Geçmişe Dönüş
Herkese merhaba, öncelikle çok güzel bir forum oluşmuş ben de ilk kez bir foruma yazıyorum, bu güzel forum için teşekkürler. Belli bir süredir konular arasında geziyorum, harika bilgiler edindim. Çoğu arkadaş gibi ben de mach 3 benzeri kartuşlu makinalarla ara sıra traş oluyordum. Çok alerjik ve hassas bir cildim olduğundan ve  özellikle boyun bölgemde “razor bump” lar oluştuğundan makina ile kısaltmayı tercih ediyordum. Makina traşları ıslak traş sonrası ferahlığı vermediği için arayışa geçtim. İlk kez dedemin dolabında gördüğüm makinalarla geleneksel  traşın daha az tahriş ve aynı zamanda bir hobi haline gelebildiğini görünce heveslendim, Wilkinson Classic, yanında verilen Wilkinson yaprak jiletler ve gilette mavi jel köpük ile traş olmaya başladım ve el alışkanlığı kazandım. Aynı makinayı bir haftadır yaqi domuz kılı fırça,  arko klasik traş sabunu ve yeşil astra jiletle kullanıyordum. Sonrasında Zaza şap uygulamamın hem boyun bölgeme hem de yüzümdeki sivilce ve lekelerin azaldığını gördüm. Tüm antrenmanlardan sonra Smile güzel  bir giriş makinası sipariş etmeye karar verdim. Bugün itibariyle edwin jagger ed89 makinam feather jiletiyle birlikte elime geçti. Artık yeni ve kalıcı bir hobi edinmenin keyfini yaşıyorum. Umarım yeni makinam ve öğrendiklerimle daha konforlu ve tahrişsiz traş olurum. Benim gibi alerjik ve boyun bölgesi problemli tecrübeli arkadaşların önerilerini öğrenmek isterim.
Foruma hoş geldiniz, keyifli tıraşlarınız olsun.
So far so good..
(16/05/2020, Saat: 22:52)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Foruma hoş geldiniz, keyifli tıraşlarınız olsun.

Teşekkürler hoş bulduk.
Hoşgeldiniz
Hos geldiniz keyifli forumlar
Sağolun hoşbuldum, acemilikten yazım yanlışlarım için kusura bakmayın lütfen. Undecided
Hoş geldiniz komşum. Keyifli tıraşlar dilerim.
hoşgeldiniz
ne mutlu türküm diyene !
Hoşgeldiniz.

GM 9 Pro d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hoşgeldiniz, boyun bölgesiyle ilgili tavsiye istemişsiniz, boyun bölgem aşırı sıkıntılı sayılmasa da biraz hassas diyebiliriz, size tavsiyem pes etmemek ve doğru jileti ve aleti bulmak olur, bol bol jilet alın deneme amaçlı, ve biraz süre tanıyın kendinize cildiniz jiletli tıraşa alışsın, zamanla tekniğiniz de oturacaktır olabildiğince tahrişsiz tıraşlarınız olacaktır. ben ilk başladığımda şap taşı yüzüme değdiğinde her yerim alev alev yanarken şimdi bişey sürmemiş gibi oluyorum o kadar konforlu oluyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Geleneksel tıraşa dönüş... shkoksal 15 6,563 07/12/2018, Saat: 14:06
Son Yorum: newfel
  20 yıllık yanlıştan dönüş... firsttrue 13 9,300 07/01/2015, Saat: 22:22
Son Yorum: Hasan Ali

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: