Miyabi / Zwilling Şef Bıçağı Seçimi
Sagolun komsum. Sg2 birkaç koldan ağır basıyor öyleyse.

Miyabi'de normalde SG2 ile ZDP189 olan modeller arasında 100 USD oluyor ama Türkiye'de bu fark 200 TL sadece. O yüzden bu kafa karışıklığı biraz da. Hani 200 TL daha verip 100 USD pahalı aleti alıyoruz diyecektim ama Zdp'nin nispeten kırılgan ve paslanır olmasi, bilemesinin zor olması yüzünden SG2'dan sasmayayim o vakit.

~SB
(16/04/2020, Saat: 17:47)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sagolun komsum. Sg2 birkaç koldan ağır basıyor öyleyse.

Miyabi'de normalde SG2 ile ZDP189 olan modeller arasında 100 USD oluyor ama Türkiye'de bu fark 200 TL sadece. O yüzden bu kafa karışıklığı biraz da. Hani 200 TL daha verip 100 USD pahalı aleti alıyoruz diyecektim ama Zdp'nin nispeten kırılgan ve paslanır olmasi, bilemesinin zor olması yüzünden SG2'dan sasmayayim o vakit.

~SB

Yani dediğim gibi özel bir sebebiniz veya isteğiniz yoksa hiç gerek yok 66 hrc bir bıçağa ve risklerini almaya. Bu fiyat farkını getiren şey de bu özel sebepler zaten. Mesela sürekli sert lifli şeyler doğramak gibi, kaldıki bir mutfak bıçağında en sert lifli ne doğrayabilirsiniz? Bu aşırı sert çelikler genelde doğruma kesme işleminden çok işaretleme ve çizme işleri için endüstride kullanılır veya sürekli aynı işi yapan sürekli aynı şeyi doğrayan endüstriyel bıçaklarda kullanılır. Mesela salam pastırma doğrama makineleri veya kağıt karton giyotinleri.
Tüm hevesiniz bir chippingle kırılabilir ve chippingi kaybedene kadar bilemeniz gerekirse çok uğraşırsınız. Dikkatli kullanmak lazım sert bıçakları.
Yorum ve önerileriniz için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi yaptım, Miyabi Birchwood 20cm Gyuto ısmarladım bakalım. Bunlar TR'deki son ürünler gibi. Artisan serisi bir ara bulunurken tükenmiş. Diğer modellerin birkaçı kalmış. Bu sefer kaçırmayayım dedim artık.

Bu arada, Zwilling Turkiye sitesine üye olup eposta listesine kaydolmuştum. %15 indirim verdi ilk alışveriş için. Miyabi ve diğer markalarda da geçerli anlaşılan.

~SB
Hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın.
(17/04/2020, Saat: 14:36)connect Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın.
Sagolun komşum. Daha da gelen tavsiyelere göre bakınmaya devam ediyor olacağım tabi.

~SB
(28/04/2020, Saat: 16:33)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Daha önce forumda da yazışmıştık, Miyabi' de hangi çelik alınır diye. Konsensus 63 Hrc modeller üzerineydi. Bu arkadaşlar dün geçti elime.759f6e3e31af339a96340ac7babdd442.jpgb8fe5cf09d731c92f2d3292c1639abe6.jpg

~SB

Tıraş dışı ne aldık derken yazmıştım. Nadiren de olsa doğru zamanda karar vermişim gibi görünüyor. Bugün baktım da Miyabi bıçaklar Zwilling.com.tr'de %55 pahalanmış Smile Sad Smile Sad
Zamanını yakalamışsınız komşum. Ben geçen hafta ABD ve Almanya fiyatlarına baktım kur bazında söylüyorum yanlış anlaşılmasın birim fiyat değil, nerdeyse en uygun tr fiyatlarıydı. 24 cm mcd 67, 20 cm olandan daha ucuz bizde. 5000 mcd huş ağacı saplı olanlar 24 cm ile 20 cm aynı fiyat. Genelde bıçak büyür fiyat artar ama burada fazla satan pahalı durumu var sanki. Almanya sitesinde bir iki modelde durum bu 20 cm mcd 67 olan 5000 mcd olandan ucuz.
Siz güzel modelleri güzel zamanda almışsınız keyifle kullanın
Kainatın aynasıyım, mademki ben bir insanım.
Doğru diyorsunuz. Zaten kur farkını düşününce TR fiyatlarının cazibesi daha da artıyordu. Sonrasında çok ağlarım diyerek aldım ama gerçekten fena ağlatırdı açıkçası.
Günlük işler için VG10 çelikli çakılar kullanıyorum. Bileme konusunda problem yaşamadım henüz. Aynı çakıların ZDP189 çelikli bıçaklarında ise bu konularda bazı şikayetler ve serzenişler okumuştum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Meslek Seçimi İnce 13 5,106 09/10/2020, Saat: 09:38
Son Yorum: TheKing
  Dünyanın en keskin kağıt bıçağı new38 6 3,937 07/06/2019, Saat: 22:02
Son Yorum: mustbe
  Karbonfiber Mutfak Bıçağı Yapımı gidakontrol 1 2,208 28/05/2018, Saat: 10:33
Son Yorum: dikdik_s
  Kaliteli mutfak bıçağı ve bileme taşı. geldigitti 9 13,733 24/08/2013, Saat: 16:08
Son Yorum: tipsol

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: