Hangi maskeyi kullanıyorsunuz
Question 
Corona sonrası hayatımıza yeni bir ürün girdi. Maske. Özellikle bu sıcak yaz günlerinde pek çekilmez oluyor ama mecburiyet. Belki burada başlığı açılmıştır diye baktım ama yokmuş.

İlk başta N95 kullanırken sonra cerrahi maske vs kullandım. Çeşit.çeşit kumaşlar ve maskeler var. Araştırmacı tıraş üstadları bu konuda da ince eleyip sık dokumuştur diye düşünüyorum.  Ben 3m,  roll, BSM, europack ve b-good markalarını kullandım. Sonuncusu şu anda kullandığım. Fena görünmüyor gibi. Bu konuda bilgili üstadlar varsa bizi aydınlatırlarsa sevinirim. Kumaş çeşitleri, koruyuculuk, standartları falan bayağı karışık konular. Ben tam çözemedim Smile
Son 2 siparişimi BSM markasından verdim. Çakmak testinden de geçti, konforu ve ağzı-burnu kapaması gayet iyi.
"A Samurai always wears two swords."
LCW 3 katlı telli maskelerinden paket olarak alıyorum, 50 tanesi 45 tl ve harika bir konforu var, bunaltmıyor.
Hiç bilmiyorum ki
Komşum işin uzmanı değilim ama bildiklerimi yazayım. Öncelikle yıkanabilen siyah maskeler ve desenli maskeler standarda kesinlikle uygun değil. Yan taraflarında dikiş olmaması gerekiyor. Otomatik kesilmiş ve lastiklerinin o şekilde yapıştırılmış olması gerekiyor. Maske ağız ve burnumuzda iken 10 cm kadar uzakta çakmak ile test etmekte de fayda var. Eğer çakmağın ateşi kuvvetli bir üflemenizle sönüyor ise standarda uygun değildir. Birçok maske aldığım yerdekiler (büyük çoğunluğu eczaneler) standartlara uygun değildi. Onları genelde 2'şer tane üst üste takarak tükettim. Dikişli olanları ise hiç kullanmadım. Son bir aydır medikal ürünler satan bir dükkandan aldıklarım ise hakikaten standartlara gayet uygundu.
Tıraş oluyorum, o halde varım.
Komşum ben eczanelerden aldığım cerrahi maskelerden kullanıyorum. Şu ana kadar en çok Arizon marka maskeden memnum kaldım. Fakat eczaneden aldığım bir markayı bir daha göremiyorum. Her partide başka marka geliyor ve çoğu merdiven altı üretimi gibi.
Deden gibi tıraş ol.
Corona konusuna yazmıstım ama hazır buraya ozel konu acılmıs dikkat edelim diye burayada ekleyeyim dostlar.

Komsum gecen gun maske almıs, baya da afedersiniz kazıklanmıs. Dikkat etmeniz icin paylasmak istedim.

Dostlar bu maskelerde bu nokta baskı seklinde olan desenler ultrasonic yapıstırma isleridir. 3 katlı maskedeki katları birlestirmek icin ultrasonic yapıstırma yapılıyor bakınız ornek.

50044115248_cbb568979b_c.jpg

Simdi fotoya bakınca bu makse guzel duruyor, ama asıl kenarlara yakından bakarsanız;

50044678151_57fd5983f7_c.jpg

Asıl kenar birlestirme yerlerinin dikis oldugunu goruyorsunuz. Bu duzenbazlıktır, sahte maske isine girer. Dikis ignesinin girdigi yerden virusun sülalesi girer. Dikkat edelim goruntude yanıltan ama aslında dikisli olan maskelerden uzak durun hicbir ise yaramaz arkadaslar.
Tişikkirlir Sipirmin.
Soly care marka olanı beğenmiştim, internette de bulunabiliyor
Ben bu cerrahi maskelerle filyasyona gidiyorum daha hiç birinin markasına bakmadım. Baya detaycı gördüm sizi komşular. Big Grin
Ak-yel ve lcwaikiki kullanıyorum. Ak-yel'in fiyatı oldukça uygun bu ara.
Lcwaikiki maskemi yapiyor. Ilk kez duyuyorum. Kumas mi onlar.
Tişikkirlir Sipirmin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  En Son Hangi Filmi İzlediniz? Niko 424 156,038 04/10/2022, Saat: 16:13
Son Yorum: sfenks
  Bugün kolunuzda hangi saat var corpus36 561 228,861 08/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: nikitherat
  Aracınızda motor yağı olarak hangi markayı tercih ediyorsunuz? Neden? papazerigi 121 146,445 09/12/2020, Saat: 00:45
Son Yorum: Mustafa40
  Hangi takimi destekliyorsunuz ? GeltirBot 127 100,128 24/06/2020, Saat: 15:54
Son Yorum: Perseus
  Aracınıza Hangi Firmadan Yakıt Alıyorsunuz? Niko 42 19,561 04/10/2018, Saat: 12:52
Son Yorum: krub
  Hangi marka meyve suyunu tercih ediyorsunuz? Lord Sparhawk 23 34,282 08/10/2013, Saat: 00:46
Son Yorum: mavi
  Hangi uydu platformu? mckorkmaz 14 21,130 07/10/2013, Saat: 23:45
Son Yorum: Kendineözgü
  hangi notebook? superbadger 53 59,485 28/05/2013, Saat: 22:00
Son Yorum: puchacz
  Hangi Oda Kokularını Kullanıyorsunuz? yarhasan 3 6,899 15/01/2013, Saat: 01:00
Son Yorum: eggman

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: