her tıraşım neden aynı değil
(06/06/2020, Saat: 12:43)Kacak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yedek bıçağınız varsa bir de onunla deneyin. Artık kaliteyi tek tıraşa kadar düşürmüşlerse yuh diyeceğim yani. Wink

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İnşallah öyledir, çünkü sakalımı uzatıp uzatıp kesemem Big Grin Hergün pürüzsüz bir cilt ile gezmek istiyorum. Zaten dediğiniz gibiyse ben geleneksel tıraşa geçerim. Sorun alet bazlıysa bu mantıklı olurduSmile
Sakal uzatırken uzama süresi diğer kıllardan uzun süren kılların cilt yüzeyine çıkmasına izin veriyoruz. Diğer kıllarında kökleri dinlenmiş ve cilt yüzeyine yaklaşmış oluyor. İlk tıraşın çok yakın ve rahat olması bu yüzden.
(06/06/2020, Saat: 13:39)Nazikas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sakal uzatırken uzama süresi diğer kıllardan uzun süren kılların cilt yüzeyine çıkmasına izin veriyoruz. Diğer kıllarında kökleri dinlenmiş ve cilt yüzeyine yaklaşmış oluyor. İlk tıraşın çok yakın ve rahat olması bu yüzden.

hmm, benim de düşündüğüm gibi sakal uzunluğu ile alakalı diyorsunuz.
Peki bu deneyimi sık sık tıraş olan birisi nasıl elde edecek?
(06/06/2020, Saat: 13:45)senbisöyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hmm, benim de düşündüğüm gibi sakal uzunluğu ile alakalı diyorsunuz.
Peki bu deneyimi sık sık tıraş olan birisi nasıl elde edecek?

Önce cildi ve sakalı tanımayı. Sonra sabit ekipman ile düzenli tıraş olmayı. Daha sonrasında günlük veya gün aşırı sakal çıkış yönü veya çaprazına ılımlı kesimi olan bir alet ve orta kesinlik/konforlu bir jilet ile tek perdah tıraş olmayı. Sakalınızın deri altında kalıp size pürüzsüzlük hissi vermesindense gün aşırı sağlıkla uzamış sakalla tıraş olmak daha mantıklı geliyor. Tıraş esnasında yüksek aydınlatma altında sakal görüyoruz fiye çok uğraşıyoruz lakin tek perde + düzeltme ile tıraşan yarım saat sonra gayet de güzel bir görüntü oluyor. Adam Smith'in meşhur lafını uyarlayalım "Bırakınız uzasınlar, bırakanız keselim." (:
(06/06/2020, Saat: 13:54)Nazikas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Önce cildi ve sakalı tanımayı. Sonra sabit ekipman ile düzenli tıraş olmayı. Daha sonrasında günlük veya gün aşırı sakal çıkış yönü veya çaprazına ılımlı kesimi olan bir alet ve orta kesinlik/konforlu bir jilet ile tek perdah tıraş olmayı. Sakalınızın deri altında kalıp size pürüzsüzlük hissi vermesindense gün aşırı sağlıkla uzamış sakalla tıraş olmak daha mantıklı geliyor. Tıraş esnasında yüksek aydınlatma altında sakal görüyoruz fiye çok uğraşıyoruz lakin tek perde + düzeltme ile tıraşan yarım saat sonra gayet de güzel bir görüntü oluyor. Adam Smith'in meşhur lafını uyarlayalım "Bırakınız uzasınlar, bırakanız keselim." (:
Adam smith'in görünmez sakal teorisimiydi abi buSmileSmile

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kartuşlu aletlerde her tıraşta aynı sonuç alınmıyor malesef. Eğer öyle olsaydı ben şu an mach3 kullanıyor olacaktım. Bunun bıçağın körelmesiyle de bir alakası yok. Çünkü devamında güzel tıraşlar tekrar çıkabiliyor. Tam sebebini bilemiyorum ama kartuşluların kötü tıraş sürprizleri her zaman pusuda bekliyor. Böyle ürünlere para vermek istemiyorsanız tek çözüm tek bıçaklı sistem. Geleneksel tıraş...
Deden gibi tıraş ol.
(06/06/2020, Saat: 16:57)Poerio Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kartuşlu aletlerde her tıraşta aynı sonuç alınmıyor malesef. Eğer öyle olsaydı ben şu an mach3 kullanıyor olacaktım. Bunun bıçağın körelmesiyle de bir alakası yok. Çünkü devamında güzel tıraşlar tekrar çıkabiliyor. Tam sebebini bilemiyorum ama kartuşluların kötü tıraş sürprizleri her zaman pusuda bekliyor. Böyle ürünlere para vermek istemiyorsanız tek çözüm tek bıçaklı sistem. Geleneksel tıraş...

Hocam çok geleneksel tıraş videosu izledim, tıraş olan adamın aldığı sonuç, benim kartuşlu ile aldığım sonuçtan farklı olmuyor. O grilik altta kalıyor
Her gün tıraş olacaksam

- Merkur Futur 2 nunaralı ayar
- Paradigm titanyum II
- wolfman BBS-1
- Rex Ambasador 4-2 numaralı ayarları

Güzel Mancuiran Fırça
MdC sabun

Jilet olarak gilette yellow 7 o’clock

Tıraş sonrası Şap
Balsam ( mevsime göre yazın pek kullanmam )
AS yazlık olanları

Her seferinde cildim pürüzsüz ve ayna gibi ışıldar hiç tahriş dahi yaşamam .

Kartuşlu ile bunu yaşayamam .

Size tavsiyem de geleneksel tıraş ekipmanları edinmeniz
Hergün tıraş olacaksanız Merkür 34 makina
Çeşitli jilet paketleri
Ve omega yada Semogıe fırça edinmeniz
Porsuk olarak öncelik Thater

Kısaca geleneksel usul ile Tıraş olan komşularımın buluşma fotolarında yüzlerine dikkatli bakınız yıldızlar dahi kıskanıyor .
(06/06/2020, Saat: 17:17)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her gün tıraş olacaksam

- Merkur Futur 2 nunaralı ayar
- Paradigm titanyum II
- wolfman BBS-1
- Rex Ambasador 4-2 numaralı ayarları

Güzel Mancuiran Fırça
MdC sabun

Jilet olarak gilette yellow 7 o’clock

Tıraş sonrası Şap
Balsam ( mevsime göre yazın pek kullanmam )
AS yazlık olanları

Her seferinde cildim pürüzsüz ve ayna gibi ışıldar hiç tahriş dahi yaşamam .

Kartuşlu ile bunu yaşayamam .

Size tavsiyem de geleneksel tıraş ekipmanları edinmeniz
Hergün tıraş olacaksanız Merkür 34 makina
Çeşitli jilet paketleri
Ve omega yada Semogıe fırça edinmeniz
Porsuk olarak öncelik Thater

Kısaca geleneksel usul ile Tıraş olan komşularımın buluşma fotolarında yüzlerine dikkatli bakınız yıldızlar dahi kıskanıyor .
+1

(06/06/2020, Saat: 17:17)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kısaca geleneksel usul ile Tıraş olan komşularımın buluşma fotolarında yüzlerine dikkatli bakınız yıldızlar dahi kıskanıyor .

(06/06/2020, Saat: 17:27)Kacak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Özellikle yıldız bölümü süper komşum

Sakalımı uzun aradan sonra tıraş edince, çok kaliteli bir tıraş yapabiliyorum. Pürüzsüz tıraş oluyor.
Sizde durum nedir? merak etmekteyimSmile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle r-89 ilk tıraşım hak. telemcii 7 2,651 05/12/2021, Saat: 01:26
Son Yorum: marv
  Tarafını Seç 3one6 mı? Rocca v4 mü? (Neden) Gungordum 44 18,098 05/04/2021, Saat: 14:46
Son Yorum: timdr
  Aynı markanın tıraş sabunu ve kremi arasında performans ve özellik farkı oluyor mu? trustalt 3 2,485 04/04/2019, Saat: 12:55
Son Yorum: onurcakmak
Question Neden Geleneksel Tıraş? okan y. 38 42,187 01/04/2019, Saat: 15:15
Son Yorum: manuple
  Neden geleneksel traş Berkesan 4 3,126 04/03/2019, Saat: 11:24
Son Yorum: BigHillMe
  Bugün Neden Tıraş Olmadın ? ihtilaf 197 212,274 26/02/2019, Saat: 12:44
Son Yorum: jegal
  Kelebek vs Parçalı Aletler - Sizce hangisi ve neden ? hakan88 6 3,681 26/01/2019, Saat: 23:32
Son Yorum: batmanforever
  Fırçalar Neden kıl döker? jegal 6 3,502 12/01/2019, Saat: 01:46
Son Yorum: FearOfATG
  Aynı Kökte Birden Fazla Sakal FearOfATG 10 7,076 20/11/2018, Saat: 21:44
Son Yorum: Aersin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: