En çok tercih ettiğiniz yerli üretim kolonyalar nelerdir?
Ben nerdeyse yurtiçi bütün kolonya markalarını denedim, bu sıralar koronavirüsten dolayı sık kullanıma en uygun olanı Pe Re Ja ve Marmara limon çiçeği kolonyaları geldi.
Kalıcılık süresi uzun fakat hafif ferah olduğundan ya da bize öyle geldi ailece çok beğendik.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Korona gunlerindeki en buyuk favorim, Elit Zeytin Kolonyasi abi.
60 derece yakmayan ve fresh kokusu olan cok guzel bir kolonya.
Kotu tarafi su, dun abime denettim bugun kolonyayi aldi goturdu
Yenisini almak farz oldu
(30/04/2020, Saat: 21:50)turkoglum13 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Korona gunlerindeki en buyuk favorim, Elit Zeytin Kolonyasi abi.
Yenisini almak farz oldu

+1
@turkoglum13 mehmet abiye katılıyorum, bu kolonyayı tıraş sonrası kullanmaktan da zevk alıyorum, yakıcılığı çok az oluyor, yatıştırması ve nemlendirmesi de yeterli seviyede
Duru ve harmoni. Boğaziçi yakıyor ve eli çatlatıyor. Bu ikisinden gerek koku gerek sürekli olarak kullanımdan yana çok memnunum. Ev araba iş kolonya manyağı olduk. Biri yazmıştı ates çaksak memleketce yanarız Smile

Harmoni Konya şeker üretimi. Daha önce çisil markasını paylaşmıştım forumda onu artık bulamıyorum. Şekli kokusu ve ureticisi aynı ürün ama adı farklı.
(30/04/2020, Saat: 21:58)00serkan4300 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @turkoglum13 mehmet abiye katılıyorum, bu kolonyayı tıraş sonrası kullanmaktan da zevk alıyorum, yakıcılığı çok az oluyor, yatıştırması ve nemlendirmesi de yeterli seviyede

Evet Serkan’inda dedigi gibi bir kolonyadan beklemeyeceginiz guzellikte nemlendirmesi var.
Mustafa komşum kolonyanın yakıcılığı ve sürekli kullanımda eli çatlatması içindeki alkol oranının yani derecesinin yüksekliğinden kaynaklı. Kısacası şu günlerde yakan ve çatlatan daha makbuldür Smile

Kolonya sektöründeki bir tanıdık bizim kayınpedere "Hocam kolonya üretiminde çoğu firmada 60 derece kullanılıp etiketine 80 derece yazılır, böyle yapmak dinen münasip mi, başka türlü piyasada tutunmak çok zor" diye sormuştu Smile Kısacası yakan ve çatlatan makbuldür Wink
(30/04/2020, Saat: 21:50)turkoglum13 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Korona gunlerindeki en buyuk favorim, Elit Zeytin Kolonyasi abi.
Yenisini almak farz oldu

Eyvallah mehmet listeye aldım
Ben a101, bim gibi marketlerde hep Marmara limon çiçeği kolonyasını görürdüm ön yargılı yaklaşırdım (ya ucuz piyasa da ki kalitesiz kolonyalardan zannederek) ama artık müptelası oldum. Pe Re Ja yı da annemin önerisiyle almıştım o da limon çiçeğiymiş şimdiye kadar hiç dikkat etmemişim. Ama tıraşta kullanamam tabi 80 derece.
Elit zeytini de deneyeceğim. Koyu yeşil kutu olan mı acaba?

Çoşkum komşum güzel konu

Ben foto ile destek vereyim

Atelier Rebul parfümsü tarzı kalıcılığı yüksek kolonyaları sevmiyorum .

Revedor da yüksek kalıcılıklı bir kolonya ıslak ele döküyorum kalıcılığı bir nebze azaltmak için . Ayrıca türün kolonyasını sevenlerin beğeneceğini düşünüyorum .

Princes 90.derecelik dünyada eşi benzeri yoktur herhalde . Kalıcılık etkisi düşük ama limon kokusu olarak en beğendiklerimden .

Tariş , Eyüp Sabri Tuncer ve Selin limon kolonyaları ülkemizde herkesin bildiği benimde en sevdiklerimden .

4711 Köln Suyu kolonyanın isim atası olduğu da söylenir Limon kolonyası da oldukça güzel .

Genel itibari ile Limon ve Lavanta kolonyalarını seviyorum .

9c872f2fb027950062e020d5aea2f62c.jpg

2d4a24861e02e6d2ae0678a9453d4c34.jpg

Bunlar dışında denemediğim kullanmadığım ama ismini duyduğum daha bir sürü kolonya markası var onlarıda sizlerin buradaki yorumlarına göre deneriz .

@mustbe komşum Harmoniy’i bende çok merak ediyorum. Bugün bir iki yere sordum kalmamıştı. Geçen hafta da gördüm ama nasılsa Marmara var diye almamıştım keşke aldaydım Torku adı gerçekten son yıllarda kaliteyle özdeşleşti.

Devrim bey Revedor, Princes ve 4711 en çok merak ettiğim kolonyalardan kaç kere impa online sepete attım 4711 kalmamış bekliyorm
Bu ara daha ulaşılabilir olduğundan başlığı yerli üretim kolonya diye attım ama hiç önemli değil herkesten deneyimlerini paylaşmalarını rica ediyorum ve Aqua de Parma hayranı olduğumu itiraf ediyorum Tabac da çok seviyorum ve Atkinson da fena değil diyip çekiliyorm

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: