her tıraşım neden aynı değil
Günün tıraşı başlığına biraz göz gezdirin tüm merakınızı giderebileceğinizi düşünüyorum. Hem gayet şen şakrak renkli bir konu..
Bugün aynı durumu ben de yaşadım. Şöyle düşünüyorum; cilt kendini toparlamış ve bir nebze kalınlaşmış oluyor dolayısıyla daha dayanıklı olmuş oluyor. Sakallar uzadığında hepsi deri yüzeyine çıktığı için de aletimizin ve jiletimizin kılları yakalaması daha kolay oluyor bu yüzden daha rahat ve pürüzsüz bir tıraş çıkıyor.
(07/06/2020, Saat: 21:48)senbisöyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sakalımı uzun aradan sonra tıraş edince, çok kaliteli bir tıraş yapabiliyorum. Pürüzsüz tıraş oluyor.
Sizde durum nedir? merak etmekteyimSmile

Soru her gün neden olamıyorum olmalı

Cevap yukarı da yazılı

Ayda bir 6 ayda bir yıl da bir 10 yıl da bir tıraş olsanıza cildiniz parlar

Hergün olmuyorsa tekniğiniz problem kullandığınız ekipman problem
(07/06/2020, Saat: 23:11)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Soru her gün neden olamıyorum olmalı

Cevap yukarı da yazılı

Ayda bir 6 ayda bir yıl da bir 10 yıl da bir tıraş olsanıza cildiniz parlar

Hergün olmuyorsa tekniğiniz problem kullandığınız ekipman problem

Valla istenildiği kadar iyi teknik kullanılsın, benim izlediğim geleneksel tıraş videolarında, benim kartuşlu ile aldığımdan daha iyi bir sonuç alamıyorlar.
O zaman biz susuyoruz bu kadar adam toplanın gidelim Smile
Komşum yüzümüze ağda yapmıyoruz, kılları kesiyoruz. Elbette alttan biraz görünecek. Bunu takıntı yaparsanız tıraş olamazsınız.
Saygılar.
(07/06/2020, Saat: 23:24)senbisöyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Valla istenildiği kadar iyi teknik kullanılsın,  benim izlediğim geleneksel tıraş videolarında,  benim kartuşlu ile aldığımdan daha iyi bir sonuç alamıyorlar.

@Nani Kuş @mustbe @senbisöyle senbisöyle komşum bildiğiniz bir kartuş forumu var mı? Size kartuşunuzla mutlu mesut tahrişsiz ve keyifli tıraşlar diliyorum.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
(07/06/2020, Saat: 23:24)senbisöyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Valla istenildiği kadar iyi teknik kullanılsın,  benim izlediğim geleneksel tıraş videolarında,  benim kartuşlu ile aldığımdan daha iyi bir sonuç alamıyorlar.

Geleneksel tıraş üzerine kurulu olan bir forumda bunu bu şekilde dile getirmek ne kadar doğru bilemiyorum açıkçası. Mesajlarınızda kendiniz de belirtmişsiniz aslında "bu sizler için bir hobi" diye, evet, gerçekten de öyle. Geleneksel tıraşın vadettiği şey zaten SÜREKLİ SÜPER YAKIN TIRAŞ, SÜREKLİ SİNEKKAYDI TIRAŞ, SURATI MERMER GİBİ EDEN ÜBER TIRAŞ falan değil. Bu insanlar geleneksele uygun olarak tıraş olmaktan zevk alan insanlar. Bu, insanların sabahına başlangıcının göstergesi ya da gün içerisinde ne olmuş olursa olsun gece o stresi atacağı bir seremoni haline gelmiş bir olay. Bunu bu kadar basite indirgemenizi doğru bulmamakla beraber sorunuza cevap olarak da kendi tecrübemden yola çıkarak, aynı ekipmanları kullandığımda genellikle üç aşağı beş yukarı aynı sonucu aldığımı belirtmeliyim. Alamadığım günlerde ise mutlaka ya hazırlığı kısa tutmuş ya da bir şekilde tıraşın bir evresinde acele etmiş oluyorum.
Kartuslulardan gunluk tirasta memnun degilsin, hep baby face olmak istiyorsun.
Geleneksel tirasin faydasi olmadigini soyluyorsun.
Geriye, sakala lazer epilasyon kaliyor... Big Grin
(08/06/2020, Saat: 01:01)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kartuslulardan gunluk tirasta memnun degilsin, hep baby face olmak istiyorsun.
Geleneksel tirasin faydasi olmadigini soyluyorsun.
Geriye, sakala lazer epilasyon kaliyor... Big Grin

Evet haklısınız, hocam çok kişisel bir konu. Ben de geleneksel tıraşın genel anlamda faydalı olduğunu düşünüyorum ama benim özelimde kartuş ve g.t arasında çok fark olmuyor. Bunun sebebi muhtemelen tuhaf birr sakal tipine sahip olmamdan ileri geliyor.
Ayrıca sizler hobi olarak gördüğünüz için büyük saygı duyuyorum, bence çok marjinal bir uğraş. Amacım eleştiri değil de, bu sakal uzunluğunun tıraşa olan etkisini merak etmiştim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle r-89 ilk tıraşım hak. telemcii 7 2,623 05/12/2021, Saat: 01:26
Son Yorum: marv
  Tarafını Seç 3one6 mı? Rocca v4 mü? (Neden) Gungordum 44 17,965 05/04/2021, Saat: 14:46
Son Yorum: timdr
  Aynı markanın tıraş sabunu ve kremi arasında performans ve özellik farkı oluyor mu? trustalt 3 2,473 04/04/2019, Saat: 12:55
Son Yorum: onurcakmak
Question Neden Geleneksel Tıraş? okan y. 38 42,030 01/04/2019, Saat: 15:15
Son Yorum: manuple
  Neden geleneksel traş Berkesan 4 3,107 04/03/2019, Saat: 11:24
Son Yorum: BigHillMe
  Bugün Neden Tıraş Olmadın ? ihtilaf 197 211,777 26/02/2019, Saat: 12:44
Son Yorum: jegal
  Kelebek vs Parçalı Aletler - Sizce hangisi ve neden ? hakan88 6 3,658 26/01/2019, Saat: 23:32
Son Yorum: batmanforever
  Fırçalar Neden kıl döker? jegal 6 3,483 12/01/2019, Saat: 01:46
Son Yorum: FearOfATG
  Aynı Kökte Birden Fazla Sakal FearOfATG 10 6,984 20/11/2018, Saat: 21:44
Son Yorum: Aersin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: