Merhabalar Arkadaşlar

(10/07/2020, Saat: 22:32)Timor1322 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz,

Çok ta faydalı bir tanışma başlığı yazmışsınız. Kullandığınız aletleri hem yazmış hem de fotoğraflarını paylaşmışsınız.

Öncelikle ve acilen tıraş fırçanızı kullanmayı bırakın. (Konforsuzluğunu ve iş görmezliğini geçtim kesinlikle hijyenik değil)

WS ile benim de kötü başlangıç anılarım var. Onun yerine iyi jilet tutan düzgün bir tıraş aleti edinin.

Bütçeye bağlı olarak Merkur 42C, Merkur 34C, EJ 89, Mühle R89 önerilir. Kişisel olarak önerim ise Merkur'leri ön plana çıkarmanızdır. (Sn. @Nani Kuş ve Merkur Team duyunuz sesimi Big Grin )
Bunun sebebi ise değişik tıraş aletlerini denediğimde, doğru tutuş açınızı yakalamanın Merkur'de çok daha kolay olmasıdır. Ayrıca EJ 89 ve R89'ların kesim hissiyatı biraz daha hissiz ve küt geliyor bana.
Merkur 42C veya Merkur 34C ile yıllar boyu başka makine edinmeden (zevk veya merak sebebi ile başka makine almak haricinde) rahatlıkla tıraş olabilirsiniz.

Eğer bütçeyi zorlamak istemezseniz, Rimei 2002'ye de bakabilirsiniz ancak göreceli olarak biraz daha agresif bir makinedir.

Jilet seçimi tamamen kişiye özeldir ancak kendi kısıtlı tecrübelerimden 42C veya 34C önermesine uysanız da, başka makine edinseniz de, Gillette Platinium ve Gillette Silver Blue'ya şans vermenizi öneririm. Ancak her marka jilete şans verin zaman içerisinde, hem size hem de tıraş setup'ınıza en uyan jileti bulacaksınız.

Fırça konusunda çok fazla tecrübem yok, başlangıçta size uyan bir sentetik fırça önerisine katılıyorum.

Tıraş kasesi olarak, tam bir f/p ürünü olan aşağıdaki linkteki kaseyi öneririm. Çerez kapları, muhallebi kaseleri ile uğraşmak yerine ucuz ve köpürtmesi kolay (tabanındaki 3 adet çıkıntı sayeyinde).

https://urun.n11.com/tiras-fircalari-ve-...gLj8fD_BwE

Tıraş oldukça daha iyi anlıyorum ki, ıslak tıraşta doğru köpüğü elde etmek çok çok önemli bir kriter. Bunun için mümkün olduğunca kaliteli, bir adet sabun (veya tıraş kremi) edinin. Benim gibi bir sürü arko ve nivea tıraş kremi edinip onları bitirmek için debelenmeyin Rolleyes
Proraso Sandal Tıraş kremi başlangıç için düşünülebilir.

Edindiğiniz "doğru" bir tıraş aleti menun kalmasanız da, ikinci el değeri olduğu için memnun kalmasanız dahi satarak başka bir tıraş aleti için imkan sağlayacaktır.

Bastırmamanız için kendi içinizde çok iyi bir disiplin kurmaya çalışın. Benim gibi büyük bir merak içerisinde sürekli yeni tıraş aletleri denediğinizde, farklı ağırlıktaki aletler bu disiplinin gelişmesinde negatif etki etmekte.
Geleneksel tıraşa yeniden başlasam; çok daha erken başlardım + 34C (veya 42c) ile başlardım + en az 6 ay sürekli ve hiç değiştirmeden aynı tıraş aletini kullanırdım.

Kendime önerdiğim şeyleri aslında Siz yeni tanıştığım komşuma söylemiş oldum. Uzattıysam kusuruma bakmayınız.

Tekrar hoşgeldiniz,

Duyduk geldik güzel öneriler gerisini de komşum formu okuya okuya ve deneye deneye bulacak artık .
(10/07/2020, Saat: 21:59)Shimano Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tras makınasına gelıcek olursan bı konuyu atladım sanırım ben oyle gunluk tras olmasını seven bır ınsan degılım daha cok 10 gunluk bır sakalla veyahut 15 gunluk bır sakal sonrasında tras oluyorum bunun sebebı her tras olmamda suratımda ınanılmaz bı derecede yanma oluyor ve suratım cok kabarıyor bu yuzden traslarımı uzun tutuyorum.

Geleneksel tıraşa başlamadan önceki tıraş sıklığınızı çok referans almayın bence. Keyfine varınca çok daha sık olmak istemeniz muhtemel. Smile
hoşgeldiniz keyifli tıraşlar. 10 günde bir tıraş oluyorsanız MerkurTeam tavsiye ederim. 41c ve keskin jiletlerle başlangıç için işinizi görecektir. 41c el tekniğinizi geliştirmenize de yardımcı olabilir. açıyı yanlış tuttuğunuzda kılavuz çizgileri çizerek sizi uyarır Smile  sabun olarak ben tabac öneririm.
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz komşum Tıraş takımın gayet güzel görünüyor başlangıc seti olmuş manevi değeri yüksek bir fırçan var oda seni bu yolda 20 sene daha götürür. Olta balıkçılığınada ilginiz var sanırım onda da paslaşırız Smile
Hoşgeldin komşum bende rimei alet ve Astra yeşil jilet öneririm.
Kartallar yüksekten uçar
Hoşgeldiniz, genel olarak kapalı taraklı aletler tavsiye edilmiş ama 10-15 günde bir tıraş oluyorsanız açık taraklı aletlere yönelmelisiniz. Açık taraklı ama mild alet tercih ederseniz Merkur 41c veya Yaqi açık taraklılar işinizi görür. Agresif açık tarak düşünürseniz Mühle r41, Fatip veya Parker'lara yönelebilirsiniz. Elinizdeki sabunla inatlaşmaktan vaz geçip Nivea, Cella, Proraso sabun/kremleri kullanabilirsiniz. Fırça konusunda yine uzun sakal tıraşı için sentetik yerine Semogue, Omega veya Jaguar domuz fırçalar daha doğru olur bence.
10-15 gunluk bır sakal ıle tras oldugumdan sanıyorum bana uygun olan model Merkur 41c sanırım bu modelı nereden uygun fıyatlı alabılırım arkadaşlar ?
https://www.extrashaving.com/merkur-41c-...iras-aleti

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 586 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhabalar! Cascada 5 1,601 27/06/2023, Saat: 05:44
Son Yorum: Cascada
  Merhabalar EnverCan Enver Can 3 630 07/05/2023, Saat: 15:11
Son Yorum: sfenks
  Merhabalar goshawk 14 2,068 26/04/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: goshawk
Star Merhabalar! devrimsezgin 5 2,658 28/09/2022, Saat: 19:34