Geçmişe Dönüş
(17/05/2020, Saat: 00:40)FurkanB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Boyunu ters alıp almamak tercih meselesidir tabi ki ancak alışana kadar tekniği oturtana, sakalınızın uzama yönlerini iyice ezberleyip ondan sonra boyunda ters tıraş olmak daha iyi bir yaklaşım olabilir, yani hissiyatınıza göre hareket edin kuralı yok bu işin, mesela ben ilk başlarda yanakları 3 perde tıraş olup boynu sadece 1-2 perde tıraş olurdum, pürüzsüz olmasını pek kafaya takmazdım tonla jilet macerasından sonra beğendiğim jiletlerle bu sorunu da aştım.

geleyim ikinci sorunuza, ben tıraşa ucuz aletlerle başladım rimei gibi, o da sizin r89 gibi mild bir alet, aynı markanın agresif modeli olan r41 modeli var bende sadece o yüzden r89 şöyledir böyledir diyemem ama mild aletlerle ilgili genel olarak şunu söylemek lazım başlangıç için idealler, kendinizi kesme riski çok ufak, tahriş riski görece daha az agresif makinalara göre. Jilet olayına gelince, forumda araştırdıkça göreceksiniz ki herkes için jilet olayı bambaşka bir deneyim, kimisi var en ucuz en dandik jiletle en efsane tıraşını olur kimisine de en kaliteli feather jileti verirsiniz bu ne yahu der, o yüzden deneme paketi olan sitelerden deneme paketi de alabilirsiniz farklı markaları içeren, ya da kendiniz bir kaç kutu farklı marka jiletleri alır denersiniz. Zaten en sonunda çok beğendiğiniz 2-3 marka olacaktır en azından.

Teşekkürler komşu verdiğiniz bilgilere, dediğiniz gibi deneye deneye en doğru yöntemi ve jileti bulacağım.

(17/05/2020, Saat: 00:42)GecayS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz komşum.

Delikanlı traş videolarının birinde havluyu surata sürmek yerine bas Çek önermişti. Belki size de faydası olur.  

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Evet severek izliyorum takip ediyorum kanalı, ben de çok hafif dokunarak kurulama yapıyorum.

(17/05/2020, Saat: 00:42)Serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Askısıyla birlikte hava alan bir yere ya da bir pencere kenarına koyun. Yaz sıcakları ile birlikte kısa sürede kurur, koku da yapmaz.

Askım yok ama benzer bir platforma asıp dediğiniz gibi saklayacağım, teşekkürler.
Ha unutmadan ufak bir ekleme yapayım, benim de ilk sabunum arkoydu ama cildimde nedense tepkime yapıp tahriş ediyordu, şuan kalkıp arkoyu yüzüme sürsem tıraş olmadan bile tahriş olurum, derby de keza öyle benim için, belki sizin de öyle bi sorununuz vardır belki de yoktur, sadece aklınızda olması açısından diyorum, jilet konusunda dediğim gibi sabun konusu da maalesef kişisel, arkoyu severek kullanan epey insan var çünkü. İyi tıraşlar dilerim.

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(17/05/2020, Saat: 00:54)FurkanB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ha unutmadan ufak bir ekleme yapayım, benim de ilk sabunum arkoydu ama cildimde nedense tepkime yapıp tahriş ediyordu, şuan kalkıp arkoyu yüzüme sürsem tıraş olmadan bile tahriş olurum, derby de keza öyle benim için, belki sizin de öyle bi sorununuz vardır belki de  yoktur, sadece aklınızda olması açısından diyorum, jilet konusunda dediğim gibi sabun konusu da maalesef kişisel, arkoyu severek kullanan epey insan var çünkü. İyi tıraşlar dilerim.

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet kuruluk yaptığı ile ilgili yorumlar okudum, şu an bir rahatsızlık hissetmedim bir de kokusunu çok seviyorum Cool proraso mentollü sabunu merak ediyorum, Arko’yu biraz daha kullanınca onu deneyeceğim. Sağolun.
Hoşgeldiniz komşum keyifli forumlar dilerim .

Teknik oturana kadar ters tıraş olmayınız .
Duş sonrası değil de duş öncesi tıraş olmanızı tavsiye ederim . Amaç sakalları kaldırmak duş dan sonra hem cild hemde sakallar yatar pozisyona gelir iyice yumuşar bu sebeple Cild diri tutup sakalları yumuşatıp dikleştirmek daha iyi tıraş sağlar .
AS yada kolonya kullanıyorsanız yüzünüzü havlu ile kurulamadan ıslak yüze sürmenizi tavsiye ederim .
(17/05/2020, Saat: 01:00)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz komşum keyifli forumlar dilerim .

Teknik oturana kadar ters tıraş olmayınız .
Duş sonrası değil de duş öncesi tıraş olmanızı tavsiye ederim . Amaç sakalları kaldırmak duş dan sonra hem cild hemde sakallar yatar pozisyona gelir iyice yumuşar bu sebeple Cild diri tutup sakalları yumuşatıp dikleştirmek daha iyi tıraş sağlar .  
AS yada kolonya kullanıyorsanız yüzünüzü havlu ile kurulamadan ıslak yüze sürmenizi tavsiye ederim .

Genelde duş sonrası tavsiye ediyorlar ama sonuçta belirttiğiniz sebebten dolayı duş öncesinde iyi hazırlıkla belki daha rahat olabilirim deneyeceğim çok teşekkürler.
Hoş geldiniz komşum.
(17/05/2020, Saat: 00:37)erm272 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Haklısınız zaten kullandığım malzeme bitmeden almak boşuna biriktirmek istemem. Arko kırmızı kutulu sabun, 5 Li yeşil astra, feather jiletlerim ve Razorus makina ile birlikte sample proraso pre shave göndermiş, bir süre onları kullanacağım. Yalnız yaqi ferrari fırçam çok geç kuruyor acaba zararı olur mu ve nasıl daha çabuk kurumasını sağlarım.

Komşum domuz kılı fırçalar öbür fircalara göre biraz daha geç kurur, eğer 1-1.5 gün içinde kuruyorsa bir sorun yok demektir Big Grin Fırçayı ters bir şekilde bir yere asarsaniz hem fırçaya zarar vermez hem de daha çabuk kurur
hoşgeldiniz keyifli tıraşlar
Hoşgeldin komşum.
Hoş geldiniz komşum. Keyifli tıraşlarınız ve sohbetleriniz olsun. Bol bol forumu okuyun derim. Başlangıç için güzel bir alet seçmişsiniz. Devamı da gelir zaten. Smile
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Geleneksel tıraşa dönüş... shkoksal 15 6,563 07/12/2018, Saat: 14:06
Son Yorum: newfel
  20 yıllık yanlıştan dönüş... firsttrue 13 9,300 07/01/2015, Saat: 22:22
Son Yorum: Hasan Ali

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: