Ağır abilerin zayıflama konusu
Wink 
Merhaba arkadaşlar bu başlık altında tüm dünyada bir forum klasiği olan
zayıflama konusunu tartışalım. Başarı ve başarısızlıklarımızı tartışalım. Baskül fotoğraflarımızı paylaşalım Smile

n4fecd2e3e7b65.jpg
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Forumun en ağır siklet üyelerinden biri olarak konuyu ben başlatıyorum

Boy 1.80
Yaş 27
Güncel Kilo 123,800

Son 5 yıl içinde
Max Kilo 137
Min Kilo 84

baskül resmi:
3462ao1.jpg
Bende boy 1.78 kilo suan 103 Big Grin iki yil once 83e kadar dusmustum spor salonlarinda ama sonra saldik ve yine ciktim bu kiloya Sad 15 yasimdan beri bu civardayim hic unutmam boyum 175 yasim 15 kilom 105 idi ayaklabi numaramda 45ti Big Grin
shotokan karate sporcusuyum ve fitness yapıyordum 85 iken

Hocamla karşılastığımda "ne yaptın kendine!" diye beni azarladı Sad

okul bitirme telaşı
mezuniyet sonrası kpss derdi
masa başı yaşam
sonuç bu yağ tulumu

yaşımdan oldukça büyük gösteriyorum
tek faydası yaşımdan oldukça büyük bayanlarla beraberliğim oldu bugüne kadar hep Blush

ama zayıflayacağım
erken ölmek istemiyorum
bakmam gereken sorumluluğumda birsürü can var...
Her ne kadar askerden gelir gelmez verdiğim kiloları çabucak vermiş olsam da bu sefer zayıflamanın gerçek yolunu buldum.

Diyeti, onu yememeyi, bunu yememeyi unutun. Yasak hiç bir şey yok.

Sadece 4 şey gerekiyor.

-Her gün aynı saatlerde yemek ve vücudu buna alıştırmak
-sadece ve sadece açıkınca yemek/sıkılınca değil. Mideniz gurulduyorsa yiyin.
-hafif bir doygunluk hissi hisseder hissetmez bırakacaksın, isterse önünde dumanı tüten pizza dilimi olsun. Doymuş gibiysen ama daha çok rahat bu yediğimin iki katını yerim diyorsan orada dur. Vücut yettiği sinyalini veriyor. Evet miden çok daha fazlasını alıp sindirebilmeye alışmış ama işte onlar top top yağ oluyor.
-günlük hareket olmalı yürüyüş falan.

Ama en önemlisi sadece acıkınca yiyip, doyma hissi gelince bırakmak. İlk başlarda bu his olmuyor ama zamanla o sinyali çok net alıyorsunuz. O noktadan sonra iş size kalıyor. Bunlara uyarsanız normal kilonuza düşersiniz. Daha da zayıflamak için kola, şekerli meyve sularını kesmek ekmeği azaltmak gerekiyor ama bence gereksiz çünkü mahrum bırakınca vücut ille ki isteyip bir yerden patlak veriyor.

Bundan mütevellit kesmeden, kısmadan makulca yemek en istikrarlı çözüm.

Ben rahat bir 4 lahmacun yerim diyorsunuz değil mi? Ama 2 tane lahmacun bir ayran yiyp bıraksanız 5 dakika sonra aslında gayet de doyduğunuzu göreceksiniz. Fazlası yağ ve şişkinlikten dolayı rahatsızlık sadece.

Haa bir de yapabiliyorsanız yemeksepetini kullanmayı bırakın. En tehlikelisi o. Ben malesef bırakamıyorum. Acil evlenmeli. Big Grin
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
55 kiloyum

gençliğimde 55 kiloydum ( ektemorf vücud yapısı) 26 beden pantolunu kemerle giyerdim,vücüdumda yağ diye bir şey yok,sürekli uğraşıyorum kilo almaya olmuyor,doktorlar primobolan vs veriyor, karaciğer ve troidlerim tınmıyor bile gram yağ almıyorum

sonra vücut çalışanlarla tanıştım,meğerse ben yemek yemiyormuşum,bir insanın 4 büyük pizza yediğini gördüm,adamın dediği şu ''içimin kıyılması geçti''

60 kiloyum artık

sonra bu abilerle takıldık bol protein, bol bench press ,amino asit azıcık da anabolicAngry

68 kiloyum artık

kollar 26 dan 40 göğüs 80 den 110 a çıktı omuz sırt gibi olmayan organ ve kaslarım ortaya çıktıCool

74 kiloyum artık

kışın ağırlık yazın boks kick box yaptık gençlikte enerji bitmiyor

ayda bir 15 km koşu atıyorum iyice bulk olmuşum gücüm yerinde Cool

96 yılında beşiktaş ta bir araba bana çarptı sadece bileğim incindi
arabanın ön tampon kaput sağ kapılar camlar ve tavan telef oldu rot başı kırıldı olay yerine gelen polis bana inanmadı diğer aracın plakasını istedi Smile araç sürücüsünü hastaneye götürdüm o na sakinleştirici bileğim dinlensin diye ayağa yarım alçı Cool

sonra sporda sıktı bu tembel adamı arasıra antrenman zar zor

76 kiloyum artık

bu arada evlendim aaa ev yemekleri güzelmiş

78 kiloyum artık

spora gerek yok metabolizmam hızlı ben yürürüm vs vs

80 kiloyum artık

televizyon kumandası çok ağır eğilip alamıyorum bu gün hangi ayakkabıları giydim göremiyorum

83 kiloyum artık Big Grin
................................
Boy 1.85 m

4 Ay önce 120 kg

Şu anda 94 kg

Hedef 85 kg

Her on yılda bir kilo veriyorum sonra 10 yıl içinde tekrar alıyordum. Bu sefer yaş da ilerledi, bir daha almamam lazım.

Mancho'nun Diyet Güncesi:

Doğumdan 1992'ye kadar sürekli yükselen bir grafik

1992 Başlangıç 125 kg Bitiş 80 kg (Askerliğin en önemli faydası)

2002 Başlangıç 115 kg Bitiş 90 kg

2012 Başlangıç 120 kg daha bitmedi.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Forumu gerçekten ağır abiler basmış Big Grin
Ben bu konuya hiç yazmayayım hepiniz toplanıp dövmeye kalkarsınız Tongue
Siz muhabbetinize devam edin ben sadece takip edeceğim..
sırrımı açıklıyorum. zayıfladığımı hayal ederek son bir sene içinde 87 den 76 ya düştüm. hedefim 72kg.
diyet yok ilaç yok spor yok.
sadece yatmadan önce zayıfladığınızı hayal edin.
öyleki bazen yemek yemeyi unutuyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kargo konusu genel (indirim, kod, bilgi) mustbe 9 4,099 18/11/2019, Saat: 14:00
Son Yorum: mustbe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: