Gilette Nacet vs Gilette platinium
Abiler merhaba, bu iki jilet arasında rica etsem bi kıyaslama yapabilir misiniz?
Nacet, GP ye göre bence daha keskin. GP de Nacete göre bir tık daha konforlu. Platinum kaplama bazı ciltlerde kaşıntı vb. sorunlara yol açabiliyor.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
(12/04/2020, Saat: 21:57)Erdinç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abiler merhaba, bu iki jilet arasında rica etsem bi kıyaslama yapabilir misiniz?
Bence bu kıyaslamaya silver blue da eklenmeli komşum.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(12/04/2020, Saat: 23:20)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nacet, GP ye göre bence daha keskin. GP de Nacete göre bir tık daha konforlu. Platinum kaplama bazı ciltlerde kaşıntı vb. sorunlara yol açabiliyor.

+1 katılıyorum, ayrıca platinum jiletler bende kaşıntı yapıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(12/04/2020, Saat: 23:23)Kacak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence bu kıyaslamaya silver blue da eklenmeli komşum.

Silver blue alacaklarım listesinde olduğu için eklemek istemedim.Kullandınız mı bilmiyorum ama bu kıyaslamada sizin düşüncenizi de öğrenmek isterim.
(12/04/2020, Saat: 23:29)Erdinç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Silver blue alacaklarım listesinde olduğu için eklemek istemedim.Kullandınız mı bilmiyorum ama bu kıyaslamada sizin düşüncenizi de öğrenmek isterim.
Komşum ben de üçünü de merak ediyorum fakat henüz deneme şansım olmadı.
Mesela perma genelde çok keskin olarak tavsiye ediliyor ama benim cildimde kızarıklık yaptı o yüzden genele uyan size uymayabilir.
Jilette önce birer kutu denemelik alıp stok konusuna ondan sonra bakmakta fayda var. Denemediğiniz ürünü genel seviyor diye toplu alım yapmayın.
Bu üç ürünü de uygun fiyata satan iki site var şuan internette ama malesef tekli satmıyorlar. Tek kutu satanlar da nerdeyse diğerlerinin kartela fiyatına yakın. Bir süre daha bu üç jilet için beklemedeyim yani. Şuan için ağırlıklı olarak günlükte usta, birkaç günlükte feather kullanmaya devam ediyorum.

Tekrar merhaba arkadaşlar,

Gillette Nacet, GSB VE GP’u kullandım. Açıkçası ToptanTr olmasaydı ilk etapta bana çok pahalı gelmişlerdi ve almayı düşünmemiştim. Ancak kartela fiyatını uygun görünce 1’er kartela aldım. 3’üde üzmedi.

Genel kıyaslama yaparsam yüzdeki konfor ve keskinlik olarak GSB> GP> GN oldu.

Stok yaparsam GSB yaparım diye düşünüyorum.

Nacet mükemmel bir jilet, oyum nacetten yana. Smile

Nacet keskin ve oldukça affedici jilettir. Kontrolsüz dalsan bile kendini kesmen zordur. Boyun kısmını tersten alırım ve tahriş yapmayan tek jilettir benim için. En iyi performansı 3. tıraştan sonra vermeye başlar. Tabii tüm bunlar kişisel. Sizde ve herkeste aynı etkiyi gösterecek diye bir kural yok.

Gilette platinum u ise pek sevemedim ben. Hatta bugün platinum ile tıraş oldum.  Kötü bir jiilet değil ama nacet kadar iyi gelmedi. Keskinlik nacet e göre düşük. Ne olduğunu tam görmek için birkaç kez daha denemem lazım. Ondan sonra netleşir.

Bir de şunu belirtmekte fayda var. Jilet çok kişisel bir olay. Bana ve diğer arkadaşlara iyi gelen size iyi gelmeyebilir. Stok yapmadan önce 1 er kutu alıp denemen daha iyi olur. Yeni açılan bonherre.com şöyle bir şey yapmış. Buradan temin edebilirsin.

https://bonherre.com/collections/jiletle...jilet-kiti
Ben Naceti premiumdan daha keskin buldum ama 7 o clock sarı dan daha az keskin. Yine perma sharptan daha keskin. Ama GP ve perma sharptan daha konforlu bir tıraş oldum.

Bana göre

Keskinlik ve pürüzsüzlük = Gilette 7 o clock sarı > GSB > Nacet > Perma sharp > GP

Konfor = Nacet > Gilette 7 o clock sarı > GSB > Perma sharp > GP

Zaten Gilette 7 o clock sharp edgeyi stokluyorum bundan sonra Naceti de stoklicam gibi
(13/04/2020, Saat: 00:03)shaving nick Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tekrar merhaba arkadaşlar,

Gillette Nacet, GSB VE GP’u kullandım. Açıkçası ToptanTr olmasaydı ilk etapta bana çok pahalı gelmişlerdi ve almayı düşünmemiştim. Ancak kartela fiyatını uygun görünce 1’er kartela aldım. 3’üde üzmedi.

Genel kıyaslama yaparsam yüzdeki konfor ve keskinlik olarak GSB> GP> GN oldu.

Stok yaparsam GSB yaparım diye düşünüyorum.

Üstad, yorumunuz benim için değerlidir. Değerlendirme için teşekkür ederim. YouTube videolarınızı da beğenerek izliyorum. Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 41,294 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  Zaza platinium osaka23 69 41,847 22/12/2022, Saat: 09:06
Son Yorum: implicit
  bir İngiliz centilmeni "Nacet" ohtararan 164 126,641 02/08/2022, Saat: 18:34
Son Yorum: cenkcenk
  Gilette blue blades Legend 15 8,495 11/02/2020, Saat: 11:01
Son Yorum: mustbe
  Dorco Platinium st300 totan35 38 42,576 10/07/2019, Saat: 01:44
Son Yorum: FearOfATG
  Gilette 1954 double razor ile punktal erdialka 2 3,800 14/03/2017, Saat: 22:05
Son Yorum: erdialka
  Gilette boş kaleye atamadı !.. ohtararan 14 16,339 03/07/2013, Saat: 00:25
Son Yorum: Delidumrul

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: