RazoRock Plissoft Sentetik Tıraş Fırçası ( italian FLag )
(27/06/2020, Saat: 19:54)-mali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eline sağlık güzel bir inceleme olmuş komşum?

Teşekkürler@mali komşum
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
Komşum emeğine sağlık, kısa öz net bir inceleme olmuş.
Gülmesini bilmeyen dükkan açmasın Tıraş aleti
3 gün oldu tıraşlarımda kullanıyorum,kesinlikle yaqi den hem performansı hemde yumuşaklığı fazla geldi bana.kendisini semouge 1438 domuzdan sonra baya pratik buldum.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
6140da318745d60b6e2d557f53c6d026.jpg
61ccd3d90f3f3cb6ee40247044abf64e.jpg
Tüm komşularıma hayırlı akşamlar. Yaklaşık 1 yıldır Yaqi moka Porsuk fırçaları kullanıyorum. Sabun yükleme yaparken ve tasta köpürtme yaparken biraz fazla baskılı kullandığım için Gürçam her kullanmışım da yaklaşık 4 5 kıl döktü ve şu an ortası bayağı boşaldı. Şimdi kendime rozorock sentetik bir fırça aldım. Acaba bu fırça sert kullanıma uygun mudur?
Bastırarak kullanmam da bi sakınca var mıdır. ? Siz değerli üstadların yardımına ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim herkese hayırlı akşamlar keyifli tıraşlar diliyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
razorock plissoft 400 uzun suredir kullanıyorum.
Yaqi’lere göre daha kaliteli olduğu kesin.
Yer yer sert bastırarak, yer yer yumuşak olarak kullanıyorum.
Tek dikkat ettiğim şey elimi sokacağım ve yanmayacak kadar sıcaklıkta suya bastırmak alıyor.

Tecrübeli komşuların yorumlarını dikkate alırsınız. Benim ki kendi deneyimim olup bir tavsiye değildir.
Çünkü artısını eksisini görecek kadar birikimim oluşmadı.

(07/09/2020, Saat: 21:04)Fatih23 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tüm komşularıma hayırlı akşamlar. Yaklaşık 1 yıldır Yaqi moka Porsuk fırçaları kullanıyorum. Sabun yükleme yaparken ve tasta köpürtme yaparken biraz fazla baskılı kullandığım için Gürçam her kullanmışım da yaklaşık 4 5 kıl döktü ve şu an ortası bayağı boşaldı. Şimdi kendime rozorock sentetik bir fırça aldım. Acaba bu fırça sert kullanıma uygun mudur?
Bastırarak kullanmam da bi sakınca var mıdır. ? Siz değerli üstadların yardımına ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim herkese hayırlı akşamlar keyifli tıraşlar diliyorum

Komşum bastırma ile birşey olmuyor ancak sıcak suda bekletmeyin ve sıcak su ile kullanmayın. Sıcak suda bekletince fırçanın formu geri dönülmez şekilde bozuluyor. 40 derecenin üstü sentetik fırça için sorun demek.

https://zbm.co/u/9XRJPJ?r=333204178
https://beyfendi.org
@"Fatih23" Plissoft ‘ unuz hayırlı olsun. Bu modeli değil de , Paladin saplı olan siyah versiyonunu çıktığı hafta satın almıştım. Bir tanesini hediye ettim ,diğerinin de sapını söküp porsuk düğüm takmak istemiştim. İnan düğümü sökmem 1 saatimi almıştı. O derece iyi yapıştırılmıştı düğüm sapa...

Sorduğunuz sorunun cevabı duruma göre değişkenlik gösterir. Yaqi fırçanız şayet üretim hatası olmayan iyi yapıştırılmış bir düğüme sahipse ve kılların sizin kullanımınızdan kaynaklanarak döküldüğünü düşünüyorsanız birşey diyemem. Düğüm iyi yapıştırılmamış olabilir. Ki Çinliler eskiden Simpson gibi, Rooney gibi düğümün yapıştırılması sonrasında iple vs de sıkmazlardı. Hala da öyledir diye tahmin ediyorum. Eğer aşırı dökülme varsa sizden kaynaklı olmayadabilir. Ha bir de ekstra yoğun düğümlerde bu dökülme olabilir.

Plissoft ‘a gelince yazının başında da dediğim gibi benim Plissoft bildiğiniz harçla yapıştırılmıştı resmen. Kıl vs dökmesi imkansızdı. Siz kullanmaya başlayın. Sentetik fırçaları aşırı sıcak suyla kullanmaktan kaçının. Porsuk da öyle. Domuz bir nebze dayanıklıdır.
Çok teşekkür ederim komşularım. Sıcak suya bende karşıyım yaz kış soğuk tıraş oluyorum fırçamı da kombiden gelen elimin dayanabileceği sıcaklık da beklettim hiç bir zaman kaynar su kullanmadım. Sadece köpürtme yaparken ve sabun yüklerken bastırıyorum. Porsuk fırçalar da bastırmaya sert kullanıma gelmiyor anladığım kadarıyla o yüzden sentetik bir fırça aldım. İnşallah bu benim sertliğime dayanır Smile ilginiz be güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Tüm komşularıma Tahrişsiz keyifli tıraşlar diliyorum.

komşularım hayırlı akşamlar. Yüzde köpürtme yaparken Fırçayı yüzde açmak için biraz baskı uyguluyorum. Fakat daha sonra dan fırçayı kontrol ettiğim de ortada ki kılların kırıldığını farkettim. Bu durum normal midir?

Komşum maalesef sentetiklerde sert kullanım ve çok sıcak su kıllara böyle zarar verebiliyor .
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Temizel yeni günlük tıraş için basmalı sentetik fırça Eyup 3 1,252 29/11/2023, Saat: 14:08
Son Yorum: Zireæl47
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 9 2,100 30/07/2023, Saat: 00:36
Son Yorum: sfenks
  Sentetik Fırça Tavsiyesi flame2013 254 158,020 28/04/2023, Saat: 03:29
Son Yorum: BAYsubjeckt
  İki tıraş fırçası arasında karar veremedim Mertecevit 7 1,498 22/04/2023, Saat: 19:34
Son Yorum: Mertecevit
  RazoRock 400 - musluk sapi... İsmetaltan 47 28,241 06/04/2023, Saat: 22:18
Son Yorum: Mecanica
  YAQI Berber 30' Tuxedo Sentetik Fırça ekindgn 15 6,298 04/04/2023, Saat: 01:55
Son Yorum: Mecanica
  Wilkinson Sword Tıraş Fırçası 47 TL tilki_92 18 6,460 23/02/2023, Saat: 16:07
Son Yorum: anlatıcı
  Zaza 150 Tıraş Fırçası implicit 1 1,740 29/12/2022, Saat: 20:24
Son Yorum: implicit
Photo Dededen Kalma Tıraş Fırçaları appashave 0 1,562 15/12/2022, Saat: 18:05
Son Yorum: appashave
  Simpson Synthetic Tıraş Fırçası CK89 6 4,410 14/06/2022, Saat: 15:57
Son Yorum: Conte

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: