Eskişehir'den Selamlar
Herkese selamlar.

Yaklaşık dört aydır forumu okuyorum ve geleneksel tıraşla ilgili bilgileri öğrenmeye çalışıyorum. Üye olmak ve tanışmak bugüne nasipmiş.

Öncelikle böyle bir kaynağı Türkçe olarak bulabilmek gerçekten büyük bir nimet. Forumda katkısı bulunan herkese teşekkür ediyorum. Sanırım buraya gelmesem elimdeki kartuşlu aletlerle ömür boyu tıraş olmaya devam edecek ve tıraşın bir ''keyif meselesi'' olduğunu öğrenemeyecektim.

Başlangıç için kendime minimal bir set kurdum. Baili BD179 ve Rimei tıraş aletlerim var. (Hem yumuşak hem de görece daha agresif bir makine seçmek adına bunları aldım.) Sabun ve krem olarak; Arko, Proraso yeşil ve Derby Limon kullanıyorum. Fırça olarak Omega 10049 tercih ettim. After Shave olarak Old Spice, Mavi Loreal kullanıyorum. Bir de Nivea Balsam edindim. Jilet konusunda ise deneye deneye gidiyorum, bulabildiğim her markadan birer kutu jilet aldım. Şu ana kadar kullandığım jiletler arasından cildimin en iyi anlaştığı yeşil Astra oldu. En çok tahriş yaşadığım tıraşımı ise Derby Usta ile oldum.

Geleneksel tıraş konusunda en çok sıkıntı çektiğim konu çene altında sürekli kalıntı olmasıydı. Bunu da deneyerek çözmeye çalışıyorum. İlk perdeyi WTG olduktan sonra ikinci XTG olmak çok daha yakın bir tıraş sağladı çene bölgemde. Diğer bölgeler için WTG yeterli geliyor.

Diğer bir sıkıntı çektiğim konu ise tıraş sonrası sol yanak bölgemde az da olsa sivilce çıkması. Sağ yanağımda hiçbir şekilde sivilce çıkmazken solda çıkmasının sebebini henüz çözemedim. Bu konuda forumu okumalarım sürüyor.

Birkaç ay sonra Baili BD179 kadar yumuşak olmayan, kısa saplı bir alet alma planlarım var. Parker 97r'yi gözüme kestirdim.

Kısaca geleneksel tıraş öyküm bu şekilde. Günlerin neler getirdiğini artık hep beraber göreceğiz.

Herkese keyifli tıraşlar, sağlıklı günler diliyorum Smile
Hoş geldiniz. Gayet güzel ve bilinçli tercihlerle başlamışsınız. Ufak tefek sorunların çözümünü de en kısa sürede bulursunuz. Keyifli tıraşlar Smile
Hoş geldiniz, tıraş sonrası şap kullanımı sivilcelere iyi gelecektir diye düşünüyorum. O bölgeyi bir süre şaplı da bırakabilirsiniz. Az suyla ezilmiş, bal eklenmiş aspirin sürmek de iyi geliyor sivilceye.

Keyifli tırsşlarınız olsun...

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ozan komşum hoş geldiniz. Her yeni başlayan arkadaşımıza bol bol forumu okuyun deriz ama dinletemeyiz. Siz direkt okuyup ilk adımı atmışsınız ve gerek bilginiz, gerek yaptığınız tercihler gayet isabetli ve tıraşlarınız bir keyfe dönüşmüş, ne mutlu size.

Sol yanak bölgeniz daha önceki bir tıraşta tahriş olmuştur. Henüz iyileşmediyse her tıraş olduğunuzda tekrar tepki veriyordur. Ben de şap tavsiye ederim.

Keyifli forumlar dilerim
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(30/04/2021, Saat: 16:19)Xerdes Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz, tıraş sonrası şap kullanımı sivilcelere iyi gelecektir diye düşünüyorum. O bölgeyi bir süre şaplı da bırakabilirsiniz. Az suyla ezilmiş, bal eklenmiş aspirin sürmek de iyi geliyor sivilceye.

Keyifli tırsşlarınız olsun...

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Komşum, aspirine aman dikkat. Benim aspirin sürdüğüm yerde sakallarım o kadar inceldi ki sanki çıkmıyorlar. Allahtan çene kenarına denk gelmiş.

Şap kullanımını ben de öneririm komşumuza. Yakar ama sonrasında mükemmel rahatlatır. Hem tadı da kötü değil. Big Grin
Hemşerim hoş geldiniz. Safalar getirdiniz.

(30/04/2021, Saat: 20:47)mtcn77 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum, aspirine aman dikkat. Benim aspirin sürdüğüm yerde sakallarım o kadar inceldi ki sanki çıkmıyorlar. Allahtan çene kenarına denk gelmiş.
Şap kullanımını ben de öneririm komşumuza. Yakar ama sonrasında mükemmel rahatlatır. Hem tadı da kötü değil. Big Grin

Üstadım Şap olarak Tadı kötü değil demişsiniz,
aman Üstadım, Şap Taşı olarak Östrajeni (Kadınlık Hormonu) arttırdığı için,
Erkeklerde Cinsel Performans kaybına yol açabilir.
Tabii ki 1-2 yalama ile alınan Doz düşünülürse, çok tehlikeli değil,
fakat gene de dikkatli olmakta fayda var.

Yanlış anlaşılmaması için, ek açıklama yapayım.
Şap Taşını şahsım olarak Ben de kullanıyorum.
Fakat tabiri caizse kullandıktan sonra ağzımı mühürlüyorum.
Cilt kullanımında herhangi bir sorun yok.
Fakat ağız yoluyla alınarak, Sindirim Sisteminden vücuda girmesi
yukarıda yazdığım sebepten dolayı sakınca arzediyor.
Dum Spiro Spero,
Que Min Cordis...
Hoş buldum, hepinize çok teşekkür ederim. En kısa zamanda cilt şapı önerinizi deneyeceğim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese selamlar alimarcaa 0 728 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Selamlar merttyy_ 4 1,178 18/04/2023, Saat: 17:40
Son Yorum: Mecanica
  Herkese Selamlar kad huai 4 1,352 14/04/2023, Saat: 13:39
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Selamlar Wastelander 4 2,127 06/08/2022, Saat: 12:43
Son Yorum: finwe
  Selamlar Geltir! dramahlas 10 3,198 22/05/2022, Saat: 11:11
Son Yorum: dramahlas