Gilette Nacet vs Gilette platinium
(13/04/2020, Saat: 00:50)Erdinç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad, yorumunuz benim için değerlidir. Değerlendirme için teşekkür ederim. YouTube videolarınızı da beğenerek izliyorum. Smile

Teşekkür ederim. Keskinlik ve konfor ortalamalarını vermek istemiştim. Birde keskinlik ve konfor olarak ayıralım

Keskinlik: GSB>GN>GP
Konfor: GSB>GP>GN

Bonherre güzel bir deneme paketi yapmış. Hakikaten keşke daha önce olsa dediğimiz türden. Denemek lazım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Tıraş göreceli bir şey. Genele iyi gelen size iyi gelmeyebilir. Genele kötü gelen size iyi gelebilir. O yüzden genellikle örnekleme yapıp jilet denemeleri önerilir. Her jiletten bir iki tane, birkaç tıraş deneyerek kullanıcının kendisi tecrübe etmesi önerilir.

Nacet genel olarak sevilen bir jilet. Benim yorumum, Permasharp'tan bir tık daha keskin ve konforlu olduğu yönünde.

Ama ben Gillette Platinum ile genel olarak daha iyi anlaşıyorum mesela.

Kısacası jiletlerdeki keskinlik ve konfor kıyaslaması ile aletlerdeki açıklık, jilet tutuşu vb kıyaslaması işin teorik kısmında kalıyor. Hissiyat apayrı bir olay.

Ben de keskinlik ve konfor sıralaması yapacak olursam;
Keskinlik:
Feather > Gillette Silver Blue > Nacet > Platinum > Permasharp (son ikisinin sırası konusunda emin olamadım)
Konfor:
Gillette Platinum >= Gillette Silver Blue > Nacet > Permasharp > Feather

Tabi bu sıralama kullandığınız alete ve cilt - sakal yapınıza göre değişir. Ben mesela Start alette Gillette Platinum ile daha rahatım ama Gamechanger'da Silver Blue kullanmayı tercih ediyorum

Ben size toplu alım öncesi birer tane alıp birkaç tıraş denemenizi ve kendiniz karar vermenizi öneririm
(13/04/2020, Saat: 01:38)dr_green Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş göreceli bir şey. Genele iyi gelen size iyi gelmeyebilir. Genele kötü gelen size iyi gelebilir. O yüzden genellikle örnekleme yapıp jilet denemeleri önerilir. Her jiletten bir iki tane, birkaç tıraş deneyerek kullanıcının kendisi tecrübe etmesi önerilir.

Nacet genel olarak sevilen bir jilet. Benim yorumum, Permasharp'tan bir tık daha keskin ve konforlu olduğu yönünde.

Ama ben Gillette Platinum ile genel olarak daha iyi anlaşıyorum mesela.

Kısacası jiletlerdeki keskinlik ve konfor kıyaslaması ile aletlerdeki açıklık, jilet tutuşu vb kıyaslaması işin teorik kısmında kalıyor. Hissiyat apayrı bir olay.

Ben de keskinlik ve konfor sıralaması yapacak olursam;
Keskinlik:
Feather > Gillette Silver Blue > Nacet > Platinum > Permasharp (son ikisinin sırası konusunda emin olamadım)
Konfor:
Gillette Platinum >= Gillette Silver Blue > Nacet > Permasharp > Feather

Tabi bu sıralama kullandığınız alete ve cilt - sakal yapınıza göre değişir. Ben mesela Start alette Gillette Platinum ile daha rahatım ama Gamechanger'da Silver Blue kullanmayı tercih ediyorum

Ben size toplu alım öncesi birer tane alıp birkaç tıraş denemenizi ve kendiniz karar vermenizi öneririm

Tavsiye ve değerlendirmeleriniz için teşekkür ederim. Sipariş verirken dikkate alıcam.
Gillette Platinum la daha önce 1-2 kere tiras oldum.
Bana o zaman keskinlik acisindan bekledigimi vermedi.

G.Silver Blue ise kullandığım en muhteşem jilet

Nacet'in karakteri 7 oclock Sari'ya yakın geldi.

Gsb > nacet > platinum
Bu üçünden en tehlikelisi nacet. dikkat ederek tıraş olmak gerekiyor. Platinum dan daha temiz tıraşı var ama dikkat edilmezse doğrar.
https://beyfendi.org
Nacet ile Platinum kıyaslamak doğru olduğunu düşünmüyorum. Nacet mavi Astra ayarında geldi bana. Orta kalitede görüyorum. Fakat Platinum daha üst kalitede bir jilet Platinum Sarı 7 Oclock ile kıyaslanmalı. Bazı komşularımın cildi platinum ile anlaşamıyor. Bu GillettePlatinumun kötü olduğu anlamına gelmiyor. Platinum, Silver Blue, Sarı 7 Oclock bunlar üst kalitede jiletler bunların keskinlikleri konforu bana göre çok iyi.
...King Of The North SAMSUNSPOR...
bu gerçekten göreceli bir durum...
ben x marka model severim, cildime uyum sağlar. başkasında da tam tersi.
bu yüzden deneyip de bir karara varman en mantıklısı...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 40,774 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  Zaza platinium osaka23 69 41,158 22/12/2022, Saat: 09:06
Son Yorum: implicit
  bir İngiliz centilmeni "Nacet" ohtararan 164 124,834 02/08/2022, Saat: 18:34
Son Yorum: cenkcenk
  Gilette blue blades Legend 15 8,360 11/02/2020, Saat: 11:01
Son Yorum: mustbe
  Dorco Platinium st300 totan35 38 42,027 10/07/2019, Saat: 01:44
Son Yorum: FearOfATG
  Gilette 1954 double razor ile punktal erdialka 2 3,747 14/03/2017, Saat: 22:05
Son Yorum: erdialka
  Gilette boş kaleye atamadı !.. ohtararan 14 16,172 03/07/2013, Saat: 00:25
Son Yorum: Delidumrul

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: