Köpüğünüzün olduğunu anlamak için kriterleriniz nedir?
Kasede hazırlıyorsanız fırçayı çevirirken ilk andakine göre ağırlaşmaya ve fırçayı döndürmeye karşı direnmeye başlamışsa kıvama gelmek üzere demektir. Ayrıca fırça kılları arasında boşluk yoksa, o boşluk köpükle dolmuşsa hazırdır.

Köpüğün iki parmak arasında sünebilmesi, baloncuksuz olması gerekir. Sonrası dönemde bunu gözlemlemenize gerek kalmaz zaten.
Dikkatimi çeken şu ki forumda genelde kuru köpük yapma alışkanlığı var. Halbuki köpüğün yüzde 90 alı su olmalı. Fırçanızı ıslattıktan sonra damlamayacak şekilde cok hafif silkelemenizi oneririm.
Ben fırçayı hiç silkmiyorum. Kaptan çıkarınca direk sabunun üzerinde gezdiriyorum. Şapur şupur akmaya başlıyor. İlk akan köpükleri elime alıp yüzüme parmaklarla yediriyorum. Ondan sonra yüzümü ılık suyla duruluyorum. Islak yüze fırçadaki cıvık köpüğü dairesel uyguluyorum. En son fırçanın ucunu tekrar suya değdirip, son kez fırçaladıktan sonra tıraşa geçiyorum. Jilet yağ gibi kayıyor. Tüm bunları yaparken kullandığım ekipmanlar: DE 89+ arko sabun+ omega fırça+sarı gillette. Son 3 aydır ekip hep aynı.
Tıraş oluyorum, o halde varım.
(15/06/2020, Saat: 18:09)lim10 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben fırçayı hiç silkmiyorum. Kaptan çıkarınca direk sabunun üzerinde gezdiriyorum. Şapur şupur akmaya başlıyor. İlk akan köpükleri elime alıp yüzüme parmaklarla yediriyorum. Ondan sonra yüzümü ılık suyla duruluyorum. Islak yüze fırçadaki cıvık köpüğü dairesel uyguluyorum. En son fırçanın ucunu tekrar suya değdirip, son kez fırçaladıktan sonra tıraşa geçiyorum. Jilet yağ gibi kayıyor. Tüm bunları yaparken kullandığım ekipmanlar: DE 89+ arko sabun+ omega fırça+sarı gillette. Son 3 aydır ekip hep aynı.

Birebir aynısını yapıyorum komşum. Kuru köpük tıraşın bütün keyfini kaçırıyor
(15/06/2020, Saat: 17:37)Mustafa40 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dikkatimi çeken şu ki forumda genelde kuru köpük yapma alışkanlığı var. Halbuki köpüğün yüzde 90 alı su olmalı. Fırçanızı ıslattıktan sonra damlamayacak şekilde cok hafif silkelemenizi oneririm.

Komşum amacım köpük kıvamlarını anlayabilmek. Köpüğün macun haline gelmesinin tıraşa bi katkısı olmadı zaten. Kuru köpük olayında hem fikirim sizinle. En başlarında genelde köpüğü macun haline getiriyordum farkında olmadan. Fırçayı kapta beklettikten sonra kapta bir miktar su bırakıp fırçayı da  hafif silkeleyip başlıyorum yapmaya.
(15/06/2020, Saat: 18:09)lim10 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben fırçayı hiç silkmiyorum. Kaptan çıkarınca direk sabunun üzerinde gezdiriyorum. Şapur şupur akmaya başlıyor. İlk akan köpükleri elime alıp yüzüme parmaklarla yediriyorum. Ondan sonra yüzümü ılık suyla duruluyorum. Islak yüze fırçadaki cıvık köpüğü dairesel uyguluyorum. En son fırçanın ucunu tekrar suya değdirip, son kez fırçaladıktan sonra tıraşa geçiyorum. Jilet yağ gibi kayıyor. Tüm bunları yaparken kullandığım ekipmanlar: DE 89+ arko sabun+ omega fırça+sarı gillette. Son 3 aydır ekip hep aynı.

Üstadım bende sizin ekipmanın aynısını kullanıyorum küçük farklarla. DE89+proraso(arko)+omega fırça+sarı gillette(mavi astra). Köpüğün nem ve su miktarı şu son 2 haftadır daha iyi olmaya başladı. Başlarda nerdeyse dövme dondurma kıvamına getiriyormuşum. Şu anda derdim mesela zeytin yağın kıvamının 1 ya da 2 tık üstünü nasıl yakalarım. bir de her defasında tutturamıyorum. Kendimce buna yol bulmaya çalışıyorum. DE89 dışında bi şey kullanmadım. Ama her tıraşta köpüğümdeki su miktarını artırmaya başladım DE89 daki verim ve keyif arttı. köpüğe bağlı tahriş yanma çok çok azaldı.son 2 haftadır ekipmanı hiç bozmuyorum.
(15/06/2020, Saat: 18:25)Mustafa40 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Birebir aynısını yapıyorum komşum. Kuru köpük tıraşın bütün keyfini kaçırıyor

Birde burada tartışıp irdeleyince kafada daha iyi oturuyor. Teşekkür ederim Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,268 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Bugün tıraş olurken çok zorlandım. Bu yüzden önerileriniz nedir ? hakan88 6 4,964 29/10/2021, Saat: 19:14
Son Yorum: taka
  sinekkaydı tıraş için çorluya :) muratti 4 9,950 09/04/2020, Saat: 11:08
Son Yorum: mustbe
  Kuru Cilt için Öneriler dearlord 6 2,970 08/04/2020, Saat: 03:13
Son Yorum: dikdik_s
  Bu fırça nedir? icanucar 2 2,537 22/01/2020, Saat: 18:38
Son Yorum: icanucar
  Tıraş kreminin gerçek rolü nedir? (2002 - Hürriyet) FearOfATG 7 4,111 25/01/2019, Saat: 18:36
Son Yorum: FearOfATG
  Yeni Ürünler İçin Tavsiye coldbeer 17 9,217 19/09/2018, Saat: 18:19
Son Yorum: coldbeer
Thumbs Up Yeni baslayan icin tiras seti tavsiyesi volkanslim 18 10,085 04/08/2018, Saat: 16:18
Son Yorum: Niko
  jiletin uzun süre kullanılması için ne yapmalı? Mıknatıs vs. fidelio1969 32 39,781 13/02/2018, Saat: 16:20
Son Yorum: Razorlazer
  Kuru Köpük de Nedir? Hakann 9 8,550 11/12/2016, Saat: 23:56
Son Yorum: Niko

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: