Rockwell R1 ve Timor 1322 kıyaslaması
Timor'a göre Rockwell biraz daha uzun. Ama asıl farkı, başlığının daha uzun olması. Bu sayede jilet kenarlardan taşma yapmıyor.

[img]SEVkqD.jpg[/img]
Altta görülmekte olan Rockwell, üstte ise daha kısa başlığı ile Timor görülmekte

[img]etAQ0d.jpg[/img]
Birçok DE Tıraş Makinesi gibi Timor da, yanlardan jileti dışarıya doğru taşırarak tutmakta. Jiletin çıkıntı yaptığı yeri işaretli alanda görebilirsiniz.

Burun altı, bıyık bölgesini tıraş ederken veya kulak altlarında dikkatli olmakta fayda var  Sleepy

[img]J04ZaJ.jpg[/img]
Rockwell ise bu konuda çok başarılı, hiç bir jilet çıkıntısı görülmüyor  Cool

[img]Q5eDsG.jpg[/img]
Komşum bende TTO aletlere meraklıyım fakat bir sorum var sanki pek sağlam değiller gibi bir his uyandırdı bende. Hani düşse saçılacakmış gibi bir hissiyat hissettim.
(15/06/2020, Saat: 09:19)Oldstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum bende TTO aletlere meraklıyım fakat bir sorum var sanki pek sağlam değiller gibi bir his uyandırdı bende. Hani düşse saçılacakmış gibi bir hissiyat hissettim.

Merhabalar,

Düşmeye dayanıklı olduklarını ben de sanmıyorum.
Ama ben hiç bir TTO'nun düşmekten yara almadan kurtulamayacağına inanıyorum hele de silo kapakları açık düşmüşlerse Blush
Kolay jilet takmanın bir bedeli olacak elbet Wink
Öte yandan bu aletler her ne kadar Alman ve Kanada firmaları içinde üretilmiş olsa Çin'de üretimleri.
Ancak günümüzde bir çok ürün Çin'de fason olarak üretilmekte ve bizler de sorunsuz olarak kulanmaktayız.

Sonuçta 40-50 yıldır hizmet sunmaya devam eden Vintage Gillette değiller elbette.

Olağan bir kullanımda, bir sorun çıkartacak tıraş aletleri değiller.
Tabii ki düşmeye dayanıklılık açısından iki parçalı bir bir Merkur 34C sağlamlığı sunmasalar da bence olağan kullanımda sorun çıkartacak gibi durmuyorlar.
(15/06/2020, Saat: 09:19)Oldstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum bende TTO aletlere meraklıyım fakat bir sorum var sanki pek sağlam değiller gibi bir his uyandırdı bende. Hani düşse saçılacakmış gibi bir hissiyat hissettim.

@Oldstyle komşum Timorun tamamı pirinçtir. Rockwell ise çinko alaşımdan yapılmıştır. Bu yüzden Timor sağlamdır, fakat yere düşmeye çok az sayıda DE alet dayanır. Çelik aletler dayanır.
Deden gibi tıraş ol.
(15/06/2020, Saat: 11:52)Poerio Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Oldstyle komşum Timorun tamamı pirinçtir. Rockwell ise çinko alaşımdan yapılmıştır. Bu yüzden Timor sağlamdır, fakat yere düşmeye çok az sayıda DE alet dayanır. Çelik aletler dayanır.

Haklısınız komşularım. Başak burcunun pimpirik özelliğini kusursuz taşıyan bir insan evladı olmamın yanında teknik yapı ressamı olmamın getirdiği bir para ödeniyorsa bu bina sağlam ve güzel olmalı zihniyetinin ceremesini çeken bir yapıya sahibim. Ayrıntılı cvplarınız için teşekkür ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rockwell R1 hlkkzn 16 10,694 03/06/2021, Saat: 17:06
Son Yorum: emrahk06
  Timor TTO vs. Timor TTO bayindirh 16 18,234 27/02/2021, Saat: 16:02
Son Yorum: Hadriel
  Timor TTO İncelemesi bayindirh 57 42,895 12/06/2019, Saat: 16:53
Son Yorum: rocnel
  Timor Razors totan35 12 17,326 26/04/2012, Saat: 12:37
Son Yorum: pars

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: