İşe Bisikletle Gidenler
Arkadaşlar aramızda katlanır bisiklet kullananlar var mı? Memnunlar mı?
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(19/06/2020, Saat: 17:44)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar aramızda katlanır bisiklet kullananlar var mı? Memnunlar mı?

Ben küçük bir şehirde yaşadığım için ihtiyaç duymadım ama büyük şehirde yaşıyor ve aynı zamanda toplu taşıma kullanma durumum olsaydı alırdım. Katlanır bisikletle İngiltere den Türkiye ye gelenler var. Çok konforlu olduğunu söylüyorlar. Kullanan birisi varsa daha iyi yorumlayabilir.
(19/06/2020, Saat: 17:44)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar aramızda katlanır bisiklet kullananlar var mı? Memnunlar mı?

Daha önce kullandım. Ve hiç keyifli değil. Dengeyi sabit tutma konusunda başarılı bir bisiklet olduğunu düşünmüyorum. Teker çapları çok ufak olduğu için denge sıkıntısı oluyor. Manevra kabiliyeti yüksek değil. Çok tavsiye etmem. Ama gene de siz bilirsiniz. Bol miktarda yol bisikleti ve dağ bisikleti kullanan biri olarak ben katlanırlara çok yanaşmam.
(18/06/2020, Saat: 22:33)DeaKeN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de şöyle bırakayım pisletlerimin resmini . 41da06422b22a9caa68723165523074e.jpg1a22f80a3ab913304e49f5b1efd13bd4.jpg

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bir karbon bir cro-mo. Komşum cro-mo daki tüp dedaccia mı? Bende ki bisiklette Reynolds 856 var. Çok konforlu. Eski Bianchi'ler de öyleydi. Siz nasıl buluyorsunuz?

In steel we believe
(20/06/2020, Saat: 01:08)smltrpn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir karbon bir cro-mo. Komşum cro-mo daki tüp dedaccia mı? Bende ki bisiklette Reynolds 856 var. Çok konforlu. Eski Bianchi'ler de öyleydi. Siz nasıl buluyorsunuz?

In steel we believe
Eski bianchi leri celeste renginden dolayı çok seviyorum. Ama ağır mı ağır buna rağmen acaip bağlandım nedense bu bisiklete. Reynolds diye biliyorum fakat tam bir bilgim yok maalesef.

Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
(20/06/2020, Saat: 01:32)DeaKeN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eski bianchi leri celeste renginden dolayı çok seviyorum. Ama ağır mı ağır buna rağmen acaip bağlandım nedense bu bisiklete. Reynolds diye biliyorum fakat tam bir bilgim yok maalesef.

Ah o Bianchi rengi yok mu zaten adamı o vuruyor. Bende ki yeni nesil tüp olduğu için çok hafif, yaklaşık 9-9,5kg. Ama dediğim gibi renk bitiriyor. Güzel günleriniz olsun velespitiniz ile.
(20/06/2020, Saat: 20:56)smltrpn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ah o Bianchi rengi yok mu zaten adamı o vuruyor. Bende ki yeni nesil tüp olduğu için çok hafif, yaklaşık 9-9,5kg. Ama dediğim gibi renk bitiriyor. Güzel günleriniz olsun velespitiniz ile.
Sağolun komşum. Şuan için bütçem dahilinde mosso alabildim. Ya ileri ki dönemde satıp gene celeste renk yeni bianchi veya eski yi aynı vites koluna uygun yeni komponent lerle donatmak. O yüzden ilk iş bir ustaya götürüp 6 lı rubleyi 8li yapabilirmiyiz , kadro bunu karşılar mı önce ona baktıracağız.

Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
(20/06/2020, Saat: 21:15)DeaKeN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sağolun komşum. Şuan için bütçem dahilinde mosso alabildim. Ya ileri ki dönemde satıp gene celeste renk yeni bianchi veya eski yi aynı vites koluna uygun yeni komponent lerle donatmak. O yüzden ilk iş bir ustaya götürüp 6 lı rubleyi 8li yapabilirmiyiz , kadro bunu karşılar mı önce ona baktıracağız.

Yenileri çok cep yakıyor. Hele bu dönemde daha da feci. Sekizli yapabilir misiniz? İşin gerçeği olabilir. Ama yeni komponentler şu anda 11-12'li rubleler de dolanıyor iz düşümü tutmaz o zaman. Olay yeni komponentlerde sekizli bulmanıza bakar. Kolay gelsin, işiniz zor olacak.
Ama hiç bir karbon cro-mo'nun yerini tutamaz.Wink
(20/06/2020, Saat: 22:35)smltrpn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yenileri çok cep yakıyor. Hele bu dönemde daha da feci. Sekizli yapabilir misiniz? İşin gerçeği olabilir. Ama yeni komponentler şu anda 11-12'li rubleler de dolanıyor iz düşümü tutmaz o zaman. Olay yeni komponentlerde sekizli bulmanıza bakar. Kolay gelsin, işiniz zor olacak.
Ama hiç bir karbon cro-mo'nun yerini tutamaz.Wink
İşin para kısmı ortalama 700 tl gibi ruble dişli olduğu için seçenekler zaten kısıtlı. Rampalarda beni çok yorduğu için bu değişim düşünüyordum olmazsa sadece shimano megarange ruble alıp 1 dişliyi iptal ederek 6lı yapıp kullanmaya devam edeceğim. Dediğiniz gibi fiyatlar can yakıyor.

Nazım Hikmet
@smltrpn
@DeaKeN

Komsularım hazır muhabbetinizi yakalamısken birsey soracagım; ben MTB ciyim normalde ama bisiklet gezilerinde biz boyle kalın tekerlerle kasarken yanımdan jilet gibi ruzgarı yararak gecen yol bisikletcilerine cok ozendim. Kendime bir yol bisikleti bakıyorum. Gecenlerde bir bianchi buldum tam istedigim gibi carbon govdeli disk frenli ve full ultegra komponentliydi. Fiyat tabi ucuyor ama sormak istedigim bunların yine full ultegra olup aluminyum veya sizin dediginiz cro-mo olanı varmıdır bilginiz varmı. Model onerebilirmisiniz. Kilodan ve fiyattan dolayı karbondan cekiniyorum

50026486823_095d64910b_o.png
Tişikkirlir Sipirmin.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: