Jaguar 771 professional
(29/04/2020, Saat: 22:18)Kubilayarslan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yolmak fircanin dugumune zarar verebiliyor hocam imkanin varsa killari biraz dipten makasla kes
Komşum takıntı oldu. Düğüme zarar gelse bile yolucam hepsini. Bildiğin diken gibiler. Üst segment domuz kılı fırçalarda da böyle mi acaba?

meizu X8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(29/04/2020, Saat: 22:21)Ftatar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum takıntı oldu. Düğüme zarar gelse bile yolucam hepsini. Bildiğin diken gibiler. Üst segment domuz kılı fırçalarda da böyle mi acaba?

Sanmiyorum hocam 1 tane vardir 2 tane vardir en fazla. Ilerleyen donemlerde Semogue almayi dusunuyorum. Forumda biraz arastirmayla fikir edinebilirsin. Yinede iyi bir domuz alana kadar jaguari yolunmus tavuga dondurme  Big Grin.
Forum disinda fircalarla ilgili bilgi almak istersen razorustan Ozgun Bey'in https://tiraskeyfim.blogspot.com adresindeki yazilarini okuyabilirsin. Sadece firca degil geleneksel tirasla ilgili bilgilerini ve tecrubelerini aktarmis.
(29/04/2020, Saat: 22:21)Ftatar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum takıntı oldu. Düğüme zarar gelse bile yolucam hepsini. Bildiğin diken gibiler. Üst segment domuz kılı fırçalarda da böyle mi acaba?

Değildir komşum, bir Semogue edinmenizi tavsiye ederim, farkı anlar rahat edersiniz.
... Jilet
(29/04/2020, Saat: 22:44)Kubilayarslan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sanmiyorum hocam 1 tane vardir 2 tane vardir en fazla. Ilerleyen donemlerde Semogue almayi dusunuyorum. Forumda biraz arastirmayla fikir edinebilirsin. Yinede iyi bir domuz alana kadar jaguari yolunmus tavuga dondurme  Big Grin.
Forum disinda fircalarla ilgili bilgi almak istersen razorustan Ozgun Bey'in https://tiraskeyfim.blogspot.com adresindeki yazilarini okuyabilirsin. Sadece firca degil geleneksel tirasla ilgili bilgilerini ve tecrubelerini aktarmis.
Araştırıcam komşum.
(30/04/2020, Saat: 00:43)oguzkagan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değildir komşum, bir Semogue edinmenizi tavsiye ederim, farkı anlar rahat edersiniz.
Tavsiye için sağol komşum. Bu fırça adam olmassa bakıcam artık.

@Ftatar komşum,

Jaguar fırçaları kullanan birisi olarak sana Jaguar 338, Jaguar 1056 ve Jaguar 783'ü önerebilirim, 771 bunlara göre daha alt kalitedir. Bahsettiğim fırçalar domuz kılı fırçalardır. İçerisindeki ters kılları ayıkladığın zaman zevkle kullanacağını düşünüyorum. Yerli fırçaların sapa gömülmesi yabancı marka fırçalara göre daha farklı olduğu için yayılması daha da fazladır. En büyük farklardan bir tanesi budur. Çok uzun süre çok keyifle kullanabilirsin. Bu kıyaslamaları direkt olarak Omega 10049 ile yapıyorum.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
(30/04/2020, Saat: 15:08)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Ftatar komşum,

Jaguar fırçaları kullanan birisi olarak sana Jaguar 338, Jaguar 1056 ve Jaguar 783'ü önerebilirim, 771 bunlara göre daha alt kalitedir. Bahsettiğim fırçalar domuz kılı fırçalardır. İçerisindeki ters kılları ayıkladığın zaman zevkle kullanacağını düşünüyorum. Yerli fırçaların sapa gömülmesi yabancı marka fırçalara göre daha farklı olduğu için yayılması daha da fazladır. En büyük farklardan bir tanesi budur. Çok uzun süre çok keyifle kullanabilirsin. Bu kıyaslamaları direkt olarak Omega 10049 ile yapıyorum.
Bilgilendirme için sağol komşum. Bu fırçaya biraz daha şans vericem. Olmassa bahsettiğin modellere bakarım.

Ya arkadaşlar bu fırçayla ilgili domuz kılı demişsiniz üretici sayfasında mix yani karışık diye geçiyor. Bu bence fazlalik olarak sentetik kil. Çünkü domuz kılı 2 güne kadar kururken sentetikler birkac saate kadar kuruyor. Bu fircada aynı şekilde birkaç saatte kupkuru oluyor. Birde domuz kilda uçlarda catallanma olurken bundaki kılların azında catallanma oluyor. Yüzde 50 den fazla sentetik diye düşünüyorum.
SEDEF USTURA + TURUNCU ASCO Jilet
@"Laylaylom" Tespitiniz doğru. Yarı sentetik bir model bu. 771 , 1949 ve son çıkardıkları 1071 ' in kahve rengi saplısı yarı sentetik modelleri. Fırça fiyatları zamlanıp , berberler farklı marka alternatiflerine yönelince ekonomik model olarak piyasaya sürdüler.
(18/04/2021, Saat: 22:54)marv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"Laylaylom"  Tespitiniz doğru. Yarı sentetik bir model bu. 771 , 1949 ve son çıkardıkları 1071 ' in kahve rengi saplısı yarı sentetik modelleri. Fırça fiyatları zamlanıp , berberler farklı marka alternatiflerine yönelince ekonomik model olarak piyasaya sürdüler.

evet. sentetik kıl tarafı da çok adi bir malzemeden yapılma. bu fırça sıcaklığını uzun süre tutamıyor. yüzde de çok sert bir batma mevcut sanki yüzüme plastik çubuk dayamışım. özellikle 2. perdede fazla abansam yüzümü kanatıyor. 30 tl fiyatına göre kalitesi tartışılabilir ancak daha konforlu ve iyi tıraş fırçası arayanlar başka fırçalara baksa daha iyi olur
SEDEF USTURA + TURUNCU ASCO Jilet
@"Laylaylom" Hocam misina tadında maalesef sentetik kılları. Kıl uçları yumuşak ancak acayip gergin bir kıl. Yüzde dairesel çalışırken omurgası gereğinden fazla yapay bir karşı direnç gösterdiği için son derece keyifsiz bir hissiyatı var. Yüzünüzdeki kanamanın sebebi düğüm içindeki çizici ters domuz kılları& ters kıllar da olabileceği gibi , kesik sentetik kıllar da olabilir. Düğüm üzerinde parmaklarınızı gezdirirken hissedersiniz batıcılığı. O kılları düğüm dibinden keserek temizleyebilirsiniz. İlla kullanacağım derseniz dairesel çalışmaktan ziyade berber sitili fırçanın ortasına parmağınızı sokarak çapraz hareketlerle veya badana yapar gibi '' paint brush '' şeklinde kullanabilirsiniz. 40 TL ya Omega 10049 varken ben kimseye önermem şahsen. İlla Jaguar alınacaksa da 783 , 117-24 gibi benzer fiyat aralığında daha iyi alternatifler de mevcut.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jaguar 1071 Niko 79 55,838 21/04/2024, Saat: 22:15
Son Yorum: Alkali
  OBJE PROFESSIONAL DOMUZ KILI TIRAŞ FIRÇASI Alkali 1 84 21/04/2024, Saat: 21:53
Son Yorum: Alkali
  OBJE PROFESSIONAL DOMUZ KILI TIRAŞ FIRÇASI Alkali 3 124 20/04/2024, Saat: 17:39
Son Yorum: sfenks
  JAGUAR kumuca 351 333,298 04/05/2023, Saat: 17:24
Son Yorum: goshawk
  Jaguar Fırça - Geltir Özel Üretim 2019 Etkinlik Fırçası ekindgn 55 31,929 12/11/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: Oldman
  Proraso Professional Boar Southwestern 25 15,826 13/12/2021, Saat: 15:50
Son Yorum: Oldstyle
Information Nom Tıraş Fırçası - LASSE 41 LE vs. Jaguar 236 karşılaştırma yazark 5 3,399 01/06/2021, Saat: 16:31
Son Yorum: Schumi
Exclamation Yeni Jaguar 1071 Mix ekindgn 10 5,612 02/03/2021, Saat: 02:24
Son Yorum: shabby
  jaguar fırça? mriza1 8 21,336 12/11/2012, Saat: 01:37
Son Yorum: kumuca
Information Yeni aldığım jaguar fırçalar zorba58 26 44,999 24/04/2012, Saat: 20:07
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: