RazoRock Quick-change tto alet
Güle güle kullan komşum bende düşüneceğim bu makineyi günlük yada gün aşırı kullanmak için.
Kartallar yüksekten uçar
Sanırım Rimei değil de Ming Shi ile kıyası önemli. O da TTO ve mild bir alet, ondan ne kadar daha iyidir acaba?
(09/05/2020, Saat: 14:14)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: evet komşum özenli bir paket içerisinde karton kutusu var razorock yazıyor üstünde fiyatına göre fazlasıyla işini iyi yapıyor.rimei kullanmadım komşum ama okuduğum yorumlara göre rimei orta agresif gibi duruyor ha yanılıyorsam bile eminim rimeiden daha milddir yani Smile kargo dahil 107 tl tuttukomşum mng yi tercih ettim impada o diğerlerine nazaran daha uygun ücretli.

Komşum bir kaç kullanım sonra tekrar fikirlerini yazarmisin. Makine jilet seciyormu vs.
Kartallar yüksekten uçar
(10/05/2020, Saat: 16:43)klasik63 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum bir kaç kullanım sonra tekrar fikirlerini yazarmisin. Makine jilet seciyormu vs.

komşum jiletin keskin jilet olması gerekiyor mild bi alet eğer keskin jiletle kombin edilmezse atlama yapıyor.şuanlık gsb ile denedim güzeldi personna ile denedim güzeldi asco atlama yaptı.diğer tıraşımda feather ile deneyeceğim.
(10/05/2020, Saat: 16:43)klasik63 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum bir kaç kullanım sonra tekrar fikirlerini yazarmisin. Makine jilet seciyormu vs.

komşum aldığım günden beri aletle tıraş oluyorum en çok feather jilet ile verim aldım.ancak keskin bir jilet olduğu için yinede dikkat etmekte fayda var günlük tıraş için biçilmiş kaftan elim black beauty e gitmez oldu yağladım duruyor.günlük olarak muazzem verim aldım sakalım o kadar yumuşak degildir,kıvırcık ve kalın.tıraş ekipmanım aynı şuan sabun siparişi verdim genel begeniye hitap etmiş tabac sabun kayganlık koruyuculuk üst olarak iyi bir sabun diyorlar birde onunla deneyip gelecekteki sabit ekipman yerini alacak mı bakalım.şahsi fikrim komşum.ben slim twist ile başladım tıraşa,tto lar vazgecilmezim sizde böyle bir deneyim yaşadıysanız öncesinde o karakterlerde 3 aşağı 5 yukarı bir makina kullandıysanız kas hafızası uyum sağlar diye düşünüyorum.
10 gündür bu aletle tıraş oluyorum silver blue ile iyi uyum sağladı benim açımdan sık ve sert sakal yapısına sahibim. Hoşuma gitti diyebilirim. Benim gibi bu işin yenisi olan arkadaşlar için tavsiye edilebilecek aletler sıralamasında başı çeker bence.
İnsanlara doğru da olsa hoşlarına gitmeyen bir şey söyleme! yoksa seninle kavga ederler...
Razorock TTO = Baili = Rockwell R1 önermesini kabul ederseniz, bir süre önce bu aleti Timor 1322 ile kıyaslamıştım.

Linki aşağıdadır.

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=12546
(09/05/2020, Saat: 13:51)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alet elime ulaştı ve geldikten sonra ilk tıraş ve 2. Tıraş  deneyimimi paylaşmak istedim.

Öncelikle alet 67 gram ağırlığında,boyut olarak ej89 yakın serçe  parmak desteğini alabileceğimiz ve çok parlak bir arkadaşımız.(detaylar extrashaving de var alet boyutuna dair)

Aletin tıraşına gelecek olursak her zaman kullandığım ürünler ile denedim ki herhangi olumlu olumsuz bir değer katmasın diye.

Alet kelebek tip dediğimiz tto olup saptaki çevirme parçası ile açılıyor.ilk olarak acip jilet yukleyecegimiz zaman takılma veya gıcırtı çıkabilir bu sizi korkutmasın tabi makina yağınız var ise Smile.

Jilet tutuşu her iki taraftan göz ile kontrol sagladimda eşit tutuyor ve jiletin kenarlarında ki taşma bu alette olmuyor tamamen kapatıyor.

Tıraşa gelelim.

2 perde+düzeltmelerle tıraş oldum,ön hazırlık olarak sadece sıcak musluk suyu ile 3gunluk olan sakallarımı yumusattim ve köpürme işlemi sırasında kenarda kalan kopuklerle  yüzümü iyice ovaladım daha sonra kalın yoğurt kivami bir köpük oluşuna kadar yüzde köpürme işlemine başladım.Aleti favori bolgesinde acısını bulduktan sonra(acı bulması kolay alet)kendi ağırlığı ile bastırmadan ilerledim ilk perde 3 günlük sakalda olduğundan ve alette mild yapıya sahip olduğundan biraz sakal bıraktı ama sorun değil 2.perde var daha.ilk perdede yanak ve boyun bölgesinde sakal çıkış yönlerinde tıraş oldum,bir miktar sakal kalacağını bilerek tıraşı tamamladım.

Geçelim 2.perdeye
Bu bölümde sakal çıkış yönlerimin çaprazına doğru olacak şekilde yine yanak bölgesinden başlayarak kulaktan buruna doğru gittim(sizlerde farklılık gösterebilir.dikkate alınız.)en son boyun bölgesine yani benim için en zor bölge tahriş,batma,kızarma vs yaşadığım bu alanda yavaş yavaş kontrollü sadece aletin ağırlığı köpük olmayan yerden geçmemek üzere ilerledim.2.perdenin sonunda elimle yaptigim kontrol neticesinde yanaklar temiz ancak boyun bolgesinde bir miktar sakal kalmıştı.hala koyu olan köpüğümü kalan yerlere uygulayıp düzeltmeleri tamamladım,kalsada kalmasada tıraş benim için bitmişti(zorlamaya gerek yok yarın yine çıkacak düşüncesi ile Smile )

2.Tıraş içinde yukarda yaptiklarim geçerli oldu tekrar yazmaya ihtiyaç duymadım.fark sakalin uzun olmamasıydı ve daha rahat geçen tıraş oldu.

Sonuç:
Tıraş sonrası sap kullanımı hafif gıdıklama,normal şartlarda black beauty 2 3 ayarları arasında tıraş olurum ve kesinlikle boyun bölgem yanardı(sinir olup aşırı zorladigim için kaçınılmaz son tahriş--yapmayalım,yaptirmayalim --)
Tıraş sonrasında kesinlikle kolonya kullanmam alkol içeriği olduğu için cildi daha,çok hassaslastiriyormus.bir istisna yaparak kullandım.Sonuç:hafif gıdıklanma.sonrasinda sebamed balsam uygulayıp tamamen bitirdim.

Geriye kalan pürüssüz ve kizariksiz rahatlamış bir yüz.

Alete tekrar dönelim ve değerlendirelim.
-benim için harika ötesi bir alet mild alet seviyorum.
-günlük tıraşa uygun.
-sinekkaydi biraz uğraştırır.
-baili vs muadil yapılarının olduğu söyleniyor,o konu hakkinda yorum yapamiyacagim baili kullanmadim fakat çinden 75 tl ye sipariş vermek ve 40 gün bekleyip üstüne vergisinide eklediğimizde aynı hesaba geliyor düşüncesi ile  impadan aldım.(tercih meselesi)
-Dengesi bana göre iyiydi.
-de89 dan çok hoşuma gitti(bu demek değil ki 89 kotu alet.ben tto alet kullanmayı tercih ettiğim için)

Son olarak kelebek tip olsun günlük kabul edilebilir seviyede tıraş olayım temiz dursun cildim yorulmasın  diyorsanız ve mild alette seviyorsanız sizlerinde bu aleti deneminizi tavsiye ederim.

Umarım sizlere bir fikir oluşturur.Değerlendirmelerim kendi görüşlerimdir unuttuğum hata yaptığım bir yer var ise affınıza sığınıyorum.

Herkese bol köpüklü,keyifli tıraşlar dilerim.

12a635ec34827b8192d6e99d320158cf.jpg

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sn. @Cem.044 incelemenizi şimdi farkettim. Çok detaylı ve güzel bir inceleme olmuş. Ellerinize sağlık.
Bu alet, GSB, GP ve Yeşil Astra ile çok uyumlu.

Zaza Platinium (zaten her tıraş aletinde atlama yapıyor o sabıkalı Dodgy ), derby extra ile biraz zor anlaşıyor.

Tıraş başlığının genişliği fazla, bu sayede jilet yanlardan taşma yapmıyor. Böylece burun kenarı veya kula bölgesinde istemsiz kesik riski sıfıra iniyor.

Tıraştan sonra kuruturken silo kapaklarını açık bırakmak kuruma süresini kısaltıyor.
Teşekkür ederim abi,sizinkilerin yanında biraz sönük ama idare ediyoruzSmile ben aletin tirasini schick krona tto'ya çok benzettim,kullandığım dönemlerde razorock tto ve schick tto aynı ekipmanlarla uzun kullanım testinde hiç üzmedi.
Razorock'un 2 aletini kullandım ikiside harika ötesi aletler,yeni başlayanlar içinde hem ekonomik hem de güvenli.En çok anlaştığım jilet
gsb oldu,yormadan görevini yapıyor günlük tıraşlarda.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  RazoRock tto hbbsabuncu 6 8,968 19/07/2016, Saat: 14:16
Son Yorum: Birole
  Gillette Alet Bilgisi hsnmrycl 9 11,964 31/03/2013, Saat: 04:17
Son Yorum: hsnmrycl

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: