Alsancak tıraş sabunu
Ben de numune olarak edinmiştim. Şu ana kadar memnun kaldım. Evet Arkovari bir sabun ama cildi kurutmuyor, nemlendiricilik yönünden başarılı.
So far so good..
Kilo ile olmasa da satın alsak ne yapayım 1 kg sabunu

SM-N970F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(17/09/2020, Saat: 16:29)shaving nick Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kilo ile olmasa da satın alsak ne yapayım 1 kg sabunu

Duj ? Big Grin
(17/09/2020, Saat: 17:31)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Duj ? Big Grin
Valla hanım kovalar artık tıraş sabununu duşa da soktun diye

@"shaving nick" depo kiralasan ? Big Grin
(17/09/2020, Saat: 18:57)kaanayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"shaving nick" depo kiralasan ? Big Grin
İş yeri çekmecesinde bir kaç ay bekletiyorum eve getirmeden

@"shaving nick" alıştıra alıştıra Big Grin az ceketin altında ürün sokmadım eve. Hatta kapının önüne koyardım , evde farklı görmeyeceği bir odaya , balkona felan çıkar çıkmaz sessizce kapıyı açıp , zulaya istiflerdim. Hey gidi günler hey Big Grin
(17/09/2020, Saat: 22:07)kaanayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"shaving nick" alıştıra alıştıra Big Grin az ceketin altında ürün sokmadım eve. Hatta kapının önüne koyardım , evde farklı görmeyeceği bir odaya , balkona felan çıkar çıkmaz sessizce kapıyı açıp , zulaya istiflerdim. Hey gidi günler hey Big Grin
@kaanayhan çok şükür eşim anlayışlı. Abartmadıkça bir şey demiyor. Bir şeyi satın almadan şu felsefeyi uyguluyorum. " Malın ederince parayı bana verirlerse mi mutlu olurum yoksa o ürünü alınca mı?"

Mesela Rex ambassador şu an 2000₺. Bana 2000₺ verirlerse daha çok mutlu olurum.

Kargosu gelen var mı ? Bana gelen , giden birşey yok Big Grin
2 haftalık kullanım sonrası birkaç şey yazmak istiyorum. Esasen ayrı bir inceleme başlığı açmak da planlarım arasındaydı , daha sonra çeşitli nedenlerden ötürü gerek görmedim.

Basri bey' in Whatsapp dönüşü biraz rötarlı olsa da , kendisine birkaç kez yazmak durumunda kalmış olsam da sağolsun ücretsiz numuneyi tarafımıza ulaştırdı. Numune' nin de ücretini ödeme talebimi karşılıksız bıraktı. Ürün 88 gram olarak hassas terazide ölçtüğüm küçük bir numune plastik kutusuyla gelmekte. Üzerinde ürün içeriği yer alıyor. Gliserin bazlı , palm yağlı bir sabun. Tıpkı Derby ve More for you gibi...

Sabunu bir hafta kadar tecrübe ettim. Esasen ilk tıraşta da yazsaydım yazacaklarım şu an yazacaklarımdan farklı olmayacaktı ancak ben yerli bir girişim olması sebebiyle çeşitli metodlarla , değişik ekipmanlarla deneyip haksızlık etmek istemedim ürüne ve üreticiye. Soğuk/sıcak tıraş. Domuz kılı/ Porsuk kılı ( 2band - 3band ). Ustura/ çift taraflı tıraş aleti. Derby sabun , Arko ile mukayese edegbilmek adına onları da araya alıp birer tıraş da onlarla oldum. Arko' yu düzenli kullanıyoruz zaten de Derby ' i epey olmuştu kullanmayalı. Çeşitli varyasyonlarda denedim kısacası...

- Sabun yumuşak kıvamlı bir sabun. Bunda üretimden yeni çıkmış olmasının , gliserin içerikli olmasının da etkisi fazla. Don yağlı sabunlardaki gibi herhangi bir fiziki zorlukla karşılaşmadan çok rahat kaba basabiliyorsunuz. Kaba basmanızı da tavsiye ederim zaten. Nitekim gelen ürünün mevcut kabı numune kabı olması nedeniyle fırçayla sağlıklı sabun yüklemeye elverişli değil.

- Çok yoğun bir köpüğü olmasa da , kıvamı yeterli , kaygan bir köpük. Tıraş da gliserin faktörü kendini belli ediyor. Derby/ Mfy ' de ki o krem kıvamı ve hacim açıkcası bu sabunda yok. Lakin dediğim gibi yeterli. Kayganlık ve koruyuculuk nispeten tatmin edici düzeyde. Ustura tıraşı için konuşmak gerekirse köpük maalesef sönüyor. Bunu forumdaki berberbey  nickli arkadaş da belirtmiş incelemesinde. Sabunun en büyük problemi de bana kalırsa bu. Elinizi hafif ıslatıp nemlendirmek gerekiyor tıraş sonuna doğru kalan yerleri ama diğer yerli sabunlar da bundan çok farklı değil.  Çift taraflı tıraş aletiyle tıraş olanlar için herhangi bir problem bulunmuyor.Tıraş sonrası nemlendirmesi kuru ve orta ciltler için yeterli değil. Yani nemlendirmesi harika gibi yorumlar okumuştum ancak ben bu görüşe de katılmıyorum. Yani neyle kıyasladığımız da önemli tabi Arko ' yla kıyaslıyorsak doğrudur ancak Derby ' den farksız. Üçü de ilave nemlendirici balsam / tıraş sonrası krem istiyor. Tabi bu cilt yapınıza göre değişkenlik gösterir. Kuru ve orta ciltler için belirtiyorum. Ve günlük tıraş olup hergün cildinin nem düzeyini belirli ölçüde düşeren kişiler içindir bu belirttiklerim.   Ürünü kuaför olan bir yakınıma da verdim bu arada denemesi için. Performans konusunda benle birebir aynı şeyleri düşünüyor.

- Koku olarak ürünü beğenmedim. Bildiğiniz Hacı Şakir kokusu. Marsillias vs mutluluğu uzakta aramayın. Anam babam Hacı Şakir abiler  Smile  Elimdeki Derby ' nin kokusu daha yumuşak. Tabi benim elimdeki Derby kase en az 6 yıllık hiç açılmamış bir üründü. Koku muhakkak azalmıştır. Lakin bu koku ürünün de yeni üretim olmasından kaynaklı olabilir acayip sentetik ve keskin açılıyor. Açıkcası berber toptancısın da More For You açtım sırf bunu kontrol edeyim diye yeni üretilmiş More For You ' da daha yumuşak , daha az irite eden bir kokuya sahipti. Koku tamamen zevkler ve renkler mevzusudur. Kimseye birşey demem. Kalıp sabun kokusunu da severim , sadece artık baydı beni. Yıllardır aynı kokuyu duya duya gına geldi. Yoksa sevmediğimden değil. Bilhassa kış aylarında şöyle sıcak/ılık suda yumuşatılmış 1071 Jaguar'a yükleyip yüzünüzde böyle ılık ılık hissederek ,  masaj masaj yapayapa tıraş olmak apayrı bir keyif benim için.

Özetle şunları belirteyim. Basri bey ürünü gönderdikten birkaç gün sonra bana yazarak fikrimi sordu. İlgi ve alakası için çok teşekkür ediyorum tekrar buradan. Gönderdiği ürünle ilgili geri bildirim almak istemesi gerçekten çok önemli. Gelişime ve yeni fikirlere açık bir üretici olduğunu gösteriyor.  Yukarda yazdıklarımın aynısını onada yazdım. Bu ürün yeni birşeyler sunmuyor. Ne hitap ettiği kesim olan berberlere , ne geleneksel metodlarla tıraş olan tüketiciye , ne de bizler gibi bu işi hobi haline getirmiş kimselere. Sabun yumuşak kıvamlı ve çabuk bitiyor. Ülkemiz berberlerinin büyük kısmı fazlasıyla maliyet hesabı yaparlar. Bu ürün onlara gelmez. Geleneksel metodlarla tıraş olan nihai tüketici ( bizim forum ahalisini kastetmiyorum)  ürün tercihinde bilindik markaları benzer fiyatlarla bulursa bilindik markayı tercih eder. Raf da Arkoyu görürse  Arko' yu , Derby görürse Derby' i alır. Ürünün marka bilinilirliği yok. Gelelim geleneksel tıraş severlere, yani bize... Biz daha azınlık bir kesimiz. Açıkcası benim bu ürünü tercih etmem için bana mevcut ürünlerden fazlasını sunması gerekiyor. Gerek performans anlamında , gerekse de diğer detaylar. Basri bey dilediğimiz esansla kg bazında üretim yapabileceklerini belirtiyorlar. Bu harika. Yani parasını verirsek sandalağacı ' dır , acı badem ' dir vs yaparız diyor. 75 tl gibi de bir rakam istiyor özel üretim için ki bence kargo dahil 75 tl ücret özel üretim için gayet makul bir fiyat. Ambalajı , kutusu vs şu aşamada çok takıldığım mevzular değil. Onlar daha küçük ebatlar için perakende satış da tercih edilebilir . Benim kendisine tavsiyem nacizane şu oldu. Berber pazarına hitap edilecekse mutlak suretle donyağı/tallow bazlı çalışın. En azından donyağlı/tallowlu  alternatifini de üretip, talebe göre ürün çeşitliliği sağlayın. Klasik kokudan vazgeçmeyenler için aynı kokuyla , yanına da bir çeşit daha daha modern bir esans eklenmeli. 2 çeşit sabun. 2 ayrı koku gibi. Diğer talepleri özel üretim kanalıyla halledersiniz demiştim.Satış kanalı üzerine çalışılması gerekiyor. Konya ' da ki toptancılarda ürünü göremedim ki Konya pazarı fena değildir. Her çeşit ürün bulunur. Gittigidiyor mağazası , n11 mağazası, İmpa ' dır , Razorus ' dur çeşitli web siteleri gibi mağaza satış sistemi vs kurarsa daha sağlıklı , daha hızlı sipariş alacaklardır. Şu an ki durumda whatsapp ' dan sipariş almak , soruları vs yanıtlamak, adres takibi yapmak ciddi bir operasyonel zaman kaybı. Yine çok uzun yazdım , gözlerinizin hakkına girdiğim için hakkınızı helal edin lütfen.

Herkese keyifli haftalar dilerim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,293 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 636 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 950 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,446 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,410 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,238 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 924 1,049,887 23/04/2023, Saat: 21:44
Son Yorum: ferencpuskas
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,335 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,974 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,729 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: