Yeni ve kaliteli bir TTO bulalım artık
Aslında yeterince yeni TTO alet de var ama hangisinin tıraş karakteri size uygun gelecektir, onu araştırmak lazım Smile
Komşum güncel bir makine istiyorsunuz ama 87r de gillette aristokrat kopyası diye biliyorum ben. Eskilerin kalitesinde TTO alet bulmanız çok zor. Bence siz nos / sıfır kondusyonda gillette slim twist veya superspeed ilanı açın. Ne agresif ne de yumuşak orta karar etkili aletler bunlar.
(03/05/2020, Saat: 00:44)Tsunkai Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geleneksel tirasa yeni başlamış bir komsunuz olarak çocukluktan kalma baş parmagimdaki jilet izine her bakisimda 2 ya da 3 parçalı aletler ile usturaya yanasmakta zorlanıyorum, internette bu tip aletlere bakarken bile kesik izi olan parmağımı istemsiz olarak sıktığımı farkettim, ki siz bunu bir de bu aletleri elime aldığımda beni bir düşünün. O yüzden TTO ariyorum ama Gillette nin 50-60 yıllık kaynağı belirsiz makinelerini de istemiyorum. Günlerdir bir TTO çıkmadı karşıma, EJ, Mühle gibi markalarda bulamadım bundan. Artık TTO çıkarın ortaya da alsın benim gibi yeni arkadaşlarınız .

En iyisi siz 50 60 yıllık kaynağı belirsiz ve jiletli makinelerle uğraşmayın. Bir tane kartuşlu makine alıp keyfinize bakın bence. Bu arada bunları komple toplayıp imha etmek lazım. 60 80 yaşında makinemi kullanılır.
TTO ve ayarlanabilir yeni model makinelerde var sadece vintage olmasi gerekmez mesela Rockwell model T bir çok kısmının çelik olması onun oldukça dayanıklı olduğunu gösterir ve jiletin kenarında taşmaması oldukça güzel ve eşit jilet tutuşu vs tabi fiyatı söz konusu bile değil o ayrı konu. ?
Şahsi görüşüm:3 parcalidan çok tto aletleri seviyorum daha iyi anlastigimi düşünüyorum ama gillette konusuna gelince o kadar çok aleti var ki ben sadece 3 tanesini deneyimledim (tto) olarak çok ayrı bi hissiyatı var.öncelikle 50 60 yıl dayanıp günümüze gelmesi ve hala kusursuz çalışması kalite bakımından farkını gösteriyor.kullanicilar arasında illaki bi model hitap eder, uyum sağlar ama yeni bir tto model arayışıda kullanıcının tercihine kalmış öneri olarak timor ve parker kelebek alet üretiyor diğer markalar biraz daha sınırlı üretiyor bildiğim kadarı ile incelemelerini yaparsınız komşum.keyifli tıraşlar dilerim.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
tto dan kastınız kelebek tipi açılansa Baili bd179 ateş eden makine tavsiye ediyorum

http://geltir.com/showthread.php?tid=10407

birde 3 parçalıda elim kesilir diye korkuyorsanız şu eldiveni takarken kullanabilirsiniz önce iş güvenliği

kesilmez-paslanmaz-celik-tel-dokuma-eldi...585546.jpg

https://urun.n11.com/onluk-ve-eldiven/ke...P347576173
(03/05/2020, Saat: 13:53)KRAL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tto dan kastınız kelebek tipi açılansa Baili bd179 ateş eden makine tavsiye ediyorum

http://geltir.com/showthread.php?tid=10407

birde 3 parçalıda elim kesilir diye korkuyorsanız şu eldiveni takarken kullanabilirsiniz önce iş güvenliği

https://urun.n11.com/onluk-ve-eldiven/ke...P347576173

Komşum bu eldivenle jilet takmak daha tehlikeli geldi bana. Jileti tutabilmek zor olur Smile gerisi kolay
Kartuşlu olmaz o bıraktığı tahriş ile geride kaldı artık çocuklarıma anlatacağım hoş bir mazi. 6 parçalı bulup onu kullanacağım artikin Big Grin Tıraş aleti Jilet
Bütçe belli mi ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(03/05/2020, Saat: 01:31)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Soner Bey WS premium set yıl başında İmpa'dan almıştım. Feather TTO dan bile bir tık mild fakat oldukça ağır sapıyla günlük kullanımda güzel tıraşlar veren bir alet oldu benim için. Ancak sürekli kullanılacak bir alet olduğunu düşünmüyorum. Bir Alex değil. ?

Veli komşum aynı setden, ev arkadaşıma almıştık, denemek için kullanmıştım. Benmi yanlış hatırlıyorum, ama bana Feather Populerden 1 tık agresif gelmişti. Hafızamı tazelemek için ilk tıraşımda deneyeceğim.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Wilkinson sword tto kelebek tip yeni tıraş aleti zbilgen 91 49,516 17/03/2023, Saat: 00:49
Son Yorum: anlatıcı
  yeni takım önerisi cilet 3 2,380 11/09/2022, Saat: 16:20
Son Yorum: exselans

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: