Esbjerg Rasiercreme Orange Vetiver
@ibra35 komşumdan edindiğim tıraş sabunu(kremi?) ile ilgili deneyimlerimi aktarıp bir nebze katkı sağlamak istedim ben de.

f5d98e488a05242a2f8eabc94ae5769b.jpg
aef1cfc68783c34de8400352bf9e13fe.jpg
cbe97c2ca0681ddcda470df2d077668d.jpg

Görüldüğü gibi Avusturya üretimi bir krem. Cella ayarında yumuşak sabunlardan kabul edilebilir. Koku olarak alt-orta-üst nota ayırdedecek kadar kültürlü bi burnum olmadığı için en bilindik narenciye kokusunu algıladım ilk etapta. İkincil olarak tanımlayamadığım bir koku daha var ki Vetiver adlı bitkinin olsa gerek. Neticede ferah, çok baskın olmayan güzel bi koku olarak tanımlayabilirim, hoşuma gitti açıkçası. Kullanılan malzemeler de güzel.

3 günlük sakal için dove sabunla ön hazırlığımı yaptıktan sonra köpük yutmasın diye 15 dk. sıcak suda beklettiğim Semogue SOC domuz fırçamın suyunu süzdürüp daldım yüklemeye. Ecnebinin “load it like you hate it” prensibince elimi korkak alıştırmayarak baya bi tur döndürdüm kap içinde fırçamı. Yeterince yüklendiğine kanaat getirdikten sonra yüzde köpürtmeye başladım. Aslında bu kadar yüklemeye kolayca güzel bi köpük çıkmasını beklerdim ama biraz zaman aldı istediğim kıvamı yakalamak için. Forumda sevilen performans sabunlarından (cella’dır, tabac’tır vs.) beklenen köpüğü elde edemesem de kayganlığı falan gayet hoşuma gitti.

Merkur 34c-Bic chrome platinum kombosuyla sakala giriştiğimde de aynı kayganlık ve koruyuculuğu bulduğumu söyleyebilirim. 2 perdelik tıraş sonunda alum blokla kontrol ettiğimde yüzümde herhangi bir yanma hissetmedim. Bu arada yaptığım köpük 2. perdede biraz zayıflamış olsa da(Semogue’ların malum köpük yutma huyu) yeterli seviyede koruma ve kayganlık vardı.

Tıraş sonrası hissi ise çok kullanılan performans sabunlarından farkı yoktu açıkçası benim için. Herhangi bir kuruluk vs. hissetmedim diyebilirim.

Neticede yine klasik Germen işi fazla afilli olmayan ama vazifesini layıkıyla yapan bir sabun/krem. Ben beğendim tavsiye edebilirim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Sıhhatler olsun komşum.Benimde hoşuma giden kremlerden oldu.İşini yapan gösterişli olmayan ürün.
(21/04/2020, Saat: 00:00)Ibra35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun komşum.Benimde hoşuma giden kremlerden oldu.İşini yapan gösterişli olmayan ürün.

Sağol komşum eyvallah. Yavaş yavaş deniyoruz sabunları

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mike's Natural Soaps Vetiver inceptum 13 18,817 13/08/2017, Saat: 21:50
Son Yorum: ohtararan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: