Merhabalar Arkadaşlar
Merhaba Arkadaşlar Aranıza Aşagıdaki Setup'lar İle Yeni katılıyorum elimdeki bu ürünlerle ilk kötü tecrübemı sızlerle paylasmak ıstıyorum.

Wilkinson Sword Klasik Tıraş Bıçağı Makinesi : Genelde baslangıc sevıyesı bu makınayı tercıh edılmesı konusunda yorumlara bakarak bu aletı satın aldım fakat bu aletle gercekten kotu bır tecrube yasadım oncelıkle dudak ıle burun kısmı alanındakı yerlerde bulunan kılları malesef hıc bırsekılde alet alamıyor ne kadar farklı varyasyonlar denesemde bu alandakı kılları bı turlu alamadım.

Permasharp Traş bıçağı : Elimde 2 farklı jilet var bunlardan 1 cisi permasharp traş bıçağı 2 ciside derby extra derby henuz denemedım ilk deneyımım Permasharp Traş bıçağı oldu malesef jılet cekıstırme yaptı ayrıca duzgun bır kesım olmadı acaba bu durum jıletdenmı oldu yoksa makınadanmı oldu orasını bılemıyorum ama bıcagı malesef begenmedım bu arada cıldım cok hassas bır cılt yapısına sahıp. sanıyorum bu kotu decrubeyı derby jıletlede yasıyacagım gıbıme gelıyor.

Fırça: Resimdekı bu fırca ne zaman alındı hıc bır fıkrım yok ama en kotu 25 senesı vardır sanırım belkıde daha uzun yıllardır evdedır bılemıyorum Smile fırca ıle bı turlu barısık olamadık gıttı. kendısıde yıllara meydan okudugu ıcın  bı turlı fırcayı atasım gelmıyor cunkı evde bır cok yasanmıslıklara sahıt olan bır fırca o yuzden manevı degerı yuksek oldugundan ınatla kullanıyorum nedense  sanıyorum elımde baska fırca olmadıgı ıcın ınatla bunu kullanıyorum Smile  

Traş Sabunu: Adına inatcı keçi taktım o ınat ben ınat boyle anlaşmaya calısıyoz artık ne kadar anlasıyoz bılemıyorum neysem  Bu sabunu yıllar once tahtakale'ye gittiğimde x dukkanda satıs temsılcısının onerısı dogrultusunda bu sabunu almıstım  fırcayı sabuna daldırıyorum kopuk cıksın dıye yok arkadas ınatla  sabun kopuk cıkartmıyor bende inat edip arka arkaya fırcayı daldırıyorum paso ısde o zaman az kopuk cıkıyor yoksa cıkıcagı yok ınatcı kecı sabun Smile

başka ne kaldı baska bırsey kalmadı sanırım elımdekı setup'lar bunlardan ıbaret cıddı anlamda onerılere acıgım cunkı bu konuda gercekten inanılmaz derecede çelebiyim. bu arada ciddi bir sekılde  f/p hastasıyım Smile onerıler bu dogrultusundan olursa cok sevınırım herkeze sevgıler saygılar arkadaşlar.

0fe4Hy.jpg

M4vyqv.jpg

E2vWft.jpg

jBnJPv.jpg
Hoşgeldiniz komşum keyifli forumlar
Hoş geldiniz.
Hoşgeldiniz

GM 9 Pro d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hiç kullanmadım ama beğeneni çok f/p ürünü rimei makina + arko sabun, nivea krem yada proraso sabun olabilir+ perma sharp jilet bi şansı daha hakeder + iha şap+nivea losyon yada balsam ile en ekonomik yoldan iş gören bir set hazırlayabilirsiniz. Hepsinin maliyeti 100 lirayı bulmaz. Sonrasında farklı ürünler denersiniz yavaş yavaş.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
hoşgeldiniz
ne mutlu türküm diyene !
Hoş geldiniz. Keyif almak istiyorsanız fiyat / performans olayına biraz başka açıdan bakmak gerekli bence. En asgari düzeyde alınacak ürünler proraso sabun/krem, omega fırça olmalı. Makinede ise bence kullandığınız alet ayarında bir alet daha almak yerine iyi bir alet tercih edin. (Edwin jagger-mühle-merkur seviyesinde)

Bunların temini için forum 2. el bölümünü de takip edebilirsiniz.

Bütçeyi sarsmamak için en zaruri olandan başlayarak alışverişlerinizi zamana yayabilirsiniz. Örneğin sizin için sabun öncelik olabilir. Diğerleri ile idare edebilirsiniz. Böylece bir kaç ay sonra elinizde ortalama üstü bir set olmuş olur. Bu ay bir proraso ya da cella sabun alın, diğer ay bir fırça alın diğer ay da bir makine alırsınız.

Diğer türlü sürekli aynı seviye ürünlerle benzer tecrübeleri yaşamaya devam edersiniz. Keyifli tıraşlarınız olsun.
Hoş geldiniz komşum. Geleneksel tıraş dünyası oldukça büyük, envayi çeşit alınabilecek ürün var ama ben sadece size en ekonomik ama geleneksel tıraşı sevdirecek bir setup önerebilirim.

Tıraş Aleti: Yaqi Classic
Sabun: Arko tıraş Sabunu
Fırça: Jaguar serisinden istediğiniz bir ürün

Daha sonra istediğiniz gibi genişletebilirsiniz. Keyifli tıraşlar .....
Hoşgeldiniz.
Deden gibi tıraş ol.
Komşum hoşgeldiniz, yeni baslayanlar için Rimei makine + OMEGA fırça + arko/derby/nivea krem öneririm. Hem pahalı değildir, malzemelere zarar verseniz bile pek üzülmezsiniz hem de gayet iyi sonuç alırsınız. Jilet tamamen size kalmış, eğer cildim hassas diyorsanız crystal veya shark gibi az keskin ama konforlu jiletler öneririm, jilet seçimi cilt ve sakal tipine göre çok değişebiliyor. Sentetik fırça ile başlamanızı pek önermem çünkü ben öyle başladım ve pişmanım, köpük yapmak asıl bence domuz kılı fırça ile öğrenilir, sonradan sentetiğe geçebilirsiniz isterseniz. Forumu okuyup zamanla denedikce zaten işin kendiniz için doğrusunu bulursanız. Tekrar hoşgeldiniz Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 586 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhabalar! Cascada 5 1,601 27/06/2023, Saat: 05:44
Son Yorum: Cascada
  Merhabalar EnverCan Enver Can 3 630 07/05/2023, Saat: 15:11
Son Yorum: sfenks
  Merhabalar goshawk 14 2,068 26/04/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: goshawk
Star Merhabalar! devrimsezgin 5 2,658 28/09/2022, Saat: 19:34
Son Yorum: ferencpuskas