Frank Shaving G4 Sentetik Tıraş Fırçası
(15/07/2020, Saat: 16:22)habaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben komple fırça almak yerine sadece 24mm düğüm siparişi vermiştim. Bugun kıl yüksekliği 55mm olacak şekilde bir sapa yerleştirdim ve hemen tıraşta kullandım.
Tek kelime ile mükemmel bir fırça. Uçlar çok yumuşak ve oldukça ayarında bir "backbone". Düşünen arkadaşlara hiç çekinmeden almalarını tavsiye ederim.e3db199abdb03edd98ddef48ab2f346e.jpg

Uzmanindan goruse saygim sonsuz hocam, kotu firca degil ama bi tik yumusak olmasini yeglerdim ki hafif backbone zaten seviyorum, tuxedo dugumlere gore biraz iyi bence ama bu kadar sertlik bana gore degilmis zam icinde bir miktar yumusarmi bilemedim.
(15/07/2020, Saat: 16:54)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uzmanindan goruse saygim sonsuz hocam, kotu firca degil ama bi tik yumusak olmasini yeglerdim ki hafif backbone zaten seviyorum, tuxedo dugumlere gore biraz iyi bence ama bu kadar sertlik bana gore degilmis zam icinde bir miktar yumusarmi bilemedim.

Siyah beyaz saplı olan fırçada kıl uzunluğunu kısa tutmuşlar, 52mm. Sanırım sert bulduğunuz backbone'un nedeni o. Kıl uzunluğunu 55mm'ye çıkarınca tam ayarında bir backbone oluşuyor. Yeni alacak arkadaşlara kıl uzunluğu 55 olanları seçmesini öneririm. Seçenekler arasında mevcut.
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
Fildisi olan modeli almistim aliexpresten

#Aliexpress TRY 136.26 | FS-G4 sentetik elyaf tıraş fırçası krem renk/siyah renk kolu + ücretsiz STYPTIC kalem + ücretsiz kargo
https://a.aliexpress.com/_B0zC91

Knot konusunu @tarkaner abiye ilettim.
(15/07/2020, Saat: 16:54)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uzmanindan goruse saygim sonsuz hocam, kotu firca degil ama bi tik yumusak olmasini yeglerdim ki hafif backbone zaten seviyorum, tuxedo dugumlere gore biraz iyi bence ama bu kadar sertlik bana gore degilmis zam icinde bir miktar yumusarmi bilemedim.
Püf nokta kıl uzunlugu ismet abi 55 mm lokum gibidir, bendeki 54 mm ölçmedim ama cok begendim. Sendeki 51 yada 52 mm loft ise ondan begenmemissindirbence knot olarak yaqi nin tüm sentetiklerini çiğ çiğ yer bu

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(15/07/2020, Saat: 19:21)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fildisi olan modeli almistim aliexpresten

#Aliexpress TRY 136.26 | FS-G4 sentetik elyaf tıraş fırçası krem renk/siyah renk kolu + ücretsiz STYPTIC kalem + ücretsiz kargo
https://a.aliexpress.com/_B0zC91

Knot konusunu @tarkaner abiye ilettim.
Son yorumlari gormeden yorum yazmisimismet abi senin fırca benimki ile aynı. Bu işte bir hata var loft ları beyan ettikleri gibi ayarlayamıyorlar demek ki, buna kanaat getirebiliriz. Benimki şans eseri kıvamında omurgalı çıkmış.

Loftu bilmem ama olcmedim ben kullaninca begendiysem sorun yok benim acimdan, ama ihtimal bu indirim donemlerinde ozensiz urun cikabiliyo bazen porsuklarda falan okumustum ama ya ben beklentiyi fazla tuttum, o da ihtimal ama bildigim muhle 23 ile yuzde calisarak daha kaliteli ve keyifli tiraslar yasadim.
(15/07/2020, Saat: 23:19)00serkan4300 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son yorumlari gormeden yorum yazmisimismet abi senin fırca benimki ile aynı. Bu işte bir hata var loft ları beyan ettikleri gibi ayarlayamıyorlar demek ki, buna kanaat getirebiliriz. Benimki şans eseri kıvamında omurgalı çıkmış.

(13/07/2020, Saat: 20:47)Rob Bobstein Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim siparişlerim de bugün geldi. Yaqi Timberwolf ile bi güreştireyim dedim sonuç bu.
JdYUiD.jpg
JrcPgh.jpg

Forum başa bela resmen. Ben de alacağım bu fırçadan . Mühle sentetiklere göre daha mı omurgalıdır acaba?

@Rob Bobstein komşum Yaqi Sentetik'e göre nasıl bu fırça sizce? Fotolardan daha omurgalı gibi anladım ben.

Keyifli traşlar
@trooper_gs komşum fotoğrafı aradaki omurga farkı belli olsun diye özellikle koydum. Görüldüğü gibi Yaqi tamamen açıldı ama FS G4 daha omurgalı olduğu için bu kadar açıldı. FS Yaqiden daha fazla su tutuyo, bu yüzden kuruması da daha uzun sürüyo. İkisininde kıl uçları yumuşacık. İkisi de 24 mm düğüm ama FS G4 daha yoğun geldi bana. FS G4 sabunlara haddini bildiriyo desek yalan olmaz. Omurgası yükleme ve köpurtmede çok etkili. Kasede köpurtmek için FS G4, yüzde kopurtmek için Yaqi

Mühle kullanmadım bu arada onu kiyaslayamayacağım. Ayrıca şunu da ekleyeyim FS G4 ile yüzde çalışırken uçları gayet yumuşak, açıldığında bi batma cizme hissi vermiyo, hoş bi dokunuşu var. Ancak omurgasindan dolayı fırçayı yüzünüze temas ettirdiginizde açılma konusunda ufak bi direnç gösteriyo. Açıldıktan sonra dediğim gibi bi problem yok.
(17/07/2020, Saat: 23:31)trooper_gs Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forum başa bela resmen. Ben de alacağım bu fırçadan . Mühle sentetiklere göre daha mı omurgalıdır acaba?

@Rob Bobstein komşum Yaqi Sentetik'e göre nasıl bu fırça sizce? Fotolardan daha omurgalı gibi anladım ben.

Keyifli traşlar

Komşum G4 kesinlikle Muhle sentetiklere göre daha fazla omurgalı. Ama uçları muhleden daha yumuşak

"I can guarantee the closest shave you'll ever know"
Sweeney Todd
(17/07/2020, Saat: 23:31)trooper_gs Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forum başa bela resmen. Ben de alacağım bu fırçadan . Mühle sentetiklere göre daha mı omurgalıdır acaba?

Keyifli traşlar
Komşum ne desek boş bu g4 konusunda. aynı model aynı sap,loft fırçaya bile biri aşırı omurgalı biri tadında diyebiliyor. Ama loftu 54 55 olanlardan seçersen bence daha isabetli olur. Bende muhle 23 var, g4 ün kıl miktarı onun iki katı uçlar yumusak, omurga bendeki 54 mm loft yazan krem rengi saplı fırca g4 , muhle 23 ün 1.5 katı omurga var komşum. Ama begendim diye bir tane daha alsam aynı çıkmayabilir bunu anladim valla

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Temizel yeni günlük tıraş için basmalı sentetik fırça Eyup 3 1,242 29/11/2023, Saat: 14:08
Son Yorum: Zireæl47
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 9 2,094 30/07/2023, Saat: 00:36
Son Yorum: sfenks
  Sentetik Fırça Tavsiyesi flame2013 254 157,870 28/04/2023, Saat: 03:29
Son Yorum: BAYsubjeckt
  İki tıraş fırçası arasında karar veremedim Mertecevit 7 1,485 22/04/2023, Saat: 19:34
Son Yorum: Mertecevit
  YAQI Berber 30' Tuxedo Sentetik Fırça ekindgn 15 6,288 04/04/2023, Saat: 01:55
Son Yorum: Mecanica
  Wilkinson Sword Tıraş Fırçası 47 TL tilki_92 18 6,446 23/02/2023, Saat: 16:07
Son Yorum: anlatıcı
  Zaza 150 Tıraş Fırçası implicit 1 1,740 29/12/2022, Saat: 20:24
Son Yorum: implicit
Photo Dededen Kalma Tıraş Fırçaları appashave 0 1,562 15/12/2022, Saat: 18:05
Son Yorum: appashave
  Simpson Synthetic Tıraş Fırçası CK89 6 4,401 14/06/2022, Saat: 15:57
Son Yorum: Conte
  Türkiye içi semogue hariç at kılı tıraş fırçası satan yer Papa_Khan 2 1,886 22/05/2022, Saat: 10:20
Son Yorum: Papa_Khan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: