Rex Envoy Çelik Tıraş Aleti
Gc yok diye diye Envoy a baktım o da stokta yok. Bu piyasa üst segment günlük tıraş için 3one6 ya yönlendiriyor insanı.
(12/03/2021, Saat: 11:28)Anthony Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gc yok diye diye Envoy a baktım o da stokta yok. Bu piyasa üst segment günlük tıraş için 3one6 ya yönlendiriyor insanı.

ikinci ele düşüyor zaman zaman alınık ilanı açabilirsiniz 2. el olmasını dert etmez iseniz
Beyler yaklaşık 6 aydır mühle r89 ile ıslak tıraşa başladım. Hem değişiklik hem ss hem bi tık daha agresif olsun diye rex envoyla bugün ilk traşımı oldum astra jiletle ama 2-3 yerimi kestim resmen jileti hissettim her hareketimden hiç baskı yapmamama rağmen. Bu iki makina arasında bu kadar fark var mı neyi yanlış yapıyorum
@"dr.akar" komşum, Rex Envoy'u kullanmadım fakat alet ve jiletin yanısıra köpüğün kıvamı ve kalitesi de çok etki edebiliyor. Kıvamı iyi dengelenmemiş bir köpükle mild alet bile sorun yaratabilir.
Bir sonraki tıraşınızda köpüğe dikkat etmenizi tavsiye ederim.
@"dr.akar" komşum eliniz R89'a alışıksa Envoy ilk olarak ağır gelmiş olabilir. Birkaç tıraş daha şans tanıyın isterseniz, eliniz alışacaktır.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Komşular , Köpük güzeldi mühle iğde sabunu sıcak suda bekletip soc domuz kılıyla köpürttüm preshave olarak yüzü neutrogena nın yoğun kremlerinden birini kullandım ama sanki ıslak traşa ilk defa başlıyo gibi hissettim inş. Ağırlıktandır zamanla alışırım yoksa çok hassas sivilceli bi cildim de yok . Ama tek perdesi bile r89 2. Perdesinden daha başarılı sonuç verdi
@"dr.akar" Öncelikle geçmiş olsun. Rex Envoy'da hayırlı olsun.

Elinizdeki alet R89'a göre daha fazla jilet hissettiren, daha agresif bir alet. Aralarındaki agresiflik farkı da bir tık değil. Birden fazla tık Smile

Mevcut R89'dan gelen el alışkanlıklarınıza göre siz her ne kadar bastırmıyorum diyorsanız da bastırıyor olma ihtimalinizi göz ardı etmeyin. Jilet açısını düzgün tutturmaya azami özen gösterin, eliniz alışana kadar daha yavaş tıraş olup , daha dikkatli tıraş olun. R89'dan gelen seri kısa çekişler yapma gibi alışkanlıklarınız varsa elinizdeki aletin ağırlığından dolayı çekiş esnasında açınız bozuluyor olabilir. Haricinde tıraş esnasında alet yüzünüzde akarken yapacağınız hatalı yüz gerdirme- açı değişiminden tutun , @"batmanforever" 'ın da dediği gibi aşırı katı köpük de akıcılığın azalması ve bundan dolayı bastırma eğilimi gibi bir sürü etmen de olabilir. Mutlaka rutininiz içinde yanlış birşeyler var.

Hangi aleti kullanırsanız kullanın , aletin jilet tutuşundan kaynaklı üretimsel bir problem (mesela tıraş esnasında jiletin oynaması, tabla açı bozulması gibi sizin kontrolünüz dışında gelişen etmenler) yoksa , sizinde teknik bir kusur yoksa kendinizi kesmezsiniz. Konfor farklı bir konu. Çok konfor odaklı bir seçim değil maalesef Envoy. Jilet boşluğu fazla olmamasına karşın , jileti daha fazla dışarda tutuyor. Koruma barının pozisyonlaması ve uzunluğu da bunu destekliyor.

Siz biraz daha şans verin. Geri bildirimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
(30/04/2021, Saat: 20:35)dr.akar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beyler yaklaşık 6 aydır mühle r89 ile ıslak tıraşa başladım. Hem değişiklik hem ss hem bi tık daha agresif olsun diye rex envoyla bugün ilk traşımı oldum astra jiletle ama 2-3 yerimi kestim resmen jileti hissettim her hareketimden hiç baskı yapmamama rağmen. Bu iki makina arasında bu kadar fark var mı neyi yanlış yapıyorum

Komşum selam. Marv komşumuzun da söylediği gibi Rex Envoy biraz agresif bir alettir. Ben 3 günlük sakala kullanıyorum genelde. Biraz daha az keskin bir jiletle de denerseniz iyi olabilir.
Komşum bide derby usta ile deniycem yeşil astra ile olmuştum günlük traşa çok uygun değil heralde
(01/05/2021, Saat: 15:03)trooper_gs Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum selam. Marv komşumuzun da söylediği gibi Rex Envoy biraz agresif bir alettir. Ben 3 günlük sakala kullanıyorum genelde. Biraz daha az keskin bir jiletle de denerseniz iyi olabilir.
(01/05/2021, Saat: 15:14)dr.akar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum bide derby usta ile deniycem yeşil astra ile olmuştum günlük traşa çok uygun değil heralde

Komsum ASCO bulursaniz o da iyidir. Voskhod veya Rapira Swedish Supersteel olabilir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,319 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  SATILIK: Pearl SS-04 Jiletli Tıraş Makinesi asrnnn 1 1,244 24/04/2023, Saat: 18:48
Son Yorum: asrnnn
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 5,813 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  rex envoy jilet tavsiyesi atlantis 1 1,406 23/12/2022, Saat: 03:29
Son Yorum: acz34
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 95,555 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,190 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,692 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Rex cut tıraş makinası Lawdilemma 18 11,983 10/06/2021, Saat: 14:00
Son Yorum: Oldman
  Muhle R41 Grande Paslanmaz Çelik sudüşleri 9 4,505 06/06/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: ahbap
  Muhle Rocca R94 Tıraş Aleti İncelemesi marv 13 5,924 19/05/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Lumberjack

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: