Tıraş aleti açılmaması - Yardım
Komşularım öncelikle herkese selamlar

Dün uzun zamandır kullandığım Rimei makinenin için jileti koyup tıraş oldum. Sonrasında ise makineyi açmak istediğim zaman makineyi açamadım, sanki vidası sıkışmış gibi. İçinde jilet olduğu için de başlığından sertçe tutamıyorum. Bu durumda makineyi nasıl açmaya çalışmamı önerirsiniz ?
(20/06/2020, Saat: 14:50)dearlord Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşularım öncelikle herkese selamlar

Dün uzun zamandır kullandığım Rimei makinenin için jileti koyup tıraş oldum. Sonrasında ise makineyi açmak istediğim zaman makineyi açamadım, sanki vidası sıkışmış gibi. İçinde jilet olduğu için de başlığından sertçe tutamıyorum. Bu durumda makineyi nasıl açmaya çalışmamı önerirsiniz ?
Komşum sıkarken diş kaptırmış olabilirsiniz Sad yada daha iyi ihtimal uzun süre temizliği ihmal ettiyseniz, dişlerin arasına kireç dolmuş olabilir.
Ben sizin yerinizde olsam; alete zarar vermeyecek bir temizleyici sıvı içinde biraz bekletip, başını ve sap kısmını ayrı iki havlu ile tutup denerdim.
Geçmiş olsun.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(20/06/2020, Saat: 15:13)Kacak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum sıkarken diş kaptırmış olabilirsiniz Sad yada daha iyi ihtimal uzun süre temizliği ihmal ettiyseniz, dişlerin arasına kireç dolmuş olabilir.
Ben sizin yerinizde olsam; alete zarar vermeyecek bir temizleyici sıvı içinde biraz bekletip, başını ve sap kısmını ayrı iki havlu ile tutup denerdim.
Geçmiş olsun.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bunu söylediğim için linç yiyebilirim ama aldığımdan beri (7 ay) makinenin dişli kısmını hiç temizlemedim Big Grin Ucuz makine olduğu için pek önem vermedim temizliğine ama mükemmel tıraşlar çıkarttım kendisiyle ilk göz ağrım. Yeni makinem neyse ki yolda fakat bu aleti de açamayıp çöpe atmak istemem, tıbbi gereç dezenfekte sıvısı alıp onunla deneyeceğim yakın zamanda, umarım düzelir Smile
Kaynar suyun içine atın komşum yumuşar biraz
kafayı ve sapı beze sarıp iki penseyle deneyebilirsiniz.
Sadece kafa kısmını sıcak suya sokup ısıtın.
Sonra sap kısmını buzlukta soğuttuğunuz aqua thermo gel ile tutun.
Daha sonra hem başlığı, hem de sap kısmını havluya sararak elinizi kesmemeye maksimum özen göstererek açmaya çalışın.
(bazen insan panik olunca açacağına daha da sıkıştırır, dikkatli olun)
Bizim zamanımızda meşhur sünnetci Kemal Özkan vardı hatırlarmısınız. Adamın sunnet sarayı bile vardı. Döner dolap gibi sandalyeli sistemi vardı. 10 cocuk oturur, sırayla dondurerek sünnet ederdi. İstanbulda çogu kişi onda sünnet olmusuzdur zamanında. Benden bir onceki cocuga sıra geldiginde annesi kosarak geldi. Aman Kemal bey bizim oğlanınki perdeli doktorlar çozum bulamadı nasıl yaparız ne ederiz diyorken, Kemal usta cevaben "açarız perdesini" diyerekten bir abandı perde kalktı ürün meydana cıktı Smile sonrası oldu bitti masallah.

Diyecegim, kafayı kenarlarından tut, acarım ben bunu diyerekten oldu bitti masallah kardesim sen yaparsın. Çok sıkmayın şu kafaları döküm makinalar bunlar sert hareket sevmezler.
Tişikkirlir Sipirmin.
(21/06/2020, Saat: 00:44)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bizim zamanımızda meşhur sünnetci Kemal Özkan vardı hatırlarmısınız. Adamın sunnet sarayı bile vardı. Döner dolap gibi sandalyeli sistemi vardı. 10 cocuk oturur, sırayla dondurerek sünnet ederdi. İstanbulda çogu kişi onda sünnet olmusuzdur zamanında. Benden bir onceki cocuga sıra geldiginde annesi kosarak geldi. Aman Kemal bey bizim oğlanınki perdeli doktorlar çozum bulamadı nasıl yaparız ne ederiz diyorken, Kemal usta cevaben "açarız perdesini" diyerekten bir abandı perde kalktı ürün meydana cıktı Smile  sonrası oldu bitti masallah.

Diyecegim, kafayı kenarlarından tut, acarım ben bunu diyerekten oldu bitti masallah kardesim sen yaparsın. Çok sıkmayın şu kafaları döküm makinalar bunlar sert hareket sevmezler.

Komşum hepsini denedim sıcak/soğuk su , yağ ve sabun bir türlü olmadı. Sonra durulayip kenara koymuştum. Az önce elime alıp biraz sizin dediğiniz gibi zorlayınca açılıverdi, inanmazdım ama gerçekten zaman her şeyin ilacıymış Big Grin tavsiye veren komşularımın hepsine çok teşekkür ederim
Hadi gozun aydın gecmis olsun oldu bitti masallah Smile
Tişikkirlir Sipirmin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 331,728 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 332,172 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,271 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 884 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,445 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,218 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 1,997 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,212 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,488 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,419 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: