Ağır abilerin zayıflama konusu
@AKadir @neoromancer
Son iki tespit genel olarak olayın özeti olmuş. Idea
Elinize sağlık .
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Vucüt geliştirme sporuyla uğraşan biri olarak diyetle, zayıflama çaylarıyla günlük hayat tarzından taviz vermeden kilo verebilmek imkansız en azından aklınızdaki ideal kiloya ulaşmak imkansız diyebilirim. Binbir hevesle spor magazalarından eşofman, koşu ayakkabısı alıp koşmaya başlayanların çoğu ilk yağmurlu havada bu spordan da vazgeçiyor. Toplum olarak spor salonunun kıymetini bilmiyoruz. Kilo almak ve vermek için en iyi yöntem bence fitness'tır.
Katılma tarihi: 2011
(19/09/2016, Saat: 18:10)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vucüt geliştirme sporuyla uğraşan biri olarak diyetle, zayıflama çaylarıyla günlük hayat tarzından taviz vermeden kilo verebilmek imkansız en azından aklınızdaki ideal kiloya ulaşmak imkansız diyebilirim. Binbir hevesle spor magazalarından eşofman, koşu ayakkabısı alıp koşmaya başlayanların çoğu ilk yağmurlu havada bu spordan da vazgeçiyor. Toplum olarak spor salonunun kıymetini bilmiyoruz. Kilo almak ve vermek için en iyi yöntem bence fitness'tır.

Katılıyorum ama Türk halkı olarak en büyük sıkıntı da motivasyon sıkıntısı. Ben hayatım boyunca en uzun süre fitness a 3 ay gidebildim kesintisiz. Farkı cidden görmeye de başlamıştım. Bir akşam benim hatun bu akşam gitmeyelim dedi. Sonraki akşam o oldu bu oldu derken bir anda gidişimiz kesildi spor salonuna. Motivasyonu sağlamak çok daha önemli ama işte İstanbul'da bu bile zor. Akşam 19.15 te işten geliyorum. Yemek yiyene kadar saat oluyor 20.00. Eh spordan önce en az 1 saat de beklersem oldu saat 21.00 spor salonuna girmesi çıkması duşu falan etti saat 23.00. 23.30 en erken yatabileceğim saat. Sabah da 06.00'da kalkmam gerekiyor. Bu şekilde olınca iş ben de spor yapacak motivasyonu bulmakta zorlanıyorum.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Spor salonuna 1.5 ay gidebildim.
Zihinsel ferahlik ve bedensel guclenme sağladı.
Fakat cihan ustadin dediği gibi zor bi iş.
1.5 ayin sonunda net 0 kg hareket görünce biraktim.
Beni nedense spor salonları çok geriyor; özgürlüğüm kısıtlatmış gibi geliyor, zaman hiç akmıyor sanki. Ayrıca bulunduğunuz yere biraz uzak mesafede ise gitmek, gelmek, trafik vs. gibi faktörler muazzam bir üşengeçliğe sebebiyet veriyor. Bunun yerine evimin yakınında bulunan parkurda koşu yapıyorum. Tabi tamamen göreceli olmakla birlikte bu durumun yapılan sporla da ilişkisi var.
15 Perdede Yakın ve Temiz Tıraş Uzmanı
İki dambil, bir adet bar ve ilk aşamada 50-60 kg ağırlık ile (2×10 kg, 4×5kg, 4×2,5 kg gibi) temel ağırlık çalışmaları evde rahatlıkla yapılabilir. 35 yaş üstü erkeklerde hızla azalan kas yoğunluğunu korumak için asgari düzeyde de olsa ağırlık calismasilmasinin şart olduğunu okumuştum. Yoksa kaybedilen geri gelmiyor. Isınma için de koşu bantı gibi şeyler bana çok gereksiz geliyor. İp atlamak harika bir egzersiz. Tabi esneme çalışmayı da unutmamak lazım. 5 dk ip atlama, 5 dk esneme, 10-20 dk ağırlık çoğumuz için çok yeterli olacaktır. Kas yoğunluğu artınca zaten kilo kontrolü de kolaylaşıyor.
Yağmurlu havalar dışında ise bisikletle gitmek de ise yarayabilir ama İstanbul gibi bir şehirde zor tabi.
Apartmanda yaşıyorsanız merdiveni kullanmak önerilebilir.
Son olarak ara öğün atistirmalarinin ve tv seyrederken yenilen şeylerin zararindan bahsetmek lazım. En azından benim için en çok kilo aldıran şeyler bunlar. Fındık fıstık gibi yağlı tohumlar çok faydalı olsa da abartıp çok yediğimiz için patlamış mısır daha iyi bir tercih olabilir.
Arkadaşlar 85 hedefine ulaşılmıştır.
Kronolojik olarak bi mesajımda yazmaya çalıştım.
http://www.geltir.com/showthread.php?tid...#pid143535
(15/12/2016, Saat: 23:08)rock83 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar 85 hedefine ulaşılmıştır.
Azminizi takdir ediyorum.Nick'inizdeki 83'e ulaştınız mı tamamdır..
(15/12/2016, Saat: 23:08)rock83 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar 85 hedefine ulaşılmıştır.

komşum tebrik ederim
sağlıklı yaşam dilerim.
Tebrikler komşum

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kargo konusu genel (indirim, kod, bilgi) mustbe 9 4,106 18/11/2019, Saat: 14:00
Son Yorum: mustbe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: