yarin ciddi bi uretici olursaniz bu yorumlarimizi direk yayinlayin soru cevaplar diye, yasiniz benden buyuk diye hatirliyorum, surcu lisan ettiysem affola hocam.
(28/05/2020, Saat: 11:51)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: osman bey ben hiç almadim sabununuzdan, lakin bu kimyasal sozcugune neden bu kadsr takildiniz ki? bu noktada tum forum sabununuzun reklamini zaten yapti alici grup biziz ve elestirme hakkimizda olmali sanirim, yada soyle dusunun size bir soru olarak algilayip daha yumusak bir uslupla cevaplamaniz daha uygun olmaz miydi, forumda sadece satici olan tedarikcilere bile ne ithamlarda bulunuluyo, şahsim adina sunu soyleyebilirim kimyasal olmamasi icin iki yagi karistirip kopuksuz kullanalim yuzumuze surup, sls vb durumlari aciklayip ZARARLI KANSEROJEN VB HiÇBiR KATKI VE iÇERiK SABUNLARIMDA bulunmuyor demeniz daha uyhgun olmaz miydi abi. Zaten bu aralar hepimizde bi gerginlik var ben tavrinizi cidden hos bulmadim heleki uretim satis yapan siz sabirla bizi aydinlatsaniz, elestirilerimizi yanitlasaniz daha hos bir tutum olmaz mi? ve kimse ne sizin ne emeklerinizin, cabanizin olumsuzlugunde degil yaklasim olarak, tersine size destek olmak maksat hep ve biz bilmigorsak bikmadan usanmadan anlatin aydinlatin bizi, bugun forumlasiniz yarin ciddi bi uretici olursaniz bu yorumlarimizi direk yayinlayin soru cevaplar diye, yasiniz benden buyuk diye hatirliyorum, surcu lisan ettiysem affola hocam.

İsmet komşum çok güzel demişsin.

Osman komşum, yaptığınız sabunları çok beğenerek kullanıyorum. Ancak sabun konusunda sadece giriş seviyesi olabilirim. Serdar Bey bu konuda oldukça tecrübeli, size iltifat etmiş “Türkiye’de üretilen en iyi sabun” demiştir. Bunu iltifat olarak alıp ilave olarak sabunlarınızda hiç bir zararlı kimyasalı kullanmadığınızı belirterek kapların arkasında ki içerik fotoğraflarını paylaşabilirsiniz. Bu yeterli olacaktı.

Emeğinize herkes saygı duyuyor. Şahsen ilerlemenizi çok istiyorum. Yeni çıkardığınız metal kaptaki her yeni kokuyu sipariş verdim. Yeni versiyonları da sabırsızlıkla bekliyorum.

Saygılarımla.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(28/05/2020, Saat: 11:51)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: osman bey ben hiç almadim sabununuzdan, lakin bu kimyasal sozcugune neden bu kadsr takildiniz ki? bu noktada tum forum sabununuzun reklamini zaten yapti alici grup biziz ve elestirme hakkimizda olmali sanirim, yada soyle dusunun size bir soru olarak algilayip daha yumusak bir uslupla cevaplamaniz daha uygun olmaz miydi, forumda sadece satici olan tedarikcilere bile ne ithamlarda bulunuluyo, şahsim adina sunu soyleyebilirim kimyasal olmamasi icin iki yagi karistirip kopuksuz kullanalim yuzumuze surup, sls vb durumlari aciklayip ZARARLI KANSEROJEN VB HiÇBiR KATKI VE iÇERiK SABUNLARIMDA bulunmuyor demeniz daha uyhgun olmaz miydi abi. Zaten bu aralar hepimizde bi gerginlik var ben tavrinizi cidden hos bulmadim heleki uretim satis yapan siz sabirla bizi aydinlatsaniz, elestirilerimizi yanitlasaniz daha hos bir tutum olmaz mi? ve kimse ne sizin ne emeklerinizin, cabanizin olumsuzlugunde degil yaklasim olarak, tersine size destek olmak maksat hep ve biz bilmigorsak bikmadan usanmadan anlatin aydinlatin bizi, bugun forumlasiniz yarin ciddi bi uretici olursaniz bu yorumlarimizi direk yayinlayin soru cevaplar diye, yasiniz benden buyuk diye hatirliyorum, surcu lisan ettiysem affola hocam.

Dostum benim takıldığım kimyasal sözcüğü değil anlatamadım galiba. Sabun üretimi zaten kimyasal bir reaksiyon sonucu yapılabilir bunda sorun yok. Benim için problem olan köpük için kimyasal kullanılmış diye bir cümle kurulmasıdır. İçeriği konusunda şeffaf davranarak tüm içerik için etiket kullanıyorum herkes görsün diye. Köpük için kullanılan kimyasallar zararlıdır kanserojendir. Sabunun içeriğinde belirtilmediği halde böyle bir tahminde bulunmak karalamaya girer. Forumda eskiden sabun üretimi için yola çıkan bir komşumuz vardı. İlk üretimler denenmeye başladıktan bir süre sonra köpürtücü kimyasallar kullandığını yazdı ve hikaye başlamadan bitti. Araştırıp okuyun lütfen. Özellikle özen gösterdiğim bir konuda zararlı içerik kullanılıyor diye tahminde bulunmak eleştiri değildir itham etmektir. Eleştiri olabilir kişisel tercihler farklı olabilir herkesin tercihleri farklıdır buna saygı duyarım ancak benim tercihimde zararlı içerik kullanmamaktır. Kullandığımı iddia etmekte benim için hafife alınacak bir şey değildir. İnsan bazen yanlış ifadeler kullanabilir veya seçilen sözcükler maksadını aşabilir ancak yanlışta ısrar etmeye gerek yok. Çok mu zor yanlış anlaşıldım demek veya yanlış ifade ettim demek veya özür dilemek. Ben üretici olduğum için her söylenene eyvallah diyemem herkesin kırmızı çizgileri vardır. Yoksa amacım kimseyle polemiğe girmek değil. Üstelik arkadaşın bu kırdığı ilk ceviz değil. Daha öncede isim benzerliğinden karıştırarak başka bir sabun için olan kötü tecrübesini benim sabunum için yazmış ve hatasını fark ederek özür dilemişti. Bende sorun etmedim. Ancak sosyal medya öyle bir zemin ki birkaç kişi aynı cümleyi kurduğunda bir çok kişi doğru zannediyor. Bir çok kimse aslını araştırmıyor. O yüzden hepimizin sorumlu davranması gerekir diye düşünüyorum. Saygılar sunarım.
Arkadaşlar lütfen konuyu bitirin.
Gereksiz yere uzadı.Uslub giderek bozuldu.
Anlaşamadık kolay gelsin başarılar mesajının üstüne kırdığı ilk ceviz mesajı tahrik etmekten gel gel demekten öteye gitmeyecek
Hatta içindeki gereksiz mesajları silinmesini talep edin.Temiz temiz konuya devam edelim
Artıları eksileri ile bir ürün var onun yorumlarını okuyalım.
(28/05/2020, Saat: 13:12)GecayS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar lütfen konuyu bitirin.
Gereksiz yere uzadı.Uslub giderek bozuldu.
Anlaşamadık kolay gelsin başarılar mesajının üstüne kırdığı ilk ceviz mesajı tahrik etmekten gel gel demekten öteye gitmeyecek
Hatta içindeki gereksiz mesajları silinmesini talep edin.Temiz temiz konuya devam edelim
Artıları eksileri ile bir ürün var onun yorumlarını okuyalım.
+1

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
...b21ae6da8af5347f4ca886d24521833b.jpg

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(28/05/2020, Saat: 12:47)Creator Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yoksa amacım kimseyle polemiğe girmek değil. Üstelik arkadaşın bu kırdığı ilk ceviz değil. Daha öncede isim benzerliğinden karıştırarak başka bir sabun için olan kötü tecrübesini benim sabunum için yazmış ve hatasını fark ederek özür dilemişti. Bende sorun etmedim.

Arkadaş ve kırdıgı ceviz olarak ifade ettiginiz mevzu şu sanırsam;
Konuyu detaylı okumadan fotoda gordugum sabun ustundeki OSS amblemini OSP amblemi sanıp, "Guzel bir sabun, tıras sonrası nemlendirmesi biraz zayıf tarafta gibi olsada hos bir sabun. " lafımdır sanırsam.
https://www.traditionalshaving.co.uk/obs...l-70g.html

Konuyu detaylı okuyup urunun sizin yaptıgınız sabun oldugunu anladıgım an yorumumu silip ustune ozelden ustad kusura bakmayın urunleri karıstırmısım. Yorumumu sildim kusura bakmayın mesajımdır.

Kırdıgım ceviz budur, yazı icinde bahsi gecince acıklama geregi duydum. Neyse konu daha fazla uzamasın arkadaslar. Dahili oldugum icin ben islem yapmak istemiyorum. Mod arkadaslar gerekili gorurse konuyu temizleyebilirler.
Saygılar.
Tişikkirlir Sipirmin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OSS-MAN ARTISTRY PREMIUM SHAVE SOAP Creator 232 102,112 22/08/2023, Saat: 22:36
Son Yorum: Men-Sup
  İnceleme: Ossman Fleuron Tıraş Sabunu marv 5 2,219 01/06/2022, Saat: 15:11
Son Yorum: exselans
  OSS-MAN ARTISTRY VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 77 32,204 01/10/2021, Saat: 10:03
Son Yorum: Creator
  OSS-MAN FLEURON PREMIUM SHAVE SOAP Creator 70 34,967 19/07/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Tıraşolog
  OSS-MAN REGARD PREMIUM SHAVE SOAP Creator 47 18,478 18/06/2021, Saat: 00:10
Son Yorum: Tıraşolog
  OSS-MAN EMERAUDE VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 58 29,149 22/04/2021, Saat: 22:20
Son Yorum: Creator
  Lea classic wooden bowl shaving soap Gkn17 18 16,229 29/03/2021, Saat: 00:57
Son Yorum: marv
Wink Wholly Kaw - Post Shave Kralı dikdik_s 58 27,913 23/10/2020, Saat: 01:10
Son Yorum: gidakontrol
  Derby Premium Sabun V4Vamık 8 3,311 13/10/2020, Saat: 20:57
Son Yorum: marv
  Osma Shaving Soap bossyje 20 24,735 18/06/2020, Saat: 23:52
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: