King C Gillette Double Edge Safety Razor
Gillette firmasının bunca yıllık tecrübesini aktardığı bir "geri dönüş" makinesi beklerdim.

Ancak yine de "Geleneksel Tıraşın Eski ve Büyük Üreticiler Tarafından Yeniden Keşfi" gibi bir anlamı var. Bu anlamda da değerli bir girişim.

Eğer bu ürün ile Gillette beklediğine ulaşırlarsa, belki devamı olabilecek seriler de gelir.

Bu ürün Türkiyede satılsa ben en fazla 200 TL vermek isterim. Kolleksiyon değeri olabilir.

Ancak ben Gillettin eski üretimlerinden bir tanesini yeniden üreterek piyasaya girmesini beklerdim. Bende ki hissiyatı EJ89'un bir farklı versiyonu gibi oldu.

Bu üretim yerine yeniden "Gillette Tech" üretip, güzel de bir seyahat kutusu ile piyasaya girselerdi bence çok daha iyi olurdu.
Rossman almanya da satışa çıkmış

https://www.rossmann.de/de/maenner-king-...2018544677
https://www.rossmann.de/de/maenner-king-...2018544707
Bu makineyi kullanan varmı nasıl bir alettir kesimi nasıldır? Malzemesi işçiliği nasıldır?
Kartallar yüksekten uçar
(17/08/2020, Saat: 14:08)klasik63 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu makineyi kullanan varmı nasıl bir alettir kesimi nasıldır? Malzemesi işçiliği nasıldır?

Forumda pek kullanan olmadı galiba bu yüzden kendi soruma kendim cevap vermek istedim. Öncelikle aleti konuşulduğu dönemden beri takip ediyordum. Daha sonra forum içi bir ilanda görünce hemen almak istedim. Ama sağolsun PTT kargo 1 hafta taşıma ve 1 hafta da dagitda bekletti hatta bir ara kayboldu ama 3. gidişimde bir görevli vasıtasıyla kargo bölümünde değilde normal posta bölümünde bulundu. Ve bugün alıp ilk tirasimi oldum. Aletten bahsetmek gerekirse alet çok şık ve iyi bir işçiliğe sahip.Agirlik dengesini çok beğendim. Kesimi ise mild alet seven bana çok ideal geldi hatta baili 179 ve ws tto aletlerimde 2 perde ve rötuş olarak olduğum günlük tiraslarima karşı 2 perde de çok temiz bir tıraş verdi ve sıfır tahrisle. Alet jileti mükemmel bir açıda ve kusursuz olarak tutuyor. Tahliye boşlukları uzun ve tek parça oldugundan kolay tikanmiyor ve doğru açıda akıp gidiyor. Tabi bu aletle yanında gelen yine kendi jileti king c jilet ise çok konforlu ve keskin geldi bana. Jiletide beğendim . Tabi bunlar ilk tıraş ve ilk izlenimlerim. Bir kaç tıraş daha aynı jilet ve daha sonra farklı jilet ile kullandığında yine yorumlarım.
BYBfu8.jpg
Kartallar yüksekten uçar
@klasik63 komşum
Sorunuza cevap verilmedi diye alınmayıp deneme şansınız olunca yazmanız çok naif bir hareket olmuş.
Paylaşımınız icin teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
@klasik63 komşum nereden temin ettiniz?

SM-N970F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(10/09/2020, Saat: 10:47)shaving nick Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @klasik63 komşum nereden temin ettiniz?

SM-N970F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Komşum forumdan temin ettim bir komşumuz yurtdışından almış bı kez kullanmış satışa koymuştu denk geldi.
Kartallar yüksekten uçar
@klasik63 komşum, sıhhatler olsun, güle güle kullanın. Benim sorum jileti yanlardan taşırıyor mu?
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
(10/09/2020, Saat: 16:32)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @klasik63 komşum, sıhhatler olsun, güle güle kullanın. Benim sorum jileti yanlardan taşırıyor mu?

Çok az bir taşma var ama burun altında sorun yaşamadım.Ws tto makienem var o daha çok taşınıyor ve dikkatli olunmazsa burun altında çapraz alımlarda çizik atabiliyor.
Kartallar yüksekten uçar
Aynı fırça,sabunla iki sefer kendi jiletiyle olduğum tiraslar çok başarılı geçti.Bu seferde aynı ekipmana yeşil Astra jileti ve arko sabun ekledim ve yine 1 günlük sakalda yeşil Astra ile de başarılı bir tıraş çıkardı makine. Kendi jileti daha konforlu olsada yeşil astrada keskinligiyle öne geçti altte. Burun altında bile iyi iş çıkarıyor beğendim açıkçası fiyatına göre iyi bir makine.Tabi farklı jiletlere denemelerim devam edecek. Hafta sonu 2 günlük sakalda deneme şansım da olacak.
Kartallar yüksekten uçar

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yaqi Agamemnon: nâm-ı diğer, 'DOCS' "Double Open Comb Slant" mtcn77 60 26,345 14/04/2022, Saat: 14:03
Son Yorum: yucelyilmaz
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 314,538 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Parker Adjustable Safety Razor ckeskin 91 62,170 22/03/2021, Saat: 18:31
Son Yorum: krub
  Ufo Razor Handles GeltirBot 15 23,142 24/02/2021, Saat: 01:35
Son Yorum: mustbe
  Barebo Safety Razor - Sweden emiriko 1 4,944 02/10/2020, Saat: 02:01
Son Yorum: erkantalya
Heart İNCELEME: Razorock Hawk Single Edge Safety Razor izbe 50 33,071 29/08/2020, Saat: 23:19
Son Yorum: shaving nick
  Wolfman Lass BBS-1 Razor inceleme Nani Kuş 33 16,519 05/08/2020, Saat: 19:01
Son Yorum: korgunv
  Gillette Heritage CK89 30 15,854 18/05/2020, Saat: 22:49
Son Yorum: zorsakal
  İnceleme: Gillette New Type Short Comb dr_green 13 4,743 11/05/2020, Saat: 14:18
Son Yorum: rating
Photo Razolution 4 Edge Razor PatentZerQ 16 9,003 01/04/2020, Saat: 00:46
Son Yorum: Dr.TomFord

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: