Frank Shaving G4 Sentetik Tıraş Fırçası
FS G4 hayırlı olsun @00serkan4300 Serkan. Fırçanın omurgası tamn istediğin gibi çıkmasına çok sevindim. İyi günlerde keyifle kullan.
Üretimde standart yok mu deyince benim de aklıma soru işareti olarak takıldı. Aslında FS G4'ler çok güzel ve kaliteli fırçalar. Özellikle fırçanın kıl uçları inanılmaz yumuşak. Bu bakımdan fırçayı çok başarılı buluyorum. G5 çıktığında birlikte sipariş edelim Smile
@batmanforever volkan abi cok tesekkur ederim. G5 i beraber siparis edelim

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kisa siyah sapli olani bugun ilk kez kullandim,
Uzun sapli modeline gore omurgasi baya yuksek.
Uzun sapli modeli orta ayarda omurgasi var, siyah kisa sapli olan Chubby'nin bir tik alti.

Uzun sapli modeli: https://tr.aliexpress.com/item/400078573...29c9vwkuiN

Kisa siyah sapli: https://tr.aliexpress.com/item/400072327...29c9vwkuiN
G4 lerde 24 mm olup da 51,52,54,55 mm loft olculeri gordum saplara gore. Omurgali firca denince 54 mm loftlu olandan aldim bence keyifli.
22mm g4 alan var mı aramızda? Lacivert uzun saplı modeli cok begenmistim, loft olcusu belli olmadigindan almadim.

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bugün @ahbap komşumdan aldığım FS G4 fırçayı kullandım. Kendisine güzel paketleme , hediyeler ve tertemiz bir fırça için teşekkür ederim. Dün tıraş olmuştum aslında yarın deneyecektim ama uzun bir süredir ekipman almamanın verdiği heyecanla bugün kullanasım geldi. 22mm olan modeldi sanırım loft uzunluğunu bilmiyorum. Gerçekten baya omurgalı ama çizicilik ciddi anlamda sıfır. Açıkçası bu omurga fazla muhabbetinin çok dönmesi ve alanların büyük oranda satışa çıkarması beni kaygılandırmıştı beğenmeyecek miyim acaba diye. Benim gözlemlediğim omurgası daha fazla olmasına rağmen mühle silvertip fibre 25mm fırçamdan daha az batıcı. Köpük performansı açısından değerlendirmem için biraz süre geçmesi gerekiyor haliyle. Ama son olarak şunu söylemek isterim ; fiyatının kesinlikle üstünde fırça. Merak eden varsa korkmasın bir şans versin beğenme olasılığınız yüksek komşularım.
Benim siparişlerim de bugün geldi. Yaqi Timberwolf ile bi güreştireyim dedim sonuç bu.
JdYUiD.jpg
JrcPgh.jpg
En son tıraşımda bu G4'ü MdC Agrumes sabun ile birlikte kullandım. İkisi resmen uçtu. Köpük inanılmaz keyifli ve krema gibi oldu. MdC zaten malumunuz öyle kabarık ve pof pof köpük yapmaz, ama G4 ile çok dolgun ve yoğun pastacı kreması gibi bir köpük oluşturdu. Sabundan ayrı bir kaba tıraşlayıp alarak orada köpürtme yaptım. Kesinlikle keyif verdi. En çok kullanılan bir diğer sentetik olan Yaqi Sagrada ile kıyaslarsam ondan 1-1.5 gömlek daha üstün. Ama yine omurgalı, yine omurgalı Sad
Sentetiklerin şu omurga olayı sanırım bir Mühle'de yok, o meşhur 23-25mm'liklerde galiba.
"A Samurai always wears two swords."
(14/07/2020, Saat: 14:55)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En son tıraşımda bu G4'ü MdC Agrumes sabun ile birlikte kullandım. İkisi resmen uçtu. Köpük inanılmaz keyifli ve krema gibi oldu. MdC zaten malumunuz öyle kabarık ve pof pof köpük yapmaz, ama G4 ile çok dolgun ve yoğun pastacı kreması gibi bir köpük oluşturdu. Sabundan ayrı bir kaba tıraşlayıp alarak orada köpürtme yaptım. Kesinlikle keyif verdi. En çok kullanılan bir diğer sentetik olan Yaqi Sagrada ile kıyaslarsam ondan 1-1.5 gömlek daha üstün. Ama yine omurgalı, yine omurgalı Sad
Sentetiklerin şu omurga olayı sanırım bir Mühle'de yok, o meşhur 23-25mm'liklerde galiba.

FS G4'ün bitmek bilmeyen gücünü 300 Spartalıya benzetiyorum Smile

Ekleme: Sentetikler arasında Mühle Silvertip Fibre 23 ve 25mm'i her açıdan çok başarılı buluyorum.
(14/07/2020, Saat: 15:41)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ekleme: Sentetikler arasında Mühle Silvertip Fibre 23 ve 25mm'i her açıdan çok başarılı buluyorum.

Volkan abi kesinlikle hemfikiriz, kopuk yapma hizi, kopuk kalitesi ve kil kalitesi bemcede muhle abi bu g4 cokta begenemedim ya beklenti yuksekti o yizden mi onuda bilemedim, bildigim muhle 23 bile cok daha hizli ve kaliteli kopuk yapiyodu bu fircadan ve yizdeki hissiyat bi tik iyiydi.

Bence artisi isiyi muhleye nazaran daha iyi tutmasi ve su tutmada ayni ayarda olup bunun fiyat avantaji.
Ben komple fırça almak yerine sadece 24mm düğüm siparişi vermiştim. Bugun kıl yüksekliği 55mm olacak şekilde bir sapa yerleştirdim ve hemen tıraşta kullandım.
Tek kelime ile mükemmel bir fırça. Uçlar çok yumuşak ve oldukça ayarında bir "backbone". Düşünen arkadaşlara hiç çekinmeden almalarını tavsiye ederim.e3db199abdb03edd98ddef48ab2f346e.jpg
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Temizel yeni günlük tıraş için basmalı sentetik fırça Eyup 3 1,254 29/11/2023, Saat: 14:08
Son Yorum: Zireæl47
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 9 2,101 30/07/2023, Saat: 00:36
Son Yorum: sfenks
  Sentetik Fırça Tavsiyesi flame2013 254 158,036 28/04/2023, Saat: 03:29
Son Yorum: BAYsubjeckt
  İki tıraş fırçası arasında karar veremedim Mertecevit 7 1,501 22/04/2023, Saat: 19:34
Son Yorum: Mertecevit
  YAQI Berber 30' Tuxedo Sentetik Fırça ekindgn 15 6,299 04/04/2023, Saat: 01:55
Son Yorum: Mecanica
  Wilkinson Sword Tıraş Fırçası 47 TL tilki_92 18 6,463 23/02/2023, Saat: 16:07
Son Yorum: anlatıcı
  Zaza 150 Tıraş Fırçası implicit 1 1,741 29/12/2022, Saat: 20:24
Son Yorum: implicit
Photo Dededen Kalma Tıraş Fırçaları appashave 0 1,563 15/12/2022, Saat: 18:05
Son Yorum: appashave
  Simpson Synthetic Tıraş Fırçası CK89 6 4,416 14/06/2022, Saat: 15:57
Son Yorum: Conte
  Türkiye içi semogue hariç at kılı tıraş fırçası satan yer Papa_Khan 2 1,888 22/05/2022, Saat: 10:20
Son Yorum: Papa_Khan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: