Herkese merhabalar, hayırlı tıraşlar
Öncelikle herkese merhabalar, 37 yaşındayım, Bandırma'da yaşıyorum, kamuda çalışıyorum. Yaklaşık bir yıl önce geleneksel tıraşa başladım. Daha önce hep Gillette markasının kartuşlularından kullanıyordum. Her gün tıraş olmak zorunda olmadığım için haftada 2-3 kez tıraş olmama rağmen tıraş olmak benim için bir işkence haline gelmişti. Bu nedenle bir arayışa girdim ve bu forum sayesinde geleneksel tıraşla tanıştım. Önce deneme amaçlı wilkinsonun klasik makinesinden aldım ve bir kaç kez tıraş olunca keyif aldım ve bu işin olacağına kanaat getirdim. Fırça olarak proraso domuz kılı fırça kulandım, sabun da yine proraso kullandım. Daha sonra almışken biraz kaliteli bir şey olsun diye Muhle R89 aldım. Kısa bir süre kullandıktan sonra 3-4 günlük sakalda fazla mild geldi ve R41 başlık aldım. R41 ile tıraş olduktan sonra da bir daha elim R89 a gitmedi. Bu süreçte yaqi yıldızlı geceler porsuk fırça, stand, tabac ve arko sabun, 15 farklı marka jilet vs satın aldım. En son R41 in uzun vadede cilt için sıkıntı oluşturabileceğini düşünerek R89 ile R41 arasında agresifliği olan bir alet almak istedim ve Parker 111W aldım, fakat iki kez farkı jiletle kullandım ama memnun kalmadım. Bu nedenle halen bana uygun ideal tıraş aleti arayışındayım. Malum jilet dener gibi tıraş aleti deneyemediğimiz için bu biraz zaman alabilir. Sonuç olarak geleneksel tıraşa geçtiğimden bu yana her tıraşımı keyifle oldum ve benim için tıraş olmak artık çok farklı bir şey haline geldi. Tabii daha önce geleneksel tıraş ile ilgili bu kadar ürün çeşidi olacağını tahmin bile edemezdim. İnsan mümkün olsa her birini denemek istiyor Smile şimdilik benden bu kadar, herkese iyi tıraşlar..
TemeT NoscE
hos geldiniz, keyifli tiraslariniz daim olsun hocam.
Hoş geldiniz komşum.
Hoşgeldiniz,keyifli tıraşlarınız olsun.Size hitap eden makina arayışı içerisindeyseniz ayarlılara da bakmanızı isterim progress,parker variant,rex,futur,qshave(futur klonu ama kesim hissiyatının aynı olmadığını söylüyorlar,ekonomiktir).Modern aletler olarak aklıma gelenler bunlar tabi çok geniş bir yelpazesi var,1950'lerden başlayıp günümüze kadar gelmiş vintage aletlerde var.iyi akşamlar dilerim.
Hoş geldiniz komşum , keyifli tıraşlar
Hoşgeldiniz komşum. Parkerdan çabuk vazgeçmeyin. Aynı makinenin siyahı var bende kişiden kişiye değişir biliyorum ama orta keskinlikteki konforlu jiletlerle çok keyifli tıraşlar sağlıyor. Hobimizde keyif çeşitliliğimizi arttırmak bakımından Merkur 39C slantı şiddetle tavsiye ederim. Agresif diyorlar ama bana öyle gelmedi. Keyifli tıraşlar.
Gülmesini bilmeyen dükkan açmasın Tıraş aleti
Hoş geldiniz komşum. Keyifli tıraşlarınız ve sohbetleriniz olsun. EJ 316, R89 ile R41 arasındadır. Çelik bir alet olduğu için fiyatı biraz yüksek olsa da çok keyifli bir alettir.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Hoşgeldiniz komşum keyifli tıraşlar dilerim

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz komşum. Keyifli tıraşlar dilerim. Tıraş aleti gerçekten kişisel bir şey. Ben de genelde usturayla tıraş olan biri olarak klasik mild aletlerden pek keyif alamıyorum. Ama bir de şu var tabii, kullandıkça ve tahriş yaşadıkça daha çok bastırmamayı, sakalların çıkış yönlerine göre tıraşı ve tıraş öncesi cilt hazırlığı gibi kritik ve teknik konulara odaklanıyorsunuz, usturayla tıraş olan birine bile mild aletlerle tıraş her geçen gün daha çok keyif vermeye başlıyor.
"Her şeyin bir şeyi vardır."

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hayırlı olsun :D Fallschirmjäger 5 6,542 24/12/2023, Saat: 05:07
Son Yorum: exselans
  Herkese selamlar alimarcaa 0 728 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 586 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhabalar! Cascada 5 1,601 27/06/2023, Saat: 05:44
Son Yorum: Cascada
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,694 17/05/2023, Saat: 04:34