Wholly Kaw - Siero Tabanlı Sabun İncelemesi
Wink 
Merhabalar,

Wholly Kaw öncelikle vegan ve tallow içerikli sabunlarını çıkartıktan sonra 2019 yılı sonunda yeni Siero base adı altında geliştirilmiş Tallow içerikli sabunlarını tanıttılar. Gerek forumumuzda gereksede yabancı forumlardan incelediğim kadarıyla fazlaca ilgi görmüş ve övgüyü bir hakeden bir sabun olduğunu belli etmekteydi. Günlük tıraş sıklığındaki denemelerimde Frank Shaving G4 24mm sentetik fırça, Mühle 25mm sentetik fırça ve Oumo 24mm 2bad Porsuk fırça kullandım. Tüm fırçalarda rahat yüklendi ve köpürtmesi kısa sürdü. Köpürtme konusunda sentetiklerin daha hızlı olduğunu söylemem gerekli.

Gel zaman git zaman çok değer verdiğim bir arkadaşım vasıtasıyla Wholly Kaw-Fougere Mania elime geçti ve tecrübelerimi sizinle paylaşmak istedim. Sabun Triple mild gibi sert olmasada Stirlingden daha sert bir forma sahip yani uzun ömürlü olacağını düşünüyorum.

20200613-140939-copy-2328x3724-copy-931x1489.jpg

Ambalaj/Kap:

Sabun elime geçtiğinde kapak ve kutu tasarımını çok beğendim fırçanızla rahatça yüklenebilecek 90mm bir çapa sahip, ağırlığı ise 4 oz (113gr). Bu konuda başarılı buldum.

İçerik:

İçeriğini kontrol ettiğimde bir önceki tallow versiyonuna Donkey Milk (eşek sütüne) ek olarak Water buffolo Milk, Donkey Milk Whey, Water Buffolo Milk Whey, hyrdrolyzed linseed vb. eklemişler. Ben önceki versiyonu kullanmasamda bu yeni Siero base için çok olumlu yorumlar okuyunca birde kendim tecrübe etmek istedim.

20200613-140838-copy-2604x2963-copy-1041x1185.jpg

Koku:

Ne yazıkı koku tarif etme kabiliyetim başarılı değildir ancak yazlık, kışlık kullanılabilecek özellikle de yaz için hani çok fresh bir koku olmasada hiç rahatsız etmeyen iyi harmanlanmış bir kokusu var. Öğrendiğim, Siero serisinin en hafif kokularından birisiymiş. Fikir vermesi açısından sitesinde paylaşılan koku tanımını ekliyorum. Benim en çok aldığım lavanta oldu ancak bahsettiğim gibi karışık güzel bir kokuya sahip.

“Neroli forward with notes of Lavender, Amber, Oakmoss, Coumarin, Tonka Bean, Musk, and Labdanum. Same scent as the Feromone samples given out in meet ups.”

Performans (Kayganlık/Koruma):

Kayganlık olarak aşırı kaygan bir sabun olduğunu söylemeliyim hem ilk jilet geçişi sırasında hemde jilet geçtikten sonraki kalan kayganlık üst düzeyde hani az bir ıslatma ile köpük sürmüş gibi üst üste geçebilirisiniz. Korum kısmında çok yeterli ve başarılı bulsamda PannaCrema, MdC ve SV koruma düzeylerini bir tık daha iyi buldum, yinede hiç bir sorun yaşatmıyor.

Tıraş Sonrası:

Gelelim tıraş sonrasına, abartmıyorum ben ilk defa bu kadar konforlu bir tıraş sonrası hissiyat yaşadım. Tıraştan sonra son bir kat köpüğü yüzüme sürer yaklaşık 5 dakika bekletirim sonra durularım. Durulamadan sonra beni karşılayan hissiyat ise yumuşacık, ipeksi bir cilt oldu kesinlikle üst düzey bir performansa sahip. Hiç bir losyon sürmeme ihtiyaç duymadan günü çok rahat bir şekilde geçirmemi sağlıyor. Losyonu sadece koku için sürmeme sebep oluyor Smile

Özet:

Genel olarak özetlemek gerekirse şık bir kapak ve kap tasarıma sahip, yüklemesi kolay köpürme sırasında suyu seven (suludan kuruya gittim) MdC, SV ve Pana gibi kalın köpük olmasada orta kalınlıkta köpük  yapan, koruması gayet iyi ve yeterli, kayganlık ve tıraş sonrası hissiyatı mükemmel (kendi tecrübelerime istinaden) bir sabun Smile

Ne yazıkki ülkemizde satışı olmayan ve Amerkadan yapılacak siparişte kozmetik yasağı sebebiyle gümrüğe takılma tehlikesi olan bir sabun. Bir tanıdık vasıtasıyla elden getirmek daha uygun olduğunu düşünüyorum. Wholly Kaw yeni Siero serisi İmkan dahilinde denenmesi gereken bir sabun olduğunu belirtmek isterim. Benim rotasyonumda her zaman bulunmasını istediğim bir sabun olucak.

Tecrübe ettiğim Tallow İçerikli Artisan Sabunlarla karşılaştırdığımda;

Koku Yoğunluğu

Stirling Soap Co. > Barrister & Mann > Wholly Kaw Siero

Koruma

Barrister & Mann > Wholly Kaw Siero = Stirling Soap Co. (B&M bir tık daha iyi)

Kayganlık

Wholly Kaw Siero = Barrister & Mann > Stirling Soap Co.  

Tıraş Sonrası Hissiyat

Wholly Kaw Siero > Barrister & Mann > Stirling Soap Co. (Wholly Kaw bir tık daha iyi)

Tecrübe ettiğim Vegan İçerikli Sabunlarla karşılaştırdığımda;

Koku Yoğunluğu

Martin De Candre > PannaCrema > Saponificio Varesino = Wholly Kaw Siero

Koruma

PannaCrema = Saponificio Varesino > Martin De Candre > Wholly Kaw Siero (Panna ve SV bir tık daha iyi)

Kayganlık

Wholly Kaw Siero > PannaCrema = Martin De Candre >Saponificio Varesino

Tıraş Sonrası Hissiyat

Wholly Kaw Siero > Panna Crema > Martin De Candre = Saponificio Varesino

20200611-065612-copy-3705x2604-copy-1482x1042.jpg

Vakit ayırıp, okuyan herkese teşekkür ederim. Almayı düşünen kişilere umarım faydası olucaktır.

Saygılarımla,

Doğan,
Komşum klavyene sağlık inceleme için teşekkür ediyorum.
Doğan komşum eline sağlık. Bir inceleme daha ne kadar güzel yapılabilir bilemiyorum. Güzel anlatımın ve değerli kıyaslamaların için teşekkür ederim.
Güzel bir inceleme olmuş, emeğinize sağlık.
İncelemeniz çok güzel olmuş. Kıyas kriterleriniz de hayli güzel ve açıklayıcı. Emeginize sağlık
çok güzel bir inceleme elinize sağlık.
@Sh@dow Vay gölcüklü komşum geleneksel tıraşda iyi yol kattetdin artık semtede geleneksel tıraşı yayarsın zamanla Smile

selam
@Sh@dow hocam ellerine saglik, koku haric bu kadsr detayli inceleme, harika olmus, ben hemen konu disina cikardim beceremezdim anlatmayi, tebrikler.
İncelemeniz için teşekkürler
İdeal sabunumu bulmamda önemli bir gösterge olacaktır benim için.
Komşum kalemine, emeğine sağlık. Sabunu koklama fırsatım olmuştu kokusunu pek sevememiştim. Zaten bu Amerikanya artisan sabunları ile pek anlaşamıyorum, benim gibi hacimli köpük seven birine, köpük olayı zayıf geliyor. Kayganlığına diyecek lafım yok ama. Güzel günlerde kullan.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 221 181,078 08/04/2024, Saat: 23:53
Son Yorum: sfenks
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 59,535 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Derby Sabun eggman 216 259,046 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 115,265 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 102,043 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Mitchells Wool Fat Sabun bossyje 473 420,158 12/12/2022, Saat: 14:14
Son Yorum: marv
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 72,128 26/11/2022, Saat: 22:36
Son Yorum: thatwickerhat
  More for you sabun Ertu 0 1,554 02/07/2022, Saat: 14:55
Son Yorum: Ertu
  Sabun tedarik sorunu noneed 8 4,445 12/03/2022, Saat: 00:41
Son Yorum: Johny White
  Pearl Shaver's Spirit Artisan Tıraş Sabunu İncelemesi Oldstyle 2 1,691 26/11/2021, Saat: 09:42
Son Yorum: Oldstyle

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: